Triger Bakımı Sonrası Çıkan Ses?

GokayGezgin

Yeni Üye
İsim
Gökay
Araç
Golf 7
Merhaba arkadaşlar, 1.6 Tdi 2015 113Bindeki aracımı triger bakımı için Mez Yetkili servise götürdüm daha sonrasında aracın üst kürbütör kapağından hafif bir yağ kaçağı olduğu için onuda değişmeleri gerektiğini söylediler ve fiyat beni aşınca arkadaşımın özel servisine gittim.

Triger bakımı yapıldı (devirdaim vgergi vkayış antrifiz) ve Kürbütör kapağı contası değişti. Servisten aracı aldıktan sonra araçta şöyle bir ses gelmeye başladı. Sizce ne olabilir bilgisi olan yada başına gelen varmı?

Ses düşük devirde, kalkış esnasında oluyor. Paronaya mı yaptım bilmiyorum ama arabanın seside biraz değişti sanki.

Tdi Golf e hiç binmedim kullananlar daha doğru yorum yapacaktır.

Ben kulaklıkla dinledim, motor sesinin dışında evet rahatsız edici normal olmayan bir ses var.

İlk videoda gaza basıyorsunuz sanırım o ara artıyor.
İkinci videoda devamlı var.

Yapılan işlemlerde bir hata olabilir.

Son düzenleme:
Upvote 0
Tdi Golf e hiç binmedim kullananlar daha doğru yorum yapacaktır ama.

Kulaklıkla dinledim, motor sesinin dışında evet rahatsız edici normal olmayan bir ses var.

İlk videoda gaza basıyorsunuz sanırım o ara artıyor.
İkinci videoda devamlı var.

Yapılan işlemlerde bir hata olabilir.

1. Videoda park halinden çıkarken tam kalkış yaparken bir ses var daha çok takıldığım nokta o ses. Sanırım birşeyler yanlış yapıldı yarın tekrardan bakıcaklarmış belki bilgisi olan biri varsa ustamıza fikir sunmuş olurduk bakalım ne çıkacak :)

Upvote 0
Sente ayarı denilen ayarın düzgün yapılamamasından olabilir.

Ben de papağan gibi hep aynı şeyi yazıyorum görünecek , her konuya girip sente ayarı bozuk diye iddia ediyorum 😀

Upvote 0
Çok fazla olasılık var. Karter koruma çıkartılıp lift te çalışır şekilde alttan üstten bakması lazım ustanın kalkışta yani titreşimin çok olduğu anda yaptığına göre muhtemelen bir şeyi iyi sıkmadılar. Benim başıma da benzer sorun gelmişti, karter korumanın pullu somununu iyi sıkmamışlar pul zırıltı yapıyordu :) yalıtımı iyi sayılmaz motor kısmındaki en ufak sesi alıyor bu araçlar ısınca benzinli gibi soğukken kahrı çekilmez :)

Upvote 0
Çok fazla olasılık var. Karter koruma çıkartılıp lift te çalışır şekilde alttan üstten bakması lazım ustanın kalkışta yani titreşimin çok olduğu anda yaptığına göre muhtemelen bir şeyi iyi sıkmadılar. Benim başıma da benzer sorun gelmişti, karter korumanın pullu somununu iyi sıkmamışlar pul zırıltı yapıyordu :) yalıtımı iyi sayılmaz motor kısmındaki en ufak sesi alıyor bu araçlar ısınca benzinli gibi soğukken kahrı çekilmez :)
Evet inşallah birşeyi sıkmayı unutmuşlardır benimde aklımda o tarz bir ihtimal vardı :)

Upvote 0
trıger kayısını tam gergıye alamamıs olabılır o da aynı sesı cıkarıyor kayışta olan bosluktan dolayı

Upvote 0

Geri
Üst Alt