App-Connect

Ya VW indirim yaptı ya da Ender bu işin hilesini buldu :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Servisteki maliyet çok daha yüksek , yarın serviste sıfırlanmayacak bir işlem ise çok iyi bir rakam.

Melih Hocam,

Tam olarak ne islemler yapiliyor? Sanirsam yazilimsal upgrade lerin yaninda USB soketi de degisiyor degil mi? Total 1750 TL
Aynen öyle soketi değişiyorlar + kod girişi yapılıyor. 3-4 saatlik bir sürede yaptılar. Fakat bizim burdaki ustalar bu işi ilk defa yaptılar benim aracımda. Ama eğer Ender de yaptırma imkanınız varsa yukarıda paylaşılan fiyattan yaptırabilirsin hocam. Çok güzel bir özellik.

Servisteki maliyet çok daha yüksek , yarın serviste sıfırlanmayacak bir işlem ise çok iyi bir rakam.
Şimdi görüştüm, medya ünitesi yazılımı güncellendiğinde silinebileceğini,  o durumda ücretsiz tekrar yükleyeceklerini ilettiler. Haftaya serviste yaptıracaktım, fakat 3 te bir fiyatına yaptırmak çok daha avantajlı. Çok sık yazılım güncellemesi de gelmiyor zaten.

Ender e yaptiran olursa mutlaka paylassin arkadaslar.

Arkadaşlar enderin yaptığı uygulamada cihazda voice tuşu yok acaba olmayan arabalarda açılabiliyormu

Arkadaşlar enderin yaptığı uygulamada cihazda voice tuşu yok acaba olmayan arabalarda açılabiliyormu
Fotoğraftaki araç Passat hocam. Voice tuşu ve AppConnect ilişkisi sadece Golf'te mevcut. 

Arkadaslar bugun Ender'de uygulamayi yaptirdim bir sorun yok. Uygulama basarili. App ekraniyla ilgili detaylari daha sonra paylasacagim, simdilik bu kadar. Islem 500 tl uygulama +150 tl usb toplam 650 tl. Uygulama esnasindan bir kac fotoyla bitiriyorum...[emoji4]
6c21d11d6899de84fb098e442a0cefab.jpg
19c833f79480451221853457996c5178.jpg
6c766df758338a6f50e5e3701237c711.jpg
ff83d024487445a80cb2233fcdd94c45.jpg

Arkadaslar bugun Ender'de uygulamayi yaptirdim bir sorun yok. Uygulama basarili. App ekraniyla ilgili detaylari daha sonra paylasacagim, simdilik bu kadar. Islem 500 tl uygulama +150 tl usb toplam 650 tl. Uygulama esnasindan bir kac fotoyla bitiriyorum...
emoji4.png

Hayırlı olsun aracınızda geri görüş kamerası mı var acaba ekran uyumluluğu açısından?

@driver_can kamera mevcut.

@driver_can kamera mevcut.

Büyük şans sizin için:)benim aracım sipariş edilirken malesef 600 liralık opsiyonu eklememişler okadar opsiyon koymalarına rağmen.Şuan uçuk rakamlara geliyor montajı.

Şu kamerasız ünitelere bu işi uygulayabilen çıkarsa sağlam müşterisi var bence ?

Arkadaşlar, carplay kullanımım 2 haftayı geçti. Kısaca tecrubelerimi paylaşmak isterim, açtıracak-kullanacak arkadaşlarda biraz bilgilenebilir.
Öncelikle daha öncede belirttiğim gibi işlemi Ender Elektronik'te yaptırdım. Şimdilik 6,5" ekran+kamera mevcutsa işlem sorunsuz halloluyor. Yazılım güncellemesi vs. gibi durumlarda App Connect bağlantısının silinme riskine karşın, ücretsiz yeniden yükleme yapacaklarını taahhüt ettiler. ( Burada ufak bir eleştiri yapacağım. İşlerini mükemmel yapıyorlar bunun yanında da işi bildiklerinden midir nedir, bir o kadar müşteriye karşı ukalalar. Sorularıma tam cevap alamadım ve herşeyi biz biliriz edası biraz megalomanlık oluşturmuş)

Gelelim Carplay'e[emoji3]..
Bağlantı için lisanslı kablo dışında bir bağlanmayı tanımıyor. Ben denedim orjinal ürün kullanmalısınız. Bağlantı hemen kuruluyor zaten.
/monthly_2016_12/IMG_6696.thumb.PNG.6bfd297b8d260072855c8c5da445dccb.PNG

Ekranı da yönetebiliyorsunuz. Fakat herşey sabit ve yerini değiştirebilirsiniz.Podcast ve Sesli Kitapları silebiliyorsunuz.Ekranınız kilitliyken de erişim sağlayabilirsiniz.
/monthly_2016_12/IMG_6695.thumb.PNG.01169165fdd090cf24d309fea520e459.PNG

Carplay kullanımını detaylı anlatmayacağım keza video kanallarında çok detaylı incelemeler mevcut. Ben sadece bizim için en kolaylık sağlayan 1-2 konuya değineceğim.

