Airbag kontrol ünitesi

Asmozb

Üye
İsim
Asım
Araç
Golf 7 1.2 TSI Comfortline
Merhabalar 2013 Golf VII 1.2 TSI olan aracimin airbag isigini kendi cabalarimla söndüremeyince yetkili servise danistim onlarda söndüremediler ve Airbag Kontrol Ünitesinin arizali oldugunu parcaninda yurtdisi oldugunu aracin 1 aya yakin serviste kalacagini maaliyetide 1500 tl olacagini söylediler. Daha önce böyle bir seyle karsilasan oldumu bunu daha ucuz yoldan nasil halledebilirim bilenler lütfen yardimci olsun ayrica Allah gostermesin bir kaza aninda airbaglerim acilmayacakmis parca degismedi surece .

Birsey daha soracagim sanirim her aracin airbag kontrol ünitesinin seri numarasi bulunuyor ve bu parcanin sokulmesi gerekiyor. Acaba bu parcayi sökmeden bu kodu ogrenebilirmiyiz ? 

Birsey daha soracagim sanirim her aracin airbag kontrol ünitesinin seri numarasi bulunuyor ve bu parcanin sokulmesi gerekiyor. Acaba bu parcayi sökmeden bu kodu ogrenebilirmiyiz ? 
Kod belki vagcom ile öğrenilir. Çok geçmiş olsun. İyi niyet garantisi hakkınız var mı. Araç servis bakımlı ise söyleyin bunu.

@yusuf@Asmozb vagcomla aırbag kontrol ünitesine bağlanınca üstte parça no çıkıyor degerli hocam geçmiş olsun 

bizde zor sökülen parçaların numarasını bu şekilde veya şasi no ve etka sistemiyle buluyoruz saygılar

Esasen ben araci aldigimda airbag isigi yaniyordu satan sahis 150 tlye servisle gorustum sondururz dediler dedi bende itimat ettim ozel expert yaptirip aldim ama maalesef boyle birsey basima geldi ozaman vagcom ile bi bakayim ben peki uygun fiyata temin edebilirmiyim bu cihazi

Esasen ben araci aldigimda airbag isigi yaniyordu satan sahis 150 tlye servisle gorustum sondururz dediler dedi bende itimat ettim ozel expert yaptirip aldim ama maalesef boyle birsey basima geldi ozaman vagcom ile bi bakayim ben peki uygun fiyata temin edebilirmiyim bu cihazi
Aslında arızayı bir kere sondursej belki bir daha yanmaz. Kısa devre anında falan yanmış olabilir.

Abi araci alirken otoraporda expert yaptirdim sonduremediler orada kendim almanyadan 80 € ya vag com cihazi aldim ondada sonduremedim cekmekoyde özon vw servisde de sonduremediler yani baska bir yontem varsa bilmiyorum denerim 

Abi araci alirken otoraporda expert yaptirdim sonduremediler orada kendim almanyadan 80 € ya vag com cihazi aldim ondada sonduremedim cekmekoyde özon vw servisde de sonduremediler yani baska bir yontem varsa bilmiyorum denerim 
Vag com nasıl söndürmedi öyle birşey çok zor. En kötü söndürür sonra geri yanar. Söndürmeye çalıştığınız menü nasıl bir menü. Özel servisler anlamaz vcds vag com falan. Siz apo ustaya uğrayın yenibosnada.

Valla tam hatirlamiyorum hata verdi ilk firsatta tekrar denerim zaten ben servisin suan senin airbaglar aktif degil kaza esnasinda acilmaz deyince film koptu bende isigi sondursem bile kesinlikle degistirmem lazim o airbag kontrol ünitesini sorunun ortadan kalmasi gerek. Esim suan hamile onunla birlikte 3 can tasiyorum Allah gostermesin istanbul trafigi malum heran hersey olabilir sonra onun vebalini ödeyemem 

Valla tam hatirlamiyorum hata verdi ilk firsatta tekrar denerim zaten ben servisin suan senin airbaglar aktif degil kaza esnasinda acilmaz deyince film koptu bende isigi sondursem bile kesinlikle degistirmem lazim o airbag kontrol ünitesini sorunun ortadan kalmasi gerek. Esim suan hamile onunla birlikte 3 can tasiyorum Allah gostermesin istanbul trafigi malum heran hersey olabilir sonra onun vebalini ödeyemem 
Servis para için her türlü şeyi söyler. Siz apo ustaya bir gösterin. Ortada bir sorun olmayabilir. Sorun varsa zaten söyler size. 

Nedir abi bu apo ustanin yeri adresi bi gideyim nerde tam olarak

Allah razi olsun üstad yardimlarin icin saolasin 

Geri
Üst Alt