30.000 KM periyodik bakım

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Merhaba sevgili Golftutkunu Dostları;

Bugün aracımı Rize Voskar VW servisinde 30 bin km bakımını yaptırdım. fiyat listesi 795 TL olmasına rağmen ilk önce İkili ilişkilerimin iyi olması ve online servis randevusu almamdan dolayı 718 TL ye bakım ücreti ödeyerek gayet memnun bir şekilde yaptırdım.Aracım 28.750 km de olmasına rağmen ; Tatil ve Memleket ziyaretimden dolayı uzunca bir yol alacağım düşüncesiyle erken yaptırmış oldum ama bu sorun değil Kafam rahat en azından  :)

Öncelikle Aracımda yapılmasını istediğim 30 bin km bakımı haricinde, ön fren disk kontrolü,direksiyon açısı doğruluk kontrolu,direksiyondan tam çevirmede gelen 'lık' sesi,sabahları soğuk havalarda ilk çalışmada motordan gelen hafif zırıltılı ses, ve sunroof tıkırtısı gibi şikayetlerimi dile getirdim ve kontollerinin yapılmasını talep ettim. aracıma uygulanan bakım sonrası her bir sorunu tek tek ele alarak Baş Usta; Gökmen Bey ile test sürüşüne çıktık( bu arada iddaa ediyorum ki test sürüşü için Türkiyede ki en güzel Güzergah Rize Voskar da. Heryer yeşillik ve deniz doğası. yollar yaylaya dogru ve denize yakın test bölümleri. kısacası mükemmel insana aracının tüm kusurlarını unutturuyor ki öylede oldu) Birlikte araç kontrolü yaparken şikayetlerime dair hiç bir sorun oluşmadı. aynı dişiniz ağrırda dişçiye gittiğinizde ağrınız mucize gibi kaybolur ya aynı o şekilde :)     En nihayetinde sorunlarımın problem olmayacağı konusunda şimdilik anlaşsak ta Ustamız bana bunların tekrarında bir ses ve video kaydı alabilirsen çok daha çözüm buluruz diye ortak görüşte anlaştık.aracın Tüm Güncellemelerini Benim de aracın içindeyken hoş bir muhabbetle yaptık.Son olarak araç teslim edilmeden Motor temizliği de yapıldı. yıkanmasını istemedim zaten ben yıkamıştım Pasifik MAvişimi :)   herşeyin Dostane ve Samimi birortamda geçmesi Şahsımı ayrıca çok mutlu etti. Herşey için Teşekkürler Voskar Çalışanları.Böyle olduğu sürece Bir daha ki Bakım ve onarım için yine adresim aynı olacaktır inşallah.

4d83c0c11cd973223853abbcd29fc970.jpg

One Life Live it.!!!

@Ender Hayırlı olsun Hocam. Km'ye bakmaksızın yılı gelince yaptırmak lazım bence. Bizimki de 2. bakıma girdi ama km 8300 felan. Muhtemelen 4. bakımda 15.000 civarında olur. :D  

@Ender Hayırlı olsun Hocam. Km'ye bakmaksızın yılı gelince yaptırmak lazım bence. Bizimki de 2. bakıma girdi ama km 8300 felan. Muhtemelen 4. bakımda 15.000 civarında olur. :D  
@fcsrn  Teşekür ederim. Yıl sorunu olmuyor bende Eren :)  15 ay olmuş aracı alalı 2. bakımdayız çok şükür 30.bin km bakımı ile. Malum Dizel Dsg az yakar iyi kaçar hesabı hiç inmiyoruz araçtan :)   :'(

