2013 MK 7 Auto Hold Bırakmıyor

Peak2Core

Üye
İsim
M.A
Merhaba,

2013 model golf araca sahibim. Aracım 1.2 TSİ manuel. Aracım dik yokuşlarda kalkarken auto hold aracı salmıyor. Yarın serviste göstereceğim ustalara fakat başına gelen var mıdır? Biraz araştırdım net bir şey diyen yok. Baskı balatadan şüpheleniyorum, askında debriyaj biraz sert ama hızlanmalarda devir kaçırması göremiyorum. Konu hakkında tecrübesi olanlardan bilgi rica ederim.

İyi forumlar.

Merhaba,

2013 model golf araca sahibim. Aracım 1.2 TSİ manuel. Aracım dik yokuşlarda kalkarken auto hold aracı salmıyor. Yarın serviste göstereceğim ustalara fakat başına gelen var mıdır? Biraz araştırdım net bir şey diyen yok. Baskı balatadan şüpheleniyorum, askında debriyaj biraz sert ama hızlanmalarda devir kaçırması göremiyorum. Konu hakkında tecrübesi olanlardan bilgi rica ederim.

İyi forumlar.
Emniyet kemeri takılı iken mi bırakmıyor?

Upvote 0
Evet

Evet hocam. Kemer takılı olmayınca çalışmıyor
Benimde 13 model 1.2, yokuşta durduğumda normalde kalkış yapacağından daha çok gaz istiyor. Pompalayarak kalkınca kavramayı ayarlayıp kalkıyor araç.

Upvote 0
Bende de klima açıkken rampada zor bırakıyor bazen stop ettirdigim bile olmuştur

Upvote 0
Merhaba,

İyi forumlar.
aynı sorun 1.6 tdi 2014 comfortline manuel aracımda vardı. Hızlanmalarda kaçırmalar olmuyordu fakat dik yokuşlarda araba kendini bırakmıyordu. Baskı balatayı değiştirince sorun düzeldi. Hızlanmalarda kaçırma olmamasına rağmen üzerinden çıkan baskı balata çok incelmiş kağıt gibi olmuştu nerdeyse.

Upvote 0
Benimde 13 model 1.2, yokuşta durduğumda normalde kalkış yapacağından daha çok gaz istiyor. Pompalayarak kalkınca kavramayı ayarlayıp kalkıyor araç.

Kodlama ile ayarlanabilir..

Bende de klima açıkken rampada zor bırakıyor bazen stop ettirdigim bile olmuştur

aynı sorun 1.6 tdi 2014 comfortline manuel aracımda vardı. Hızlanmalarda kaçırmalar olmuyordu fakat dik yokuşlarda araba kendini bırakmıyordu. Baskı balatayı değiştirince sorun düzeldi. Hızlanmalarda kaçırma olmamasına rağmen üzerinden çıkan baskı balata çok incelmiş kağıt gibi olmuştu nerdeyse.

Yorumlarınız için teşekkürler. Aracı servise götürdüm. Baskı balata değişecek. Zaten debriyaj üstte kavrıyordu ve biraz da sertleşmişti riske atmayayım dedim. Parça siparişini verdik yarın değişimi yapılacak.

Upvote 0
Hocam hızlanmalarda bende de kaçırma olmuyor. Fakat dik yokuşta araç bırakmıyor ve debriyaj diğer araçlara göre sert idi. En yukarıdan kavrıyordu. Ben de yetkili servis çalışanıyım zaten siparişini verdim yarın yeni baskı takılacak.

Upvote 0
Hocam hızlanmalarda bende de kaçırma olmuyor. Fakat dik yokuşta araç bırakmıyor ve debriyaj diğer araçlara göre sert idi. En yukarıdan kavrıyordu. Ben de yetkili servis çalışanıyım zaten siparişini verdim yarın yeni baskı takılacak.
geçmiş olsun. parça fiyatı + işçilik ne kadar şuan serviste

Upvote 0
geçmiş olsun. parça fiyatı + işçilik ne kadar şuan serviste
teşekkürler. zubizu indirim var. indirim ile birlikte sadece parçalar 10.600 tl tutuyor. volan buna dahil değil. aracımda düz volan olduğundan ötürü değişime gerek yokmuş. işçilik konusunda ys çalışanı olduğum için fiyatı henüz konuşmadık ama normal şartlarda 5000 civarı tutuyormuş.

Upvote 0
ek olarak acarım 144.000 km'de. aracı 100.000 km'de 4 yıl önce satın almıştım. şanzıman yağını da değiştirsem ses yada başka bir sorunla karşılaşır mıyım? cumartesi uzun yola çıkacağım. git gel yaklaşık 2000 km yapacağım. problem olsun istemiyorum

Upvote 0

Geri
Üst Alt