Herkesin ilk önce merak ettiği sanırım navigasyondur. Sadece Apple map içeren navigasyonu destekliyor. Google vb.. carplayde desteklenmiyor.
/monthly_2016_12/IMG_6723.thumb.JPG.c9ede88a27efca5e170e8824c063bf7b.JPG

Sesli olarak yönlendirme hoparlörlerle uyumlu fakat siriye sesle konum verip istediğiniz yere gidemiyorsunuz. Sirinin veritabanında Türkiye haritasını tanıyacak bir altyapı olmadığından gideceğiniz noktayı elle tanımlamalısınız. Kısacası navi uygulaması gayet başarılı.Ayrıca navi ekranından kopsanız bile yönlendirici üst bildirim ekranından ufaltılmış şekilde yardımınıza yetişiyor.[emoji3]

Benim en işime yarayan özellik mesaj ve aramalarda oldu. Sirinin yardımıyla elle müdahele etmeden rehberinizde yer alan bir kişiyi sesli komutla arayabilir yada kısa mesajlarınızı yazdırabilirsiniz. Size gelen mesajları siri okuyor ve yanıtla dediğinizde söylediğiniz metni tekrar ederek gönderimini sağlıyor. Yani eller serbest ve erişim tam.[emoji18]

Müzik olarak kayıtlı albüm ve şarkılarınızı çalabiiyorsunuz. Yalnız youtube dinlerseniz görüntü yok. Birde kayıtlı video denemedim ekrana veriyor mu diye.Onu da bir ara deneyimleyeyip eklerim. /monthly_2016_12/IMG_6721.thumb.JPG.1bb80f7a6413a04be492e34a1bb25db6.JPG

Şimdilik paylaşacaklarım bu kadar daha detaylara indikçe detayları paylaşırım. Herkese iyi forumlar..

/monthly_2016_12/IMG_6718.thumb.JPG.c09a711e87e9fb6efb94e76f88d488c5.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_6696.PNG.jpg
    IMG_6696.PNG.jpg
    101.9 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_6695.PNG.jpg
    IMG_6695.PNG.jpg
    147.6 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_6723.JPG
    IMG_6723.JPG
    122.3 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_6721.JPG
    IMG_6721.JPG
    171.9 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_6718.JPG
    IMG_6718.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 0
@caparzoni

Değerli Hocam 

Bu detaylı  ve görsellerde desteklenmiş mesajınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar, carplay kullanımım 2 haftayı geçti. Kısaca tecrubelerimi paylaşmak isterim, açtıracak-kullanacak arkadaşlarda biraz bilgilenebilir.
Öncelikle daha öncede belirttiğim gibi işlemi Ender Elektronik'te yaptırdım. Şimdilik 6,5" ekran+kamera mevcutsa işlem sorunsuz halloluyor. Yazılım güncellemesi vs. gibi durumlarda App Connect bağlantısının silinme riskine karşın, ücretsiz yeniden yükleme yapacaklarını taahhüt ettiler. ( Burada ufak bir eleştiri yapacağım. İşlerini mükemmel yapıyorlar bunun yanında da işi bildiklerinden midir nedir, bir o kadar müşteriye karşı ukalalar. Sorularıma tam cevap alamadım ve herşeyi biz biliriz edası biraz megalomanlık oluşturmuş)

Gelelim Carplay'e[emoji3]..
Bağlantı için lisanslı kablo dışında bir bağlanmayı tanımıyor. Ben denedim orjinal ürün kullanmalısınız. Bağlantı hemen kuruluyor zaten.
/monthly_2016_12/IMG_6696.thumb.PNG.6bfd297b8d260072855c8c5da445dccb.PNG

Ekranı da yönetebiliyorsunuz. Fakat herşey sabit ve yerini değiştirebilirsiniz.Podcast ve Sesli Kitapları silebiliyorsunuz.Ekranınız kilitliyken de erişim sağlayabilirsiniz.
/monthly_2016_12/IMG_6695.thumb.PNG.01169165fdd090cf24d309fea520e459.PNG

Carplay kullanımını detaylı anlatmayacağım keza video kanallarında çok detaylı incelemeler mevcut. Ben sadece bizim için en kolaylık sağlayan 1-2 konuya değineceğim.

Herkesin ilk önce merak ettiği sanırım navigasyondur. Sadece Apple map içeren navigasyonu destekliyor. Google vb.. carplayde desteklenmiyor.
/monthly_2016_12/IMG_6723.thumb.JPG.c9ede88a27efca5e170e8824c063bf7b.JPG

Sesli olarak yönlendirme hoparlörlerle uyumlu fakat siriye sesle konum verip istediğiniz yere gidemiyorsunuz. Sirinin veritabanında Türkiye haritasını tanıyacak bir altyapı olmadığından gideceğiniz noktayı elle tanımlamalısınız. Kısacası navi uygulaması gayet başarılı.Ayrıca navi ekranından kopsanız bile yönlendirici üst bildirim ekranından ufaltılmış şekilde yardımınıza yetişiyor.[emoji3]

Benim en işime yarayan özellik mesaj ve aramalarda oldu. Sirinin yardımıyla elle müdahele etmeden rehberinizde yer alan bir kişiyi sesli komutla arayabilir yada kısa mesajlarınızı yazdırabilirsiniz. Size gelen mesajları siri okuyor ve yanıtla dediğinizde söylediğiniz metni tekrar ederek gönderimini sağlıyor. Yani eller serbest ve erişim tam.[emoji18]

Müzik olarak kayıtlı albüm ve şarkılarınızı çalabiiyorsunuz. Yalnız youtube dinlerseniz görüntü yok. Birde kayıtlı video denemedim ekrana veriyor mu diye.Onu da bir ara deneyimleyeyip eklerim. /monthly_2016_12/IMG_6721.thumb.JPG.1bb80f7a6413a04be492e34a1bb25db6.JPG

Şimdilik paylaşacaklarım bu kadar daha detaylara indikçe detayları paylaşırım. Herkese iyi forumlar..

/monthly_2016_12/IMG_6718.thumb.JPG.c09a711e87e9fb6efb94e76f88d488c5.JPG
Merhaba
Aracımı Kasım sonu aldım. Golf Highline 6,5 ekran var ama kamera yok. App Connect de yok menüde bu şekilde CarPlay olayını nasıl halledebiliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt