Yüksek devirde ilk çalışma

Beşiktaş1903

Katılımcı Üye

İsim
Mustafa Kemal
f424ee8d0b179161ef074af1f4dc042a.jpg

Sabahları bu sıcakta 1 dk titreme ,Tam yakalayamadım 3.6 dan başlayıp 0.9 a düşen yakıt tüketimi son iki gündür yapıyor nedeni ne olabilir arkadaşlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Beşiktaş1903 hocam sıcaklarla alakası yok bu durumun. ben de bugün iş çıkışı 36 derecede çalıştırdığımda yaklaşık 20-30 sn 1200-1300 devirde titreşimli çalışıp sonra kuzu oldu.

kışın da mesela pek tutarlı yapmıyordu bunu. sabah -10 derecede direk 800-900 devirde başlayan araç, akşamüstü 5-6 derecede 1 dakikaya yakın bahsettiğiniz şekilde çalışıyordu.

vardır almanların bir bildiği deyip geçmiştik. murat hocam aslında açıklamıştı bunu ama şu an hatırlayamadım

Bu benimde dikkatimi çekiyor aracı ilk çalıştırdığımda devir 1200-1300 lerde oluyor sonra yavaş yavaş düşüyor. Bu durumda hareket etmek lazım mı devirin düşmesini mi beklemek gerekiyor?

Bu benimde dikkatimi çekiyor aracı ilk çalıştırdığımda devir 1200-1300 lerde oluyor sonra yavaş yavaş düşüyor. Bu durumda hareket etmek lazım mı devirin düşmesini mi beklemek gerekiyor?
devrin 900 civarına düşmesini bekleyin hocam. daha sağlıklı. zaten devir ideal noktaya geldiğinde ekranda eko önerisi çıkıyor, "araç dururken motoru kapatın" diye.

o noktada hareket edebilirsiniz

@maniax Teşekkürler hocam münkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen acil durumda basıp gidiyordum, sonra suçluluk duygusu oluşuyordu, bundan sonra devir düşmeden hareket etmem :)  

Bunu daha önce yapmıyordu ondan garip geldi

1.4 tsı sahibiyim . bende şahit oldum , uzun süre park halindeyken yapmıştır diye düşünüyordum demek başka araçlardada varmış... rölantide yakıt tüketimi 2.5- 3.0 gibi başlayıp 0.7 gibi düşünce hareket ediyorum genelde.. bende fazla titreşim olmuyor ama sanki belli belirsiz devamlı değil ama ara ara yumuşak bi vuruntu hissediyorum okadar..

sıcaklardan olabilir..

devrin 900 civarına düşmesini bekleyin hocam. daha sağlıklı. zaten devir ideal noktaya geldiğinde ekranda eko önerisi çıkıyor, "araç dururken motoru kapatın" diye.

o noktada hareket edebilirsiniz
Eko önerisi nerede çıkıyor dostum., think blue trainer da falan mı? ben hiç a"raç dururken motoru kapatın" uyarısı almadım..

Eko önerisi nerede çıkıyor dostum., think blue trainer da falan mı? ben hiç a"raç dururken motoru kapatın" uyarısı almadım..
Kadranlar arası bilgi ekranında. Ayarlardan eko önerileriniz açıksa tabi. 

Ayni yerde;

klima açık cami kapatın,

1300 dd/dk altında debriyaja basın,

hava direnci var cami kapatin

gibi öneriler de çıkmakta 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@maniax

Saol dostum şimdi hatırladım :) kapatmıştım ben onu zırt-pırt öneri yapıyor diye

sorun artık giderken var bin devirde 20-30 litre ye çıkıyor gaza basmadığım halde araç hızlanıyor video da gaza basınca 8-9 litreye düşüyor neden sizce yani bin devirde yüksek 1.5 devirde düşük (gaza kendim basarsam )@maniax@silvershadow https://vimeo.com/175424849@bütünforum :)

sorun artık giderken var bin devirde 20-30 litre ye çıkıyor gaza basmadığım halde araç hızlanıyor video da gaza basınca 8-9 litreye düşüyor neden sizce yani bin devirde yüksek 1.5 devirde düşük (gaza kendim basarsam )@maniax@silvershadow https://vimeo.com/175424849@bütünforum :)

Hocam basit bir matematik hesabı bu aslında. Araç çok yavaşken yani 5km civarı ya da daha altında 100km gitmesi için en az 20 saat yol gitmesi lazım. Rölantide dahi 0.7 litre  civarı yaksa saatte bu da 20 litreye yakın yapar. 5km altında direk zaten 40'a dayanır. Siz azıcık hızlanınca katlanarak düşer ;)

Yok hocam mesela hafif meyil vardı ayağımı çektim gazdan 34 de çıktı normalde ayağımı kesince sıfır olurdu birde 40-35 litreyi ayağım gazda değilken yapıyor resmen kendi basıyor

Bişey değişti ama ne önceden böyle değildi shelden opete geçtim diyecem ama ne alaka olur bilemedim 95 oktan ikiside

Geri
Üst Alt