Marşpiyel boya atması

figo

Üye
İsim
Figo
Araç
Golf 8 Impression
Herkese selamlar, dün aracımı yıkattıktan sonra sağ marşpiyelde şu şekilde bir boya atması gördüm. Büyük ihtimal yolda taş vs çarptı diye düşünüyorum. Herhangi bir sürtme vs yaşamadım.

Burayı nasıl kapatabilirim ne örerirsiniz. Servisten rütuş boyası temin edilebilir mi?

Bir de marşpiyel içerisi ipliksi fiber gibi bir yapısı var burası normal kaportadan farklı mı oluyor acaba?

Bir diğer sorum da resimde gözüken dalgalanma her iki marşpiyelde de mevcut. Bu kadar dikkatli bakmamıştım bu da normal midir?

Ekli dosyalar

• 20231225_195201.jpg
    20231225_195201.jpg
    230.4 KB · Görüntüleme: 100

Herkese selamlar, dün aracımı yıkattıktan sonra sağ marşpiyelde şu şekilde bir boya atması gördüm. Büyük ihtimal yolda taş vs çarptı diye düşünüyorum. Herhangi bir sürtme vs yaşamadım.

Burayı nasıl kapatabilirim ne örerirsiniz. Servisten rütuş boyası temin edilebilir mi?

Bir de marşpiyel içerisi ipliksi fiber gibi bir yapısı var burası normal kaportadan farklı mı oluyor acaba?

Bir diğer sorum da resimde gözüken dalgalanma her iki marşpiyelde de mevcut. Bu kadar dikkatli bakmamıştım bu da normal midir?
Merhabalar, öncelikle o dalgalanma normal. Yapısının daha farklı olmasının sebebinin genelde araçların etek kısmından daha çabuk ve yoğun korozyona uğramasından dolayı olduğunu tahmin ediyorum. Boya işini servisten fiyat alıp düşünebilirsiniz, genelde şişirirler, sağlam bir usta bulunabilirse ufak bir lokal boyayla sanayide de hallolur renk tonu iyi ayarlanırsa sırıtacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Upvote 0

Servis bölümünde orayı ücret almadan rutuşluyorlar.

Ama yedek parça bölümüne rutuş boyası alacağım diye girerseniz 450 civarı bir ücretten bahsedeceklerdir

Upvote 0
Yorumlar için teşekkür ederim. Henüz bakıma 3 ay kadar var. O ara yaptırayım diyeceğim ama brkledikçe kötü olur sanırım burası. Geçerken bir uğrayayım bakalım yaparlar mı.

Upvote 0
Yorumlar için teşekkür ederim. Henüz bakıma 3 ay kadar var. O ara yaptırayım diyeceğim ama brkledikçe kötü olur sanırım burası. Geçerken bir uğrayayım bakalım yaparlar mı.
Güzel bir sonuç olmuyor ama,
Kesin çözüm olana kadar
açıkta durmasından iyidir.

Bana yedek parça bahsetti bunu,
hatta çekindim servis danışmanına söylemeye, vaktinizi almayayım falan diye.

Stajyer bir çocuğun eline vermişler boyayı fırçayı geldi. Dedim "sen 2 dk soluklanıver, ben yapayım sonuç kötü olursa üzülmem en azından.."

Kötü de oldu ! her gördüğümde tiksiniyorum araçtan, yazın boyatırım sanırım.

Ekli dosyalar

• IMG20231115151529.jpg
    IMG20231115151529.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG20231115141450.jpg
    IMG20231115141450.jpg
    138.3 KB · Görüntüleme: 75
Upvote 0
Benimki çok göz önünde olmayan bir yer gibi geldi hocam seninkiyle kıyaslayınca. Boya rengini tutturmak dışardan zor olur gibi bu yüzden servisten temin edeyim kenarda dursun bari. En azından kötü olursa ben yapmış olayım dediğin gibi 😅

Upvote 0
Merhabalar burda estetikden cok sacın korozyon görmeden korunması ondan ivedikle rötüş sağlayın havayla temasını kesin

Upvote 0
Güncelleme geçeyim. Ümraniye Avek'te geçerken uğrayıp durumu anlattım. Boya atması değil taş vs birşey gelmiş olabilir dediler. Rütuş yaparak kapattılar. Ön tamponda çok küçük taş izleri ve arka tamponda yine çok küçük sürtme vardı. Onları da kapattılar herhangi bir ücret talep etmediler.

Upvote 0
Güzel bir sonuç olmuyor ama,
Kesin çözüm olana kadar
açıkta durmasından iyidir.

Bana yedek parça bahsetti bunu,
hatta çekindim servis danışmanına söylemeye, vaktinizi almayayım falan diye.

Stajyer bir çocuğun eline vermişler boyayı fırçayı geldi. Dedim "sen 2 dk soluklanıver, ben yapayım sonuç kötü olursa üzülmem en azından.."

Kötü de oldu ! her gördüğümde tiksiniyorum araçtan, yazın boyatırım sanırım.
Sen tampon u mahvetmişsin acıkcası
Buranın boya tamiratı yapılmaz yarım tampon boyat bence

Upvote 0
Sen tampon u mahvetmişsin acıkcası
Buranın boya tamiratı yapılmaz yarım tampon boyat bence
@Oktay_b8_gte @GolfTutkulu bu oktay kardeşte herşeyi bilmiş bir tavırlar var boşver. Senlik bir sorun yokmuş zaten. Elinden geldiğinde halletmeye çalışmışsın. Türkiye şartları doğal olarak pahalı. Hollanda'da yaşamıyoruz. Uzaktan derler yap boyat diye. Burada bir volkswageni olsa bakalım servise gidebilecek mi :) Servis ücretleri almıs başını gidiyor. Geçmiş olsun kardeşim @GolfTutkulu

Upvote 0
@Oktay_b8_gte @GolfTutkulu bu oktay kardeşte herşeyi bilmiş bir tavırlar var boşver. Senlik bir sorun yokmuş zaten. Elinden geldiğinde halletmeye çalışmışsın. Türkiye şartları doğal olarak pahalı. Hollanda'da yaşamıyoruz. Uzaktan derler yap boyat diye. Burada bir volkswageni olsa bakalım servise gidebilecek mi :) Servis ücretleri almıs başını gidiyor. Geçmiş olsun kardeşim @GolfTutkulu
Hocam yaptığın çok ama çok ayıp yazdıklarına bir bakarmısın ben arkadaşa kötü bir yorum yapmadım sadece tampon a kendi uyguladığı için mahvolmuş dedim bu kötü bir yorummu?
Ben hem Ankara hemde Hollanda da yasıyorum burda Volkswagen i olsa servıse gidecekmı felan bir şeyler yazmıssın
Bu formdan beni bilen biliyor
Yaptıgın çok ama çok ayıp

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt