Düşük hızlarda alt takımdan gelen ses?

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
İyi Bayramlar herkese..

Araçla trafikte kalkış anında ve 20 km hızlarda ilerlemelerde gıcırdama sesleri geliyor arkadaşlar. Hızlanınca ses kayboluyor Tümsekten geçerken burçlardan gelen ses gibi?
Nedenini bilen var mı?

Üretim tarihini vs.. 9/10 yıl olmuş, araçta ön takım burçları bence mutlaka değişmeli sağlam gözükse de kauçuk lastik sertleşmiş konforu bozmuştur.
Diğer olasılık Z rotlar sorun çıkarıyor genelde..

Burçlardan kaynaklı ise masraf yapmak istemiyor konfor sorun değil ses gitsin istiyorsanız. Kauçuk lastik parçalar için üretilmiş sıvı / katı gres ürünleri bol bol sürerek senede bir bu şekilde idare edebilirsiniz. Burç kopana kadar sonrası diğer parçalara zarar verir.

Genelde ustalar bu yaştaki araçlarda salıncakları değiştirir yan sanayi teknorot vs.. takarlar ömürleri kısa ve ilerde sorun olduğunda tamirleri yoktur. Orjinal ekipmanlar pahalı 5 ay önce 2 salıncak 8bine geliyordu.. Bunun yerine 2küçük+2büyük burç işçilikle 2 bine yakın rakamlara değişiyor.

Üretim tarihini vs.. 9/10 yıl olmuş, araçta ön takım burçları bence mutlaka değişmeli sağlam gözükse de kauçuk lastik sertleşmiş konforu bozmuştur.
Diğer olasılık Z rotlar sorun çıkarıyor genelde..

Burçlardan kaynaklı ise masraf yapmak istemiyor konfor sorun değil ses gitsin istiyorsanız. Kauçuk lastik parçalar için üretilmiş sıvı / katı gres ürünleri bol bol sürerek senede bir bu şekilde idare edebilirsiniz. Burç kopana kadar sonrası diğer parçalara zarar verir.

Genelde ustalar bu yaştaki araçlarda salıncakları değiştirir yan sanayi teknorot vs.. takarlar ömürleri kısa ve ilerde sorun olduğunda tamirleri yoktur. Orjinal ekipmanlar pahalı 5 ay önce 2 salıncak 8bine geliyordu.. Bunun yerine 2küçük+2büyük burç işçilikle 2 bine yakın rakamlara değişiyor.
Çok teşekkür ederim.

Bende de 2013 Golf 7 vardı. Onda da bu tip sesler oldukça fazlaydı, Recep gayet tecrübeli cevaplar vermiş, olan durum bu maalesef....

Bende de 2013 Golf 7 vardı. Onda da bu tip sesler oldukça fazlaydı, Recep gayet tecrübeli cevaplar vermiş, olan durum bu maalesef....
Teşekkürler. En son Golf R burçları buldum tam dolu presle uygulattım.
Eski burçların sertleşmesinden kaynaklı olabilir. Dolu burç olmasına rağmen çok konforlu.
Ömrü uzun oldu (Kopma Çatlama açısından) seste yapmıyor.

2x bundan : https://www.umitozkanotomotiv.com/s...on-2013--febi-5q0407183f?search=golf salıncak
2X bundan : https://www.umitozkanotomotiv.com/s...addy-lemforder-1k0407182?search=golf salıncak

Geri
Üst Alt