İçeri gelen sıcak hava

driver_can

Paylaşımcı Üye

İsim
CAN
Merhabalar,aracımı kullanırken içeriye motorun sıcaklığının geldiğini hissediyorum klima ve kalorifer kapalı konumdayken.Sanırım motor sıcaklığı geliyor.Bunu nasıl engelleyebilirim?

Merhaba ;

Klimanızı en son hangi sıcaklıkta bırakırsanız kapalı konumda o sıcaklık bandında içer ısı verir , zaten şu an havalar 40 derece civarında seyrettiğinden aracın içerisine sıcak hava girmesi çok doğal ,sirkülasyon düğmesini kullanarak dışarıdan gelecek hava akımını minimize edersiniz . Benim tavsiyem aracınızın kullanma kılavuzunda bahsettiği şekilde klimanızı kullanırsanız sıkıntı yaşamassınız bir kerede olsa okuyun derim , keyifli sürüşler...

klima.JPG

Teşekkürler bilgilendirme için.O iç sirkülasyon düğmesinde ışık yanık konumda olmalı değil mi içeriye gelen ısıyı minimuma indirmek için?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@driver_can Evet ışık yanık olduğu zaman aktif , fakat o düğme sadece iç sirkülasyonu sağlayarak dışarıdan hava gelmesini engeller. 

@driver_can Havalandırma ızgaralarını, altındaki düğmeleri çevirerek kapalı konuma getirebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
klimayı düşük bir sıcaklığa ayarlayıp açıp kapatın (18-20 derece), bundan sonra dışardaki hava ısıtılmadan içeri girer.

Bide böle deneyeyim en son klimayı 22-23 de bırakmıştım sanırım bu kadar sıcaklık gelir mi bilemedım.

Manueldeki klimanin mantigiyla ayni...Mesela ondada sicak konumda kalsin,ama siz kapali(sifir)konumdada biraksaniz sicak hava gelicektir...

Minimize etmek icin LO'ya getirin+olarak ust cam ve ayak kisimlarini isaretleyin sonra off konumuna getirin.Ust taraftanda mazgallari kapatin en minimize hali boyle oluyor...

Manueldeki klimanin mantigiyla ayni...Mesela ondada sicak konumda kalsin,ama siz kapali(sifir)konumdada biraksaniz sicak hava gelicektir...

Minimize etmek icin LO'ya getirin+olarak ust cam ve ayak kisimlarini isaretleyin sonra off konumuna getirin.Ust taraftanda mazgallari kapatin en minimize hali boyle oluyor...
Teşekkürler detaylı anlatımınız için:)

Geri
Üst Alt