Kararsizlik

Ferhay

Yeni Üye
İsim
Ferhat
Oncelikle her keze selamlar arkadaslar ben uzun zamandir arac bakiyorum seat leon fr dan tutun opel astra hb 1.4 t golf 1.4 tsi 1.6 tdi olsun kafam baya karisik yaklasik 45 50 bin tl butcem var istyorumko dsg sanzimanli spor panoramik sunroflu cam tavani yani genc isi 5 aya kadar dugunum olcak ins borcsuz dugunum olcak istyorumko birde arabam olsun sizce nasil bir yol izlemeyelim tecrubeleriniz ne soyler her keze simdiden tesekkurler

not: daha yeni uye oldum jmarim uzun sure dost kaliriz:)

@Ferhay

Değerli Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz öncelikle.

1.2 tsi manuel midline plus donanımda cam tavanlı model yaşı 2013 olması halinde mümkün Hocam.  Süspansiyonlarının alçaltılması ve 18 inch jant ile renkli cam filmi ise size orijinal olmak kaydıyla yaklaşık 2000 lira maliyeti olur 

Leon fr de gayet yakışıklı bir araba. 140 lık olanı bile alınabilir 

İşin içerisine DSG dahil olunca fiyat çok yükseliyor maalesef.

Nacizane başka bir önerim de olacak:

Düğün masrafları konusunda destek olacak varsa sorun yok ama yoksa size düğünden sonra araç almanızı öneririm beklenmeyen masraf ve ödemeler sizi sıkıntıya sokmayacaktır böylece.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow degerli hicam dugunden sonra almayi planliyorum zaten dugunde her hangi bir borcum olmuyo zamaninda biriktirmis oldum bakit ve dugunden gelexek olan takilarla 0 0 ckkiyorum hazir bircsuzken de araca yoneldim 50 hine seat leon dag cikiyoe ama kazali oldunicin yanasmiyorum 1.2 tsi motoru tatmin edecni sanmiyorum gezginim ve cevrem kalabalik en azindan 1.4 tsi yada 1.6 tdi olabilir golfte leonda dedigin gbi iciminyakiyor kirmizi panaromik ama golfte ayri bi yakisikli ortadayim:)

1.2 tsi, 1.4 tsi(125) ve 1.6 tdi arasında kayda değer bir performans farkı yok.

Sizin ilacınız fr 

1.2 tsi, 1.4 tsi(125) ve 1.6 tdi arasında kayda değer bir performans farkı yok.

Sizin ilacınız fr 
Buna katılamayacağım değerli Hocam. 1.2 TSI ile 1.6 TDI pek farklı olmayabilir ama 1.4 TSI 122 kullanıcıyım kesinlikle farklı olduğunu düşünüyorum. ACT ayrı bir dünya ama 125 de gayet tatminkar. :)  

Dikkat ederseniz vites D6, resmi 230'dan yavaşlarken çektim, hafif rampa aşağıydı ama önüme araç çıkmasa tahmini 5 km/h daha giderdi diye düşünüyorum. 

@silvershadow degerli hicam dugunden sonra almayi planliyorum zaten dugunde her hangi bir borcum olmuyo zamaninda biriktirmis oldum bakit ve dugunden gelexek olan takilarla 0 0 ckkiyorum hazir bircsuzken de araca yoneldim 50 hine seat leon dag cikiyoe ama kazali oldunicin yanasmiyorum 1.2 tsi motoru tatmin edecni sanmiyorum gezginim ve cevrem kalabalik en azindan 1.4 tsi yada 1.6 tdi olabilir golfte leonda dedigin gbi iciminyakiyor kirmizi panaromik ama golfte ayri bi yakisikli ortadayim:)
1.2 tsi test edin. Muhtemelen tatmin edecektir ;)

Buna katılamayacağım değerli Hocam. 1.2 TSI ile 1.6 TDI pek farklı olmayabilir ama 1.4 TSI 122 kullanıcıyım kesinlikle farklı olduğunu düşünüyorum. ACT ayrı bir dünya ama 125 de gayet tatminkar. :)  

Test ettiğiniz videoda ahım şahım bir fark göremedim. Tabii ki fark var ama aradaki fark beni tatmin etmedi. 1.4'de bağımsız süspansiyon olmasa aradaki fiyat farkını kimse vermez diye düşünüyorum.

