Bu parça ne işe yarar?

Vagrantleo

Yeni Üye
İsim
dinçer
Arkadaşlar cümleten hayırlı günler. Aracımı dün bakım için lifte alınca farkettim ve merak ettiğim için sizlere sormak istedim.Arka süspansiyonun ordaki parça nedir ne değildir?

Ekli dosyalar

• 20231012_151419.jpg
    20231012_151419.jpg
    74.4 KB · Görüntüleme: 65

yanılıyor olabilirim ama far yükseklik ayarı için kullanılan sensör e benziyor. tam olarak bilen arkadaşlar yazacaktır

Upvote 0
.evet far yükseklik ayar parçası.Sizinki kırılmış gözüküyor.İşaretlediğim kısımların birbirine bağlı olması gerekirdi.
Ekli dosyayı görüntüle 70311
Aracımda mercek far var ve aracı çalıştırdığımda aşağı yukarı hareket ederek ayarlıyor. Bu sensör kırık olmasaydı nasıl bir durum olacaktı kafam karıştı

Upvote 0
Aracımda mercek far var ve aracı çalıştırdığımda aşağı yukarı hareket ederek ayarlıyor. Bu sensör kırık olmasaydı nasıl bir durum olacaktı kafam karıştı
Bu parça aracınızın arka koltuğu veya bagajında yük olması durumunda yani aracın arka kısmının yere yakın olduğu durumlarda farları otomatik olarak aşağı çekmektedir ki karşıdan gelen aracı rahatsız etmesin veya farlar çok yükseği aydınlatmasın.Bu işlemi anlık olarak yapmaktadır

Upvote 0
Bu parça aracınızın arka koltuğu veya bagajında yük olması durumunda yani aracın arka kısmının yere yakın olduğu durumlarda farları otomatik olarak aşağı çekmektedir ki karşıdan gelen aracı rahatsız etmesin veya farlar çok yükseği aydınlatmasın.Bu işlemi anlık olarak yapmaktadır
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt