Direksiyonda oluşan çatlaklar ve kolay çizilmesi

@mandufla

Hocam intihar için daha az acı veren yöntemler biliyorum.

Bence buna gerek yok &:

Boyle giderse yengeler forumu keşfederse valla yandınız :D Eve almama durumu filan olursa allahtan golf sahibisiniz :D

silvershadow dedi:
@mandufla

Hocam intihar için daha az acı veren yöntemler biliyorum.

Bence buna gerek yok &:
Son dakika :

Utana sıkıla yüzüğü bulamadığımı eşime söyledim. Şöyle bir suratıma baktı. En acısı bu oldu [emoji16] [emoji5]

Gece parmağımdan çıkmış. Sabah yatağı toplarken bulmuş ve bana söylemiyor. Neyse ki yüzük evdeymis. Ama yine çıkarırım aractayken. Direksiyon cizilmesin. [emoji16]

Edit: muhtemelen gece rüyamda arabaya oturdum. O yüzden yüzüğü çıkardım. Çünkü normalde elimden çıkmaz. Denize bile yüzükle girerim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
mandufla dedi:
Dün gece rüyamda araçta bir uyarı belirdi. Araç durumuna baktığımda "yazılım da sorun var. Yazılım güncellemesi / yeniden yüklenmesi gerekiyor" gibi bir uyarı gördüm. Soluk soluğa uyandım. Baktım ki hava karanlık ve yataktayim. Bi oh çektim. Ama içime de bir kurt düştü. Daha arabaya binmedim. Biner binmez kontrol edeceğim araç durumu menüsünü.

Sevgili golf. Neler yapıyorsun bana [emoji15] [emoji15] [emoji23] [emoji23] 
@mandufla  Deniz hocam bu rüya sırasında çıkarmış olabilir misiniz :D

MSE dedi:
Dün gece rüyamda araçta bir uyarı belirdi. Araç durumuna baktığımda "yazılım da sorun var. Yazılım güncellemesi / yeniden yüklenmesi gerekiyor" gibi bir uyarı gördüm. Soluk soluğa uyandım. Baktım ki hava karanlık ve yataktayim. Bi oh çektim. Ama içime de bir kurt düştü. Daha arabaya binmedim. Biner binmez kontrol edeceğim araç durumu menüsünü.

Sevgili golf. Neler yapıyorsun bana [emoji15] [emoji15] [emoji23] [emoji23] 
@mandufla  Deniz hocam bu rüya sırasında çıkarmış olabilir misiniz :D
Eklemeyi yaptım Muhammed Hocam. Kuvvetle muhtemel öyle olmuştur [emoji2]

@mandufla

Değerli Hocam;

Eşim boğa burcu müthiş kıskanç..

Ama bu güne kadar beni araba kullanırken veya Golf'ümle ilgilenirken her gördüğünde gözlerinde gördüğüm kıvılcımlar başka bir durumla mukayese edileyecek kadar fenaydı.  s=bur2

Direksiyon çizilir yüzüğü çıkartayım deyince bana cevabı yapıştırmıştı.

"Hayrola beni Golf'le mi aldatacaksın?" 8D

silvershadow dedi:
@mandufla

Değerli Hocam;

Eşim boğa burcu müthiş kıskanç..

Ama bu güne kadar beni araba kullanırken veya Golf'ümle ilgilenirken her gördüğünde gözlerinde gördüğüm kıvılcımlar başka bir durumla mukayese edileyecek kadar fenaydı.  s=bur2

Direksiyon çizilir yüzüğü çıkartayım deyince bana cevabı yapıştırmıştı.

"Hayrola beni Golf'le mi aldatacaksın?" 8D
[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Murat Hocam çok abarttigimi düşünüyor eşim ama ne yapayım. Engel olamıyorum içimden gelenlere. Biliyorum ki o direksiyona veya aracın başka bi tarafina bişey olsa ben 3 gün bunalimda olacam. Kendisi de biliyor bunu. Hatta dsg almaktaki en büyük amacımız kendisinin de kullanması idi. Ama beni böyle görünce de "strese sokuyorsun beni, sen böyle yaparsan ben öğrenemem. " diyor. Bu noktada haklı da sayılır. Kendimi bu anlamda törpülemem lazım bir parça.

@mandufla ayni durum buzde de vardi.

Cok titizleniyordum arabaya , surmeye korkuyordu. Sonra edirnede tamponu vurdu. Hic kizmadim ama 2 gun aglak gezdi.

Sonra boydan boya cizdiler. Onda da halledilebilecegini gordu alisti boyle , simdi de marspiyer olayimiz var

DrMobile dedi:
@mandufla ayni durum buzde de vardi.

Cok titizleniyordum arabaya , surmeye korkuyordu. Sonra edirnede tamponu vurdu. Hic kizmadim ama 2 gun aglak gezdi.

Sonra boydan boya cizdiler. Onda da halledilebilecegini gordu alisti boyle , simdi de marspiyer olayimiz var
İyi alışmış hocam :) Böyle giderse yandınız  8D

@yusuf

Alissin hocam :) onun zaten araba passat geldikten sonra

Mini onarimin canina okuyoruz

Merhaba Arkadaşlar,

direksiyonumdaki son duruma ait resimleri sonunda yükleyebildim. sizce resimlerdeki çatlaklar normalmidir?

ZJaBgk.jpg

o9aWP7.jpg

l98G2E.jpg

V6Gn5P.jpg

@iamalegend  ilk fotoğrafında direksiyon köşelerindeki çatlaklar bende de  mevcuttu fakat üzerindeki kılcallardan biri soyulmuştu. Yani beyaz görünüyordu. Bu sebeple değişim yapıldı.

Yeni gelen direksiyonda da kırışıklıklar bol miktarda ve normal olduğunu düşünüyorum. Soyulmadığı sürece.

Geçen hafta serviste yaptırdığım kontrolde ve Doğuş ile olan görüşmemde kullanıcı kaynaklı olduğunu ileri sürüp Garanti kapsamına alamıyacaklarını söylüyorlar.

@asturias

Değerli Hocam;

Daha önce de bahsettiğim gibi aracınızın direksiyon ve vites topuzu hakiki deridir.

Dolayısıyla plastik pürüzsüzlüğünü beklememeli.

Dolayısıyla kırışık ve çizikler normaldir.

Fakat soyulma ve yırtılma renk değişimi gibi anormal kabul edilerek değişim yapılır.

Değerli hocam,

Bendeki problemde de derinin kalkıp tırtıklanması ile ilgili. Doğuşa bunu ilettiğimde yüzük takılması vs. diyor. 3 aylık aracım ve direksiyonun muhtelif yerlerinde tırtıklanma mevcut.

Benim kafama takılan ve kabullenemediğim nokta siz milyonlarca araç üretiyorsunuz ve bir problemle karşılaşıyorsunuz. Siz üretim hattınızda bu konuyla ilgili önlem alıcağınıza müşteriye yüzük takma vs. gibi telkinlerde bulunuyorsunuz.

Önceki aracım Fiesta idi deri direksion vs. 3 sene kullandım değil tırtıklanma çizik bile yoktu üzerinde.

Geri
Üst Alt