Oryx White veya Oryx Beyaz(Sedef Beyazı)

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Metalik beyaz demek haksızlık olacağı için sedefli beyaz veya sedef beyazı olarak adlandırmalı

2016 itibariyle sadece Golf R ile alınabilen bu renk standart bir araçla alınabilir hale geldi. Vergi oran farkı nedeniyle Golf R için 4100 TL olan bu renk farkı, GTI dışında geri kalan modeller için  3100 TL .

Gösterişli cayır cayır yanan metalik renk tercih etmeyenler için...

Piyasada sedef beyazı başka araçlarda da yakından dikkat etmedikçe göremeyeceğiniz bir renk...

Söz gelimi Captiva ve Corolla'da gördüğüme eminim..

Tam da gösterişten hoşlanmayan amma ve lakin büsbütün de sıradan olmak istemeyenler için.

Tıpkı insan gibi...

Uzaktan hepsi bir diğerine benzer benzemesine de

yakına giderken her şey ama her şey perspektif gereği büyürken

Yakınına gittikçe küçülebilen ya da devleşen tek canlı türüne ait...

ürettikleri, icat ettikleri de kendisine benzeyen..

Uzaktan sadece beyaz..

Yakınına gittikçe bunun sadece opak/mat bir beyaz olmadığını hissettiren

Yumurta kabuğuna benzeyen matlık

fakaaat yakınına yeterince sokulmanıza izin verecek kadar şanslıysanız...

öyle yana yana parlamadığından " ağırbaşlı güzellik "

ya da

ilk bakışta farkı görmek zor olduğundan, farkı fark etmek için eğitimli bir göze sahip değilseniz karşılaştığınızda fark etmeniz için şansa ihtiyacınız olduğundan "nadide güzellik"

ya da

sadece GTI ve R ile birlikte satıldığından yalnızca park yerinde görebilir ve inceleyebilirsiniz de yolda görürseniz Golf'ün en hızlı modellerinde olduğundan incelemeye vakit olmayacağından "ürkek güzellik"

ya da

ancak yakınına sokulabilen şanslı kişilerdenseniz alttan ışıldayan asil pırıltıyı herkesin görmesine imkan tanımadığından " utangaç ya da mahçup güzellik "

ya da

beyazdan bir ton daha koyu veya krem ya da fildişine çalan rengiyle  " asil güzellik"

ya da

Sadece GTI ve R alanlar sahip olabileceğinden en azından benim gibiler için "ulaşılmaz güzellik"

7kN8nW.jpg
Lano5j.jpg
0qB2o8.jpg

ogkzRb.jpg
GY01rZ.jpg
Lanojo.jpg

8gdEj7.jpg
d5GqRD.jpg
ogkzbR.jpg

Aynı açıdan Oryx

vEpoMA.jpg

ve saf beyaz

DSC_1538_zps8ac78f45.jpg

Bu da karşılaştırmanız için saf beyaz ile yan yana

8gdEBn.jpg
AmkYaB.jpg

ve saf beyaz ile aynı açıdan C sütunu

62X63l.jpg
g5WLNZ.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Passat B8 R-Line da canlı olarak bu rengi gördüm. Enfes duruyordu.

Sade ve Güzel :)  

2016 modellere bu renk 3.100 TL ye alınabiliyor 

Metalik renk isteyen ama ille de beyaz diyen fakat parlasın ama cayır cayır parlamasın diyenlere gerçek bir seçenek oldu.

Sedef beyaz....  :000268-medium:

Toyotadan  peugottan görüp yarsıdığım bi renk ama 3100 TL biraz pahalı sıfır araç alacak olsam gene  uykusuz geceler heralde beni bekler olurdu. Alsam  mı almasam mı ama renk güzel deyip 2-3 gece düşündükten sonra  almaya karar verirdim. Çünkü sedefli beyaz farklı bir renk araca ayrı asil bi hava katıyor.

Bu rengin Almanya ve Belcika satis fiyati 1100 €.

Ayni sekilde Citroen 4 modellerinde de 1170 € fark istiyorlar bu renk icin. Yakindan cok guzel duruyor ama bu fiyata degermi tabi tartisilabilir. 

Bu renk toyota corollalardaki  mat gibi hafif griye çalan beyaz değilmi ? golf 8'de gelir bu renk inşallah.Golf'te görmedim ama aynı renkse oryx white denilen renk toyotadaki gerçekten süper bir renk. 

Aslında saf beyaz aracı olan arkadaşlar bu renk kaplama yaptırabilir hem ruhsata da işletmek gerekmez beyaz mı beyaz işte. 3100 den aşağı maliyet de cabası 

@silvershadowDeğerli murat hocam allah korusunda bu aracı alınca yanında bırde boyacı almak lazım sedef boya işi zahmetli biraz herkes yapamıyor :D

Arkadaslar Ben VW Transporter T6 Oryx Beyaz siparişi verdim € 400 fark aldılar bu rengin Transporterda nasıl duracagini bilmiyorum Tiguan da güzel duruyordu Goruslerinizi bekliyorum

Geri
Üst Alt