PLA3.0 Abs sensörü ve park sensörü montajı hk.

ugrsa

Üye
İsim
Uğur
Araç
Golf 7
IMG_8147.pngHerkese iyi akşamlar bugün aracımın ön tamponuna PLA ve orijinal park sensörlerini uyguladım kablosunu içeriye çektim PLA modülünü yerleştirdim. Görselde görünen GATEWAY var aracımda. Soketlerini sökerek 8 ve 18 pinlerini (turuncu kahve çizgili ve turuncu mavi çizgili) daha sonra yeşil pini kesip 32 numaralı sigortaya on amper sigorta takarak elektrik aldım. kahverengi ucu yuvarlak olan kabloyu şaseye bağladım. Griyi alan kabloyu Star stop tuşundan iki numaralı pin takarak vitesin yan tarafındaki park asist düğmelerini taktım. Buraya kadar her şey okey..

Kaput tarafından içeriye kablo sokabilmek için aküyü sökmek zorunda kaldım akü tekrar taktım ancak şu anda Airbag, fren, start stop hatası aliyorum esp vs çalişmiyor.

ABS SENSORUNU HENUZ TAKAMADIM Bu abs sensörleri arka lastiklerin oraya mi? Ön lastiklerin içindeki yere ki takilacak?

Vcds - parkster assit kisminda kodlayamadim. Kablom klon diye sanirim. Ancak OBD11 beyaz olam var crackli android ama onda da beceremedim. Hatalari da siliyorum geri geliyor.

İstanbul avcilardayım yakında bakabilecek kimse varsa gelebilirim kodlamayı yapmaya yardimci olabilecek varsa uzaktan da bağlanabilir.. kafayı yemek üzereyim bir gateway kablosu ile 3 saat uğraştim manuel araçta öyle bir yere koymuşlar ki allahım.. cinnet sebebi :) herkese iyi sahurlar diliyorum 😍
62A8AFCE-080F-4D99-9B26-025C98F232F5.jpeg
IMG_8148.pngIMG_8133.jpegB3FEAC20-6581-4F61-8E4B-D62DFF420A4F.jpeg

abs sensorlerini taktim hatalar devam ediyor? Obd11 yada vcds ile silebilirmiyim? Yoksa odis mi gerekiyor arkadaşlar 🥹

Ekli dosyalar

• IMG_8174.jpeg
    IMG_8174.jpeg
    122.6 KB · Görüntüleme: 13
Upvote 0

Geri
Üst Alt