Sonradan takilan led stop

@dgn pardon hocam. Son fotonda demek istedigini simdi anladim. Parklar kapaliyken stop ta yine sinyal boslugu yanmuyor ? ama parklar acikken stop ta o sinyal boslugu daha fazla kizariyor dimi

İşler sebebiyle 10 dk'lık süreyi aştım kusura bakmayın :) @dgn

Sol için;

(16)-Leuchte23SL HLC10-Lichtfunktion G 23             > Brake light

(18)-Leuchte23SL HLC10-Dimmwert GH 23              > 100

(19)-Leuchte23SL HLC10-Dimming Direction GH 23   > maximize

Sağ için;

(16)-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion G 24              > Brake light

(18)-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert GH 24               > 100

(19)-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction GH 24    > maximize

Simdi @MSE hocam, @dgn hocamizin soyledigi gibi yolladigin kodlama ile parklar kapaliykende sinyal boslugu yanicak. Dogru anladim dimi @MSE hocam ☺

Simdi @MSE hocam, @dgn hocamizin soyledigi gibi yolladigin kodlama ile parklar kapaliykende sinyal boslugu yanicak. Dogru anladim dimi @MSE hocam ☺
Hocam kırmızı stop ile sarı sinyalin kesiştiği noktada 2 tane kırmızı 2 tane sarı led lamba vardır. Fabrikadan led stop ile çıkan bir golfte park konumunda oradaki kırmızı ledler yanar, sinyal verildiği zaman kırmızı led söner sadece sarı sinyal normal yanıp sönmesini yapar. Sinyal fonksiyonu sona erdiğinde kırmızı led yeniden yanar. Kısa farlar ya da parkların kapalı olduğu yani arka kırmızı ledlerin yanmadığı durumda frene basıldığında 2 kırmızı led dahil dış kısmın tamamı yanar. Paylaştığım kodlama uygulanırsa @dgn hocamın frende yanmayan 2 kırmızı ledi artık yanacaktır.

@dgn hocam. Sen ankarada hangi serviste led stoplari taktirdin. Ben edirneden yaziyorum buradaki servis elektrikcileri cozemediler isi. Yada salladilar. Soylersen buradan arayip nasil oldugunu sorucaklarmis ? ilk basta komple bcm degisse bile olmazmis sinyaller tam yanmazmis fln filan dediler. Soylersen hangi serviste taktirdigini yarin gidip araticam. 

@MSE hocam 1 saat konustuk serviste senin soylediklerini de soyldim. Ama bize gelen oyle bir talimat yok bugune kadar hic oyle baglanti yapmadik vs. Dediler. Ve en sonunda elektrik ustasi bas basa kalinca ogren hangi serviste o sekilde baglanti yapmislar arayip ogreneyim nasil oldugunu bileyim deince anladim ki usta yok bizim buradaki servislerde. ?

@MSE hocam 1 saat konustuk serviste senin soylediklerini de soyldim. Ama bize gelen oyle bir talimat yok bugune kadar hic oyle baglanti yapmadik vs. Dediler. Ve en sonunda elektrik ustasi bas basa kalinca ogren hangi serviste o sekilde baglanti yapmislar arayip ogreneyim nasil oldugunu bileyim deince anladim ki usta yok bizim buradaki servislerde. ?
Hocam Konya Gökmen paralel çekerek yapıyor. BCM'den hat çekmeyi de biliyor ama yüksek bir işçilik istiyor :)

@özgürse haftasonu bcmden kablo çekeyim bakalım Nasıl olacak :) ufak LED'leri yakmak için kırmızıdan paralel çekmeyi düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

☺ tmm hocam umarim bi sorun olmaz. Benim burada ki servis hic yapmadigi icin korkuyo amladigim kadariyla. Ya bisey olursa hesabi ? bakalim nasil cozucem ?

@özgürse  Hocam ben led stobu Doğuş Oto Etimesgutta taktırdım öncelikle.Gerekli bilgiyi oradan alabilirsiniz.Parklar yanıyorken normal fabrikan çıkmış bir led stop gibi her şeyi yanıyor.Ama Parklar kapalıyken fotodaki gibi kesişen kısmı yakamadık.Birazdan kodlamayı deneyeceğim.İnşallah yanar.:)

@MSE  Hocam öncelikle Allah razı olsun kodlamayı paylaştığın için.Birazdan hemen inip deneyeceğim.İnşallah becerebilirim :)  

@dgn @özgürse

Çalışmalara başladım :)

1071cf8ef80feb2d8f7dd9d3b541e809.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE. Hocam dediginiz kodlamayi yaptim ama maalesef sorunumuza cozum olmadi. Orjinalide kaydedemedim. İlk 16 ile baslayan kismin orj kodu var mi acaba? Tek denersem uzun surecek gibi.

@MSE. Hocam dediginiz kodlamayi yaptim ama maalesef sorunumuza cozum olmadi. Orjinalide kaydedemedim. İlk 16 ile baslayan kismin orj kodu var mi acaba? Tek denersem uzun surecek gibi.
Eski yaptığım kodlamalara bakarak düzelttim sorunu.Önceki sayfada kod tüm stopların daimi yanmasını sağlıyor.Sinyal verirken bile sönmüyor.Üstüne sinyal verince kesişim noktası turuncu oluyor.Oysaki benim arabamda parklar açıkken sinyalde normal stop gibi sönüyor zaten karşılıklı.Uzun lafın kısası gene olmadı :)

@dgn hocam tesekkur ediyorum.birazdan servise gidip etimegsut servisini arattiricam. Bu arada @dgn hocam bahsettigimiz yerin yanmasi icin ek ucret verdiniz mi ve sizin aracta comfortline dimi

Geri
Üst Alt