GOLF 5(Otomatik) Sürüş Esnasında Stop etme sorunu

FSIborg

Yeni Üye
İsim
Gokhan
Araç
2005 Model 1.6 FSI Otomatik Golf 5
Herkese hayırlı forumlar,

Aracım 2005 model 1.6 FSI midline(Benzin) otomatik Golf 5.

Daha öncesinden hiç karşılaşmadığım bir sorunu sizle paylaşmak istiyorum. Bu ay programım gereği 3500 km ye yakın yol yaptım. Araç 120-130 ile giderken bir problem yoktu ama şehir içi trafiğine girdiğimde yani ayağımı gazdan çekip tekrar gaza bastığım da araç öksürüyormuş da stop edecekmiş gibi silkelenmeye başladı. Dediğim gibi de oldu. Stop etti ve gaz pedalı devre dışı kaldı. Ardından kenara çekip kontak kapatıp açıtm. EPC ışığım yandı (sarı) fakat yoluma devam ettim. ertesi güne söndü.. Ardından bu problem günde 1 kere mutlaka yapmaya başladı. Bosch Car servisine götürdüm. Aracın boğaz kelebeğini temizlediler, benzin filtresini değiştirdiler berbat durumdaydı. Fakat ertesi güne sorun devam etti. Düşük devirlerde hep yapmaya başladı.

Tekrar Cihaza bağladılar ama orada daha önce hiç denk gelmediğim P1528 Eksantirik Mili ayarı, Kesinti vs. gibi şeyler yazıyordu. Ustaya sordum zincir seti değişmesi gerek daha önce hiç değişmemişse ondan yapar dedi. Başka ustaya sordum bunun sensörü var o arızalanmış olabilir dedi. Bir başkasına sordum eksantirik mili değişecek dedi ama aldığım 3 farklı cevap bende güven zedeledi.

Bu problemi yaşayan bilgi, tecrübesini paylaşacak olan abilerimin kardeşlerimin de yorumlarını merak ediyorum..

Geri
Üst Alt