1 haziran 2024 benzin/motorin tahmininiz

Benzin /motorin litre/fiyat

• 40-50 arası

• 50-60arası

• 60 ı geçer

• Çankırı/çorum/yozgatta petrol bulunursa 20 liralara düşer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Secimden 60 gün sonra 1 haziranda
Benzin/motorin tahmininiz ne olur.

1 haziranda benim tahminim

53-54 olacağı yönünde

Dolar × 1.2 oranına göre fiyatlayacağını düşünüyorum. Dolar 45 olursa benzin 54 olur; 50 olursa benzin 60 olur.

Dolar × 1.2 oranına göre fiyatlayacağını düşünüyorum. Dolar 45 olursa benzin 54 olur; 50 olursa benzin 60 olur.

Dolar 1 hazirana 45 olmazda (yıl sonuna olacak gibi )

Bence vergi toplamak anlamında akaryakıta extra giydirecekler. ($kuru artışına ek)

Dolar 1 hazirana 45 olmazda (yıl sonuna olacak gibi )

Bence vergi toplamak anlamında akaryakıta extra giydirecekler. ($kuru artışına ek)
Olabilir hocam. Şu an seçim sonrası ne olacağı tamamen muamma. Çok büyük sürprizlerle de karşılaşabiliriz. Ama talebi çok fazla kısacaklarını düşünmüyorum. Daha çok üst gelir grubuna ve sermaye sahiplerine oynayacaklar gibi gözlemliyorum. Brent çok artmadı, ilerleyen zamanlarda yine Brent fiyatına göre şekillenecektir. Zaten iskontolu alınan benzini iskontosuz gibi satıyorlar. Çok fena kâr alıyorlar. Misal doğalgaz fiyatları dünyada 10 dolardan 2 dolara düştü bizde hâlâ zam geliyor nöminal olarak. Ona rağmen dolar bazlı oran belirttim. 1 ay sonra ülkemizde her şey olabilir şaşırmamak lazım 🙂 saygılar

Ülkede asgari ücret 500 dolar seviyelerinde.Bunun eskisi gibi 330 dolarlara gelmesi gerek,Buda doların 52-55 tl olması gerek gibi bir şey demek
Benzin şu an doların üstünde.
1dolar 1litre benzin yapsa 52-55 arası olur bence.Oyum 50-60 arası.
Haaa ülkeye seçim sonrası 100 milyar dolar para sokarlarsa orası başka

@slck

Bu 100 milyar dolarda imf de var.

Dilan polatda da olabilir belki.

Geri
Üst Alt