Golf 7 Ses Sistemi Bağlantısı

cank

Yeni Üye
İsim
Can
Araç
Golf Mk7 2013 1.2 Tsi
Merhaba, 2013 Golf 7 aracıma bagaja 20cm mini subwoofer takacağım.

Bu iş için amfi, subwoofer ve kablo setim hazır. Amfi için kalın kabloyu aküden içeriye nasıl alabilirim? Veya içeride sigorta kutusunda vs hat var mı ve gücü kaldırabilecek kablo mu?

Daha önce yaptıran ve kabloyu nereden geçirceğimizi bilen var mı?

Artı kablosunu içeriye almayı bilen yok galiba maalesef.

Kendi aracıma Alpine swe 815 montajı yaptım.
Güç kablosunu aküden aldım. Debriyaj pedalın arkasında plastik körük var oradan motor kabinine doğru geçirebilirsiniz.
Remote kablosunu kontağa bağlı bir sigortadan tetik alacak şekilde bağladım.
Ses kablolarını aracın teybin arkasında ki soketten ön iki hoparlörlerin kablolarından aldım
Şemasını resmini ekledim. Size önerim ses kabloları aracın sağ tarafından güç kablolarını ise aracın sol tarafında geçirin. Kablolara kablo çorabı kullanın.

Ekli dosyalar

• IMG_1810.png
    IMG_1810.png
    531.6 KB · Görüntüleme: 27
Kendi aracıma Alpine swe 815 montajı yaptım.
Güç kablosunu aküden aldım. Debriyaj pedalın arkasında plastik körük var oradan motor kabinine doğru geçirebilirsiniz.
Remote kablosunu kontağa bağlı bir sigortadan tetik alacak şekilde bağladım.
Ses kablolarını aracın teybin arkasında ki soketten ön iki hoparlörlerin kablolarından aldım
Şemasını resmini ekledim. Size önerim ses kabloları aracın sağ tarafından güç kablolarını ise aracın sol tarafında geçirin. Kablolara kablo çorabı kullanın.
Bilgilendirmeniz için öncelikle teşekkür ederim. Plastik körükte zarar vereceğimiz başka kablolar var mı? Bu konuda bilgiye sahip misiniz? Alpine çok iyi bende de vardı, amfi vs uğraşmaya gerek kalmıyor. Size hayırlı olsun. Benim şu an ki sistemime uyum sağlamadığından ayrı sub takacağım. Remote için multimedyamda ilgili alan var, hatta remote ye buton bağlamayı düşünüyorum. İstediğim zaman amfiyi devre dışı bırakmak için. Parazit içinde kabloları söylediğiniz gibi sağlı sollu geçireceğim.

Debriyaj pedalının arkasındaki körüğe iş çıkışı bakayım ben. Teşekkürler.

Rica ederim. Bu videoyu izleyerek kabloyu akünün arkasından iç tarafa alabilirsiniz.

Son düzenleme:
@beraterdem33 bagajda nereden şase alabilirim bilginiz var mı acaba? 90cm bi şase kablom var.

Hocam bagajın sol iç kaplamasını biraz ayırın stop hizasında şase noktasını göreceksiniz
Çok teşekkürler kontrol edeceğim, arka sağ koltuk altından almaya çalıştım verimli olmadı. Sol yan taraf mı tam olarak neresi acaba.

Sürücü tarafı arka koltuğun altında da şase alableceğini znoktalar mevcur. Ben kendim bağlarken oradan aldım. Boyasını haff kazımayı unutmayın.

Son düzenleme:
Sürücü tarafı arka koltuğun altında da şase alableceğini znoktalar mevcur. Ben kendim bağlarken oradan aldım. Boyasını haff kazımayı unutmayın.
Teşekkürler, forum içinde çok faydalı bilgiler oldu. Bence bagaja en yakın noktadan almak daha iyi, hazır kablo seslerinde şase kablosu 1 metre bile değil.

Çok teşekkürler kontrol edeceğim, arka sağ koltuk altından almaya çalıştım verimli olmadı. Sol yan taraf mı tam olarak neresi acaba.
Bu noktada aracın kendi şase noktası var oradan alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_2414.jpeg
    IMG_2414.jpeg
    470.3 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Üst Alt