Direksiyonda oluşan çatlaklar ve kolay çizilmesi

Resimde paylaşılanın aynı konum ve aynı şeklinde benim aracımda da böyle bir soyulma mevcut. Ben araca binerken,inerken direksiyonun alt kısmına sürtünmekten olduğunu düşünüyorum? Acaba servise gitmelimiyim bende? Daha 5800 km'de.

asturias dedi:
Resimde paylaşılanın aynı konum ve aynı şeklinde benim aracımda da böyle bir soyulma mevcut. Ben araca binerken,inerken direksiyonun alt kısmına sürtünmekten olduğunu düşünüyorum? Acaba servise gitmelimiyim bende? Daha 5800 km'de.
Servise danışmakta fayda var. Benim aracım daha 1 aylıkken bu soyulma oluştu. O günden bu yana 2 ay geçti araç 6 bin km de ve soyulma ilerlemedi.

Yinede VW merkezden değişim için yeni direksiyon gelmiş. 24 ekim Ctesi günü değiştireceğim.

@Orhan Hoca  diğer arkadaşlara da örnek oluyor dediğin gibi.

Direksiyon Golf ün en hassas noktası bana göre.

Benim direksiyondaki soyulmada ilerleme yok.

2nitly0.jpg

alper32 dedi:
@Orhan Hoca  diğer arkadaşlara da örnek oluyor dediğin gibi.

Direksiyon Golf ün en hassas noktası bana göre.

Benim direksiyondaki soyulmada ilerleme yok.

2nitly0.jpg
Araba servisteyken gidip bakayım sıkıntı varsa bunu da sıfırlayalım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracın direksiyonunu 3 aylık bir süreç sonunda Ctesi günü değiştirdim.

İşlem Samsun özön de yaklaşık 3 saat sürdü.

Değişimden önce gelen parçayı kontrol etmek istedim. İtiraz etmediler  :'(

Direksiyon üzerinde hiçbir kusur görünmüyor. Fakat dün kullanırken derisi eskiye göre biraz daha kuru gibi geldi.

Önceki daha yumuşak his veren bir deriye sahipti. Sonuçta suni deri ama dokunma hissi önemli. Bilemedim. Belki de bana öyle geliyor.

alper32 dedi:
Aracın direksiyonunu 3 aylık bir süreç sonunda Ctesi günü değiştirdim.

İşlem Samsun özön de yaklaşık 3 saat sürdü.

Değişimden önce gelen parçayı kontrol etmek istedim. İtiraz etmediler  :'(

Direksiyon üzerinde hiçbir kusur görünmüyor. Fakat dün kullanırken derisi eskiye göre biraz daha kuru gibi geldi.

Önceki daha yumuşak his veren bir deriye sahipti. Sonuçta suni deri ama dokunma hissi önemli. Bilemedim. Belki de bana öyle geliyor.
Değerli Hocam;

Sorunun çözülmesine sevindim. Geçmiş olsun

Hatayı savunmak yerine telafisine gitmek neden Vw konusunda ısrar ettiğimizi de gösterir nitelikte.

Küçük bir düzeltme yapmalıyım.

Vites kolu ve direksiyon gerçek deridir.

Hızlı bir şekilde değişime gitmeleri beni de memnun etti.

Servis ve garanti sorumlusunun belirttiği üzere direksiyon suni deri kaplamaymış. Ve bu parçayı VW anlaşmalı bir şirkete yaptırıyormuş.

Ayrıca direksiyon orjinal kutusunda ve sadece simit ve tuş takımı olarak ortası boş halde geliyor.

Ortadaki hava yastığı bulunan kısım değişmiyor.

alper32 dedi:
Hızlı bir şekilde değişime gitmeleri beni de memnun etti.

Servis ve garanti sorumlusunun belirttiği üzere direksiyon suni deri kaplamaymış. Ve bu parçayı VW anlaşmalı bir şirkete yaptırıyormuş.

Ayrıca direksiyon orjinal kutusunda ve sadece simit ve tuş takımı olarak ortası boş halde geliyor.

Ortadaki hava yastığı bulunan kısım değişmiyor.
Değerli Alper Hocam;

kusura bakmayınız ısrar edeceğim.

Ürün kodu: 5g0419091

Lastikçiler bir servisçiler iki...

Ellerine fırsat geçince

bu ikisi çok biliyormuş gibi işkembe-i kübradan sallamayı seviyorlar.

