Egsoz Gazı Uyarı Lambası

Cibuti

Üye
İsim
'
Arkadaşlar merhabalar,

Daha 500 km'yi bile doldurmayan 1.2 tsi manual Golf'ümde Egzoz Gazı Lambası yandı :(

Bu ne anlama geliyor? :(

IMG_1451.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
O lamba tek bir nedenden dolayı yanmaz sorun devam ediyorsa kontağı ilk açtığınızda uyarı verip yazılı olarak bildirmesi gerekiyor. Bu şekilde kullanmamaya çalışın ilk fırsatta servise götürün yada yol yardımı arayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam birçok sebebi olabilir diye biliyorum, yakıt sistemi eksoz sistemi sensörler vs. Kontağı kapatıp açtığınızda devam ediyomu yada yazılı uyarı veriyor mu?

Caninizi sikmayin cok onemli bir sorun oldugunu sanmiyorum. Bizim passatta da cani sikilinca yaniyordu. Iki uc kere servise gitti cozumunu bulamadilar. Kendi ustamiza goturduk, yakittan olabilir dedi. Bir sure sonra kendi kendine yanmamaya basladi

Sent from my iPhone using Tapatalk

O Lamba tek başına hangi arıza olduğunu söylemiyor, bir çok sebebi olabilir.Yanmaya devam ederse yetkili servise başvurmanız gerekiyor. 

@ahmet3976@nartal@gokberks@calik Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.

7/24 Acil çağrıyı aradım teknik servis elemanını gönderdiler evime. 

Arkadaş bilgisayarı bağlayıp sorunu tespit etti kaputu açıp baktık ki minik bir fare lap sensörünün kablosunu kemirmiş. :( (Lap sensörü diye anladım ama emin değilim)

Hemen çekici çağırdılar aracı servise götürdüm. Bayram sonrasında teslim alırsınız ancak aracı dediler.

İkame araç olarak da Passat Dizel otomatik verdiler.

Daha 450 km'deki aracımının başına bayramın 1. gününde böyle bir şey gelmesine üzüldüm :(  ama vardır bunda da bir hayır ne yapalım canımıza gelmesin.

Teşekkür ederim yardımlarınız için iyi ki varsınız.

@Cibuti ikame araç vermeleri iyi olmuş. Hem de gayet güzel bir araç vermişler. Geçmiş olsun tekrardan. 

@yusufTeşekkür ederim hocam. 

Bu kemirilen sensörü garanti kapsamında değiştirirler mi ki acaba?

@yusufTeşekkür ederim hocam. 

Bu kemirilen sensörü garanti kapsamında değiştirirler mi ki acaba?
Değerli HOcam;

İlginç bir vaka...

Sanırım vahşi hayvan saldırıları veya bunların verdikleri doğrudan veya dolaylı hasarlar garanti kapsamında değil, ama yine de belki müşteri memnuniyeti gerekçesiyle değiştirebilirler.

Lap degilde Map(manifold absolute pressure) sensorudur kemirdigi.Aslinda sensore zarar veremez,kabloya zarar vermistir.

Kablolarida iyi bir elektrikco halledecektir kolaylikla,musteri memmuniyeti adi altinda ucret almazlar diye dusunuyorum bu sekilde.Yoksa kemirgen hayvan garantiye girmez.Fillerin arasin arbayi park ediyim mahvetsinler,kullanici hatasi yok file dayanikli uretmemisinoz diyemezsini.Hatta kaskods bile ek kemirgen hayvan klozu oluyor...

Ufak bir kablo baglantisi,lehim ile halledip verirler bence

@mehmetmert Değerli hocam teknik servis sensör komple değişecek demişti evime geldiğinde. Bakalım Pazartesi günü ne diyecekler.

@mehmetmert @silvershadow Değerli hocam, bugün teslim aldım aracı servisten. Lambda sensörü garanti kapsamında değiştirildi müşteri memnuniyeti için. 

Yalnız şimdi eve gelince farkettim ki çeki demirinin takıldığı yerde yarım parmak siyah renkli bi çizik var sanırım aracı çekerken olmuş. Nazarlara geliyorum sanırım. 

@mehmetmert @silvershadow Değerli hocam, bugün teslim aldım aracı servisten. Lambda sensörü garanti kapsamında değiştirildi müşteri memnuniyeti için. 

Yalnız şimdi eve gelince farkettim ki çeki demirinin takıldığı yerde yarım parmak siyah renkli bi çizik var sanırım aracı çekerken olmuş. Nazarlara geliyorum sanırım. 
Geçmiş olsun Değerli Hocam 

Geri
Üst Alt