Yağ kontrol edin uyarısı

oz6851

Üye
İsim
özgür
Araç
golf 7
Merhaba, araç 2013 manuel 1.4 tsi , son bakımdan bu yana 8000 km oldu . Bu gün 10 km gittikten sonra bu uyarı çıktı .ancak burnu öne doğru eğimli bir arazideydi etkisi varmıdır bilmiyorum . Yağ çubuğunun resimi çektim seviyesi normal mi sizce ? IMG_2491.jpeg

mutlaka yagi konturol edt
Duz bir zeminde ve birkac kez konturol edt her konturol edttiginde yag cubugunu temizle
Arac yag konturol edt ikazi verdikten sonra
Tekrar verdimi uyariyi?
En mantilisi duz zeminde konturol edtmek zaten yag cubugunda gosterir yag seviyesin nerde olmasi gerektigini

Upvote 0
Merhaba, araç 2013 manuel 1.4 tsi , son bakımdan bu yana 8000 km oldu . Bu gün 10 km gittikten sonra bu uyarı çıktı .ancak burnu öne doğru eğimli bir arazideydi etkisi varmıdır bilmiyorum . Yağ çubuğunun resimi çektim seviyesi normal mi sizce ? Ekli dosyayı görüntüle 73229

Normalde bu seviyede uyarı vermez. Eğimli arazi nedeniyle uyarı vermiştir.

8000 km de bu seviyeye indiyse , 2000 km daha sorun çıkmaz, 10 000 km de yağ değişimi yapmanız gerekiyor.

Yağ değişimi için 15 000 km ye kadar bekleyecekseniz yarım litre yağ ilave ediniz.

.

Upvote 0
Nolur nolmaz diye ekledim yarım litre .
Normalde bu seviyede uyarı vermez. Eğimli arazi nedeniyle uyarı vermiştir.

8000 km de bu seviyeye indiyse , 2000 km daha sorun çıkmaz, 10 000 km de yağ değişimi yapmanız gerekiyor.

Yağ değişimi için 15 000 km ye kadar bekleyecekseniz yarım litre yağ ilave ediniz.

.
ne olur ne olmaz diye yarım litre ekledim .

Bu resimde de ilk yağ koyduğumuz seviye bakımda bu çizgiye kadar koymuştuk
IMG_2511.jpeg

Upvote 0

Geri
Üst Alt