Lastikçiler 36 hava basmayı marifet sayar

Servisçiler de karşımdaki nasılsa bilmiyor diye ahkam kesmeyi...

Hocam;

Bu malzeme orijinal deridir. Hem de özel bir deri. Yapılan işlemlerden sonra öncelikle dokunma hissi yumuşak olması, sonra güneş ve kapalı kalan bir araçta aşırı ısınmaya veya aşırı soğuğa dayanacak şekilde ve en önemlisi elin teri ve terin de içeridiği dünyadaki en kuvvetli asitlerden birine karşı dayanımı yüksek olacak şekilde ve de ve cildin ürettiği doğal yağına karşı dayanımlı olacak şekilde işlemlerden geçer.

Suni deri olsaydı pul pul dökülme yırtılma kaçınılmazdı bu sürekli el değen malzemede..

Hatta Vienna koltukların tamamı ile Ergo koltukların kapı içleri ile kol dayamaları da bu malzemeden  yapılır.

Onlarca ve yüzlerce yabancı kaynakta, ana sitelerinde ve de tanıtım için verilen basın bültenlerinde de "deri" olarak geçer.

Avrupa'da Türkiye gibi saldım çayıra mevlam kayıra reklam yapamazsınız veya aldatıcı bilgi veremezsiniz. Açılan davalar kullanıcıyı yanıltacak ifadeyi yazanları pişman edeceğinden bu ayak oyunlarına girmezler. Suni deri için veya sentetik deri için veya deri görünümlü malzemeler için leatherette, vinyl, Poromeric imitation leather  veya Synthetic leather denmekte.

@silvershadow  hocam detaylı ve doyurucu bilgi için teşekkürler.

Satış danışmanlarından tutun servis yetkililerine kadar bir çok personel bu forumu okusa kendinden utanır  :'(

alper32 dedi:
@silvershadow  hocam detaylı ve doyurucu bilgi için teşekkürler.

Satış danışmanlarından tutun servis yetkililerine kadar bir çok personel bu forumu okusa kendinden utanır  :'(
Bize onlar lazım değil bilgiye aç golftutkunları lazım ;)

orhan hocam direksiyon ve vites topuzu ile ilgili özellikle yüzük kaynaklı çok fazla şikayet varmış fakat değişimle sonuçlanan çok nadir vaka var dediler.

Benim sorunum sanırım fabrika kaynaklı idi.

Fotoyu göndereceğim en kısa zamanda

Aracım 500 km de ve ilk bindigim andan itibaren yüzüğü çıkarıp oturuyorum araca. Eski aracimda saatim direksiyonu çizdi diye saat kullanmayı bıraktım. Bu araç için direksiyonun hassas olduğunu düşündüğümden yüzüğü çıkarıp park freninin önüne koyup öyle kullanıyorum aracı. Araç oturma sıralamam :

Yüzük çıkar

Emniyet kemeri tak

Vites D ye getir

Park freni indir start - stop kapat

Ve hareket :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mandufla dedi:
Aracım 500 km de ve ilk bindigim andan itibaren yüzüğü çıkarıp oturuyorum araca. Eski aracimda saatim direksiyonu çizdi diye saat kullanmayı bıraktım. Bu araç için direksiyonun hassas olduğunu düşündüğümden yüzüğü çıkarıp park freninin önüne koyup öyle kullanıyorum aracı. Araç oturma sıralamam :

Yüzük çıkar

Emniyet kemeri tak

Vites D ye getir

Park freni indir start - stop kapat

Ve hareket :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam park freni indir kısmını anlamadım,daha doğrusu ben D ye alıp direk gazlarım...

-yüzük takamıyorum

-kemer tak

-D ye getir

-start-stop iptal

-gazla

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Umut 

Umut abi senin gazla demen hiç olmamış. O tabir 1.2, 1.4 ve 1.6 kullanıcıları için geçerli. Senin fırla, uç vb. gibi şeyler söylemen lazım 8D 8D 8D

MSE dedi:
@Umut 

Umut abi senin gazla demen hiç olmamış. O tabir 1.2, 1.4 ve 1.6 kullanıcıları için geçerli. Senin fırla, uç vb. gibi şeyler söylemen lazım 8D 8D 8D
Yok ben zaten atıl kurt diyorum... :D

Bu arada forumda bayağı aktifsin,katkıların için teşekkürler... :'(

Geri
Üst Alt