Direksiyonda oluşan çatlaklar ve kolay çizilmesi

iamalegend

Katılımcı Üye

İsim
Nadir
Merhaba Arkadaşlar,

aracım henüz 8000 km yi yeni doldurmuş olmasına rağmen, sanırım direksion simiti kendini daha yaşlı hissediyor, sanki güneşin altında çok kalmışta kurumuş gibi bir izlenimi var  (resimleri çekip ekleyeceğim) sizin araçlardaki durum nasıl?

Saygılarımla

Nadir.

@iamalegend

Aracım 13.000 km de hala direksiyona dokununca o ilk zamanki hissi alıyorum. bir yerinde ufak bir çizik var anahtar ile ben yaptım.

Ellerim ıslakken dahi dokunmadım kendilerine. Hele kremli falan asla.

iamalegend dedi:
Merhaba Arkadaşlar,

aracım henüz 8000 km yi yeni doldurmuş olmasına rağmen, sanırım direksion simiti kendini daha yaşlı hissediyor, sanki güneşin altında çok kalmışta kurumuş gibi bir izlenimi var  (resimleri çekip ekleyeceğim) sizin araçlardaki durum nasıl?

Saygılarımla

Nadir.
Değerli Hocam benzer bir durum yaşayan değerli bir dostumuz başvurmuştu servise iyi niyet garantisinde değişebileceğini umuyorum.

Arkadaşlar maalesef deri direksiyon benim gözümde deri kalitesinde bir tik altında ve çok hassas. Yüzük ve tırnaklara dikkat edilmeli.

T48tTPl.jpg

@Orhan Hoca  servisten dönüş olmadı. Ben de aramadım. Yurtdışındaydım belki arayıp da ulaşamamışlardır.

Resim çok net değil ama 1 aylık araçta direksiyonun sol köşesinde soyulma gibi deformasyon oluşmuştu.

Servis garanti yetkilisi gayet güzel ilgilendi. Kullanıcı hatası olmadığını belirterek resimlerini çekti ve başvuru kaydı açtırdık.

Garanti bölümüyle bugün görüştüm, VW konuyu tedarikçi firması ile görüşüyormuş.

Bu hafta içi dönüş olabilir dediler.

Kayıt açılalı yaklaşık bir ay oldu.

@Negatiwe

Aynen bana da çok hassas geliyor , en ufak bir tırnak çiziğinde geçmeyecekmiş gibi , ama denemesini yapmadım , haftasonu yaparım direksiyonun arka tarafına.

Benim muzdarip olduğum durum ise , kapı kol içlerinde oluşan çizikler.

Özellikle ojeli biri biniyorsa , oje rengi kapı kolunun iç tarafında oluyor.

DrMobile dedi:
@Negatiwe

Aynen bana da çok hassas geliyor , en ufak bir tırnak çiziğinde geçmeyecekmiş gibi , ama denemesini yapmadım , haftasonu yaparım direksiyonun arka tarafına.

Benim muzdarip olduğum durum ise , kapı kol içlerinde oluşan çizikler.

Özellikle ojeli biri biniyorsa , oje rengi kapı kolunun iç tarafında oluyor.
Hocam boş yere deneme yapma, bende yapılmışı var;  :mad:

1092_2d4467730731a081ea14f1a3ac68e79ebe570381.jpg

@Negatiwe

Geçmiş olsun hocam , acaba sadece derisi değişiyor mu merak ediyorum

DrMobile dedi:
@Negatiwe

Geçmiş olsun hocam , acaba sadece derisi değişiyor mu merak ediyorum
Bu eski aracımdaki görüntü. Sanırım mini onarım ile giderilebiliyor. Deri değişimi için servise sormak lazım.

Arkadaşlar bugün servisten aradılar. VW direksiyon değişimine karar vermiş. Yeni direksiyon geldiğinde (yaklaşık 1 hafta) randevu alıp Samsunda değiştireceğim. Bilginiz olsun.

Genel merkezin 2 aydır bekleyip skandalın hemen ertesinde olumlu dönüş yapması da manidar.

Aynen @Orhan Hoca  sen olmasaydın ben göstermeyecektim servis danışmanına.

VW için haberler kötü malesef. Kaygıyla izliyorum..

Sormadım @Orhan Hoca 

Şu anda parçanın samsuna gelmesini bekliyorum. Sivasa gönderin burada taktırayım dedim kabul etmediler.

Samsuna gittiğimde sorarım bu durumu.

Geri
Üst Alt