Test ettiğiniz videoda ahım şahım bir fark göremedim. Tabii ki fark var ama aradaki fark beni tatmin etmedi. 1.4'de bağımsız süspansiyon olmasa aradaki fiyat farkını kimse vermez diye düşünüyorum.
"Tabii ki fark var ama aradaki fark beni tatmin etmedi." İşte tam burası, zevk meselesi yani, Sizi tatmin etmeyen şey beni son derece memnun edebilir. Arada ki farka değer diye düşünüyorum zaten 4-5bin TL gibi bir fark var, o paraya 3 opsiyon anca alabiliyorsunuz zaten. 3 opsiyon yerine motor ve süspansiyon sistemi daha mantıklı geliyor bana. :)

Öncelikle hoşgeldiniz aramıza. Üstadlar bu konuda gerekli ve yeterli yorumları yapmışlar. benim eklemek istediğim ise 1.2 ye dikkatli bakın derim. benim aracım 1.6 tdi dsg ama 1.2 ile aynı performans neredeyse. 1.2 HAfife alınacak bir motor değil Golf te diğerlerine kefil olamam :)  

yada hocam biraz daha bütçeyi yukarı taşıyabilirseniz dah afrklı donanım golf düşünebilirsiniz. Parasının son kuruşuna kadar hakedecektir bundan emin olabilirsiniz. Hakkınızda hayırlı olsun. Düşününüz için Tebrik eder şimdiden bir ömür Mutluluklar dilerim:) 

1.2 tsi, 1.4 tsi(125) ve 1.6 tdi arasında kayda değer bir performans farkı yok.Sizin ilacınız fr 
Hocam Türkiye de pistte değilseniz o kadar performans farkı yok.

En az yakan 1.6.tdi

En cok kacan 1.4 act

2 sininde torku 250nm dir.

Rampada ani güç gerektiginde sizi üzmez.

Gerisini onermiyorum şahsen.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@fcsrn vites D6, resmi 230'dan yavaşlarken çektim, hafif rampa aşağıydı ama önüme araç çıkmasa tahmini 5 km/h daha giderdi diye düşünüyorum.

@Nature and cars

Eren hocam düzlük olsaydı yine 230 yaparmıydı..? yada dediğiniz gibi 235.., merak etmemin sebebi henüz uzun yol yapmadığımdan arabanın kapasitesini tam olarak bilemiyorum 120 yi geçemedik daha.. Şöyle bir hesap yapsak şimdi 122ps lik tsi 'in fabrika top speed 203km ve siz üzerine 30km daha yapmışsınız.. bu mantıktan yola çıkarsak bende ki 110ps TDI ın fabrika top speed 195km dizele de ektra 30km koyabilirmiyiz pek zannetmiyorum sanırım yapsa yapsa 215 i anca görür gibime geliyor

@fcsrn vites D6, resmi 230'dan yavaşlarken çektim, hafif rampa aşağıydı ama önüme araç çıkmasa tahmini 5 km/h daha giderdi diye düşünüyorum.

@na

Eren hocam düzlük olsaydı yine 230 yaparmıydı..? yada dediğiniz gibi 235.., merak etmemin sebebi henüz uzun yol yapmadığımdan arabanın kapasitesini tam olarak bilemiyorum 120 yi geçemedik daha.. Şöyle bir hesap yapsak şimdi 122ps lik tsi 'in fabrika top speed 203km üzerine 30km daha yapmış.. bu mantıktan yola çıkarsak bende ki 110ps TDI ın fabrika top speed 195km dizele de ektra 30km koyabilirmiyiz ek zannetmiyorum sanırım yapsa yapsa 215 i anca görür gibime geliyor
Düzde o kadar yapacağını sanmam. 220-225 belki. Dizele +30 koymak yanlış olur, dizel motorlar yapıları gereği benzinli kadar devir çeviremedikleri için erken kesiliyor. Dizel için +10-20 arası ideal diye düşünüyorum. Düzde 210 felan olur muhtemelen. Rüzgarı arkanıza alırsanız biraz daha çıkabilirsiniz. :)

@forzaGilles Düz zeminde 2 kişi 2 valiz 195e kadar rahat 195-205 aralığında da iyi sayılabilecek şekilde ivmeleniyor. 210-215 bandında hız kestim ama hissiyat olarak 220-225 civarı limitleneceğini düşünüyorum.

@fcsrn

katılıyorum dizeli bu kadar sıkıştıramayız sakıncalı.. mk7 2012 sonu çıktığından beri nasıl olurda TDI motor 5 ileri vites ile gelir halaa anlıyabilmiş değilim..

@MR210-215 bandında hız kestim ama hissiyat olarak 220-225 civarı limitleneceğini düşünüyorum.

Emre dostum devir saati ne seviyelerdeydi hatırlıyabiliyormusunuz?

Geri
Üst Alt