Golf 8 impression gaza basınca gelen metalik ses

İsim
Deniz
Araç
Polo Life
başlıkta belirttiğim gibi aracımda dip gaz yaptığımda veya dip gaza yakın gaza bastığımda motordan mı diyim şanzımandan mı diyim tam anlamamakla birlikte gelen metalik bir ses var. Bu ses devir çevirmeye başladığımda 2 3 saniye civarı geliyor ve tanımlamam gerekirse böyle metalik tıkırtı sesi gibi tırrrrttt diye bir ses geliyor bir zincir sesine benziyor şıngırtı sesi gibi, bu ses yaklaşık 1 aydır geliyor ve canımı sıkmaya başladı sizce nedeni nedir

o hızlarda gelen tıkırtı sesi normal fakat bu ses bir zincir sesi gibi metalik

Upvote 0
o hızlarda gelen tıkırtı sesi normal fakat bu ses bir zincir sesi gibi metalik
Kanka ses bendede var … dikkatli kontrol et… şanzımandan geliyor… araç eco moda yada start stopta yelken moduna aldığında… kavrama ve şanzıman ayrılıyor… gaza dokunduğunda tık diye ses geliyor.. kavramanın… ses şanzımandan geliyor yani… sessiz ken oluyor zaten kavrama her ayrıldığında gaza tekrar bastığımda tık diye birleşme sesi geliyor

Upvote 0
Kanka ses bendede var … dikkatli kontrol et… şanzımandan geliyor… araç eco moda yada start stopta yelken moduna aldığında… kavrama ve şanzıman ayrılıyor… gaza dokunduğunda tık diye ses geliyor.. kavramanın… ses şanzımandan geliyor yani… sessiz ken oluyor zaten kavrama her ayrıldığında gaza tekrar bastığımda tık diye birleşme sesi geliyor
Hocam benim araç manueldi zaten, sattım kurtuldum. Golf 8 bana ne yazık ki hayal kırıklığı yaşattı ve beklentimin altında kaldı. Şuan otomatik polo kullanıyorum en azından beklentimin üstünde çıktı ve şimdilik memnunum.

Upvote 0
Hocam benim araç manueldi zaten, sattım kurtuldum. Golf 8 bana ne yazık ki hayal kırıklığı yaşattı ve beklentimin altında kaldı. Şuan otomatik polo kullanıyorum en azından beklentimin üstünde çıktı ve şimdilik memnunum.
impression golf u gereksiz boş getirdiler, life polo neredeyse style golf kadar donanımı var. style caddy r line golflerden daha dolu :D

Upvote 0

Geri
Üst Alt