Sonradan takilan led stop

IMG_6720.JPG

Bende parklar kapali frene basildiginda durum bu. Kesisen yer yanmiyor. Ama parklar acikken orjinali neyse o. Pek ustune dusemedim bende. 

IMG_4423.JPG

IMG_4424.JPG

Arkadaşlar ben de yarın eskişehir seviste led stopları taktıracağım, aracımda hiçbir kodlama yapılmadı. Servisteki arkadaşla parça siparişi esnasındaki kısa sohbetimizde frene basınca bagajdaki ledlerinde yanmasını istediğimi ilettim. Sonradan led stop uygulamasını birçok defa yaptıklarını söyledi ve açıkçası pek oralı olmadı. Yukardaki resimlerden görüntü aldım. Ustayla bizzat görüşüp resimleri de göstererek izah etmeye çalışıcam. Gün sonunda umarım istediğim gibi bir sonuç çıkar.

Degerli hocam benim tavsıyem servise gidip bütün ledlerde buradıda yanıyor benimki neden böyle oldu bende fabrikasyon gibi yanmasını istıyorum diyerek bırakın yapar onlar

@EMRAH ATTS

hocam servisteyim suan. Tabiri yerindeyse ustanin basinin etini yedim, dedigim sekilde yapacagini soyledi, hat vs cekilcekmis. Gelmisken cakarli sinyali sordum. Kodlama veya dinamik adaptor kablosu gerekmis. Servis yapmiyor dedi. Servis danismaniyla konustum. Araca disardan mudahale edilmemesi gerektigini, kodlama yaparsam  Almanya'nin araci garanti disi birakacagini soyledi. Aracin sahip oldugu ozelliklerin acilmasi yapilacak zaten kendi ozelligi dediysem de bir sonuca varamadim. Ledler takildan sonra resim yukleyecem. Servistekilerin basini cok agrittim

@EMRAH ATTS
hocam servisteyim suan. Tabiri yerindeyse ustanin basinin etini yedim, dedigim sekilde yapacagini soyledi, hat vs cekilcekmis. Gelmisken cakarli sinyali sordum. Kodlama veya dinamik adaptor kablosu gerekmis. Servis yapmiyor dedi. Servis danismaniyla konustum. Araca disardan mudahale edilmemesi gerektigini, kodlama yaparsam  Almanya'nin araci garanti disi birakacagini soyledi. Aracin sahip oldugu ozelliklerin acilmasi yapilacak zaten kendi ozelligi dediysem de bir sonuca varamadim. Ledler takildan sonra resim yukleyecem. Servistekilerin basini cok agrittim
Özellik açtırmak ile garanti dışı kalsak hicbir aracın garantisi olmaz [emoji1] [emoji1]

Birkaç foto da benden gelsin. Desteğini ve yardımını esirgemeyen @necatiabime çok teşekkür ediyorum.

Edit: Tüm Ledler sorunsuz yanmakta.

10.jpg

12.jpg

11.jpg

Merhaba abiler, arkadaşlar. Sonradan takılan led stoplarda veya çift u ledlerde ne gibi bir kodlama yapmamız gerekiyor ? 

Mesela led olarak mı kodlamak yoksa kanal değişikliği yapmak mı ? Hiç bir bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim

Merhaba abiler, arkadaşlar. Sonradan takılan led stoplarda veya çift u ledlerde ne gibi bir kodlama yapmamız gerekiyor ? 
Mesela led olarak mı kodlamak yoksa kanal değişikliği yapmak mı ? Hiç bir bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim
Çift u led için kodlamaya gerek yok olmadi. Hata yakmıyor ise gerek yok diye düşünüyorum.

Merabalar arkadaşlar siteye yeni üye oldum bu konuda benimde sıkıntım var aracım 2013 1.6 tdi higline dsg haliyle stoplarımı değiştirip led stop taktırdım paralel kabloda çektirdim kodlama yaptırmadım herşeyi yanıyo sıkıntısız tek sıkıntı orjinalindeki gibi ledler tane tane belli olmuyor ilk önce aklıma az yandığı geldi fakat bir elektrikçi arkadaşım ledlerin haddinden fazla yandığı için orjinali gibi tane tane gözükmediğini söyledi normal halojen ampülle ledlere gelen elektrik şiddetinin farklı olması gerektiğini söyledi yani arabada halojen stop takılıyken söküp led stop takınca ışık şiddetininde lede göre ayarlanması gerekiyormu nasıl yaptırabilirim Vagcom lamı paralel kablo frenlerede çekilmiş frene bastığımda bütün olarak yandığı için frene bastığımda anlaşılmıyor kısacası orjinal bi şekilde nasıl ayarlatabilirim? Şimdiden teşekkürler

Sorununuz muhtemelen ledlerinin gücünün fazla olmasından.

Halojende daha fazla güce ihityaç duyarken led ampul daha az güce ihtiyaç duyuyor.

Siz kodlama ile güç değerini değiştirmeyip led stop takınca halojen için olan yüksek değer led için yanmaya başladı ve değeri yüksek olduğu için tek tek değide birbirine karışıyor gibi duruyor.

Kodlama ile gücünü düşürdüğünüz taktirde normale döneceğini düşünüyorum.

@necati  abiden yardım bekliyoruz o zaman ? Yarın resim atıcam 

peki sonradan led stop taktırınca kodlama mutlaka yapılıp ışık şiddeti ledin çalışma derecesine göremi ayarlanması gerekiyor yani yaptıran arkadaşlar bu şekildemi yaptırıyorlar @fcsrn

Geri
Üst Alt