@EnderHayırlı olsun.., yazlım güncelleme ne ile ilgili servis herhangi bir bilgi verdilmi? Fatura değişenler tambelli olmuyor 30.000 bakımda neler değişti acaba bilgi verebilirmisiniz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ender Memlekete her sene gidiyorum (Rize) bu yıl gidersem 75000km bakımını orda yaptırırım kesin. Geçen sene servisin ismi vospa idi,el değiştirmiş sanırım. Küçük bir problem olmuştu halledilmişti :'(  karterden yağ sızıntısı vardı ve aynı anda arka süspansiyonun içerisine küçük bir taş parçası gitmişti şanzıman arıza yaptı sanıp huzursuz olmuştum. Rizeye gelirsem Orhan hocaya uğrayacağım haberleşip belki bir buluşma olabilir:) Sümela manastırına çıkarız s=bigstar

@Ender Memlekete her sene gidiyorum (Rize) bu yıl gidersem 75000km bakımını orda yaptırırım kesin. Geçen sene servisin ismi vospa idi,el değiştirmiş sanırım. Küçük bir problem olmuştu halledilmişti:'( karterden yağ sızıntısı vardı ve aynı anda arka süspansiyonun içerisine küçük bir taş parçası gitmişti şanzıman arıza yaptı sanıp huzursuz olmuştum. Rizeye gelirsem Orhan hocaya uğrayacağım haberleşip belki bir buluşma olabilir:) Sümela manastırına çıkarızs=bigstar
Hocam gelirseniz beklerim elbette görüşürüz burda olursam. Servis ismi değişti hizmet kalitesi arttı. ben memnunum. Orhan Hocam TRABZON ilçesinde müsaitse elbette hep beraber görüşürüz. sümela ise bakimdaymis hocam eylül ayına kadar . Yapılanlara gelince yağ yağ filtresi yakıt filtresi dizel için. polen filtresi hava filtresi cam suyu kartel tapasi vs seklinde rutin 30.000 bakımı yani. ilk bakıma oranla fazladan yakıt filtresi değişimi var. Birde genel kontrol yağ sıvı ve mekanik ve alt takımlar şeklinde. Teşekkür ederim

One Life Live it.!!!

@Ender hocam, hayırlı olsun, dizel araçta bakımı erken yaptırmak iyidir derler, @fcsrn Eren'den araba alınır gezmiyor araba hiç :) dizel olsa az yakınca insan geziyor :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bu kartel tapasi her bakımda neden değişiyor. Hava ve polen filtrelerin ömrü bu kadar kısa zamanda bitiyormu? Tsi araçlar için de 30bin bakımı 700 tl mi tutuyor?

Bu kartel tapasi her bakımda neden değişiyor. Hava ve polen filtrelerin ömrü bu kadar kısa zamanda bitiyormu? Tsi araçlar için de 30bin bakımı 700 tl mi tutuyor?
30.000 aynı zamanda 2. Sene bakımı oluyor, eğer km durumuna göre ekstra parça değişmiyorsa geçen hafta 595TL tuttu benim ikinci bakım. 1.4TSI

@Ender hocam, hayırlı olsun, dizel araçta bakımı erken yaptırmak iyidir derler, @fcsrn Eren'den araba alınır gezmiyor araba hiç :) dizel olsa az yakınca insan geziyor :)

Zaten serviste km yi söyleyince bi anda 3 taliplisi çıktı aracın.  :D

Satmaya karar versek 1 günde gidecek herhalde. :)

30.000 aynı zamanda 2. Sene bakımı oluyor, eğer km durumuna göre ekstra parça değişmiyorsa geçen hafta 595TL tuttu benim ikinci bakım. 1.4TSI
30k da yakit filtresi degisir o biraz pahali.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bizim 1.2 dsg için de km düşük olunca 3. Yıla ertelenebilecek bir şey vardı, fren hidroliği mi nedir, 7777 km de 2. Yıllık bakıma girdi :) toplam 542 lira ödedim, erteleme olmasa bizim de 590 civarı olacaktı.

tsi motorların bakım paket olarak daha ucuz.

@umitbt@fcsrn

@umitbtGeçen ay yaptırdım hocam,  online randevu alarak 590 TL ödedim Doğuş Maslak'ta. Doğuş Maslak'ta servis danışmanı olarak Doğan'ı tavsiye ederim çok ilgili bir arkadaş. 

Geri
Üst Alt