Yag seviyesi fazla mi yukarida ??

golfcu91

Üye
İsim
burhan
Selamlar arkadaşlar periyodik bakıma gittik arkadaş yağı koydu arac 4400 4600 arası alıyor normalde.
5 litre koydu oda emin olmamakla birlikte dedim fazla koydun sanki yok mok dedi ama içime sinmedi bugün seviyeye bakayım dedim şu şekilde bana fazla geldi gri bölümün en uç kısmında yag seviyesi bu normal mi bana göre değil gibi

Ekli dosyalar

• 20231224_171452.jpg
    20231224_171452.jpg
    127.8 KB · Görüntüleme: 33
Selamlar arkadaşlar periyodik bakıma gittik arkadaş yağı koydu arac 4400 4600 arası alıyor normalde.
5 litre koydu oda emin olmamakla birlikte dedim fazla koydun sanki yok mok dedi ama içime sinmedi bugün seviyeye bakayım dedim şu şekilde bana fazla geldi gri bölümün en uç kısmında yag seviyesi bu normal mi bana göre değil gibi
Fazla hocam 5 lt.

Bu konuda bir netice alabildinizmi bilmiyorum ama biraz fazla koymuş. Şöyle yapabilirsiniz eczaneden yada medikal ürün satan yerlerden en büyük şırıngayı alın. Ucuna takılan serum hortumunu sa alın . Ucuna takın yap çunuğunu yerinden çıkartın üst yağ kapağını gevşetin sadece . O şekilse şırınga hortumunu yağ çubuğunun bölmesinden içeri doğru salın bayaaa gitsin içine girsin karterin . Sonra şırıngayla çekmeye çalışın gelecektir yağ ama biraz zor gelecek. O şekilde çekin içi boş küçük su şişesini doldurun yeter .

Geri
Üst Alt