ön camlar otomatikliğini ara sıra kaybediyor

hocam sık sık oluyor bende ilerdeki bakımda kesinlikle bunun kronik bir agrıza oldugunu kapı beyinleri artık neyse camlardakini degiştirin dicem

Bazen açma kapama yaparken otomatik ayar kısmını sıfırlıyor olabılırız. arasıra bunu kontrol edip tik sesini duyana kadar ayarlamakta fayda var diye düşünüyorum :)  

genelde benim camlar çok pis ise oluyor. camlar temizken denk gelmedi.

Cam otomatigi hafızası arada giden arkadaslarin ortak bi özelliği var mı acaba ben de sanki rain closingi aktif ettikten sonra başladı gibime geliyor.

Siz de durum nasıl?

Benim bir kere şöyle bir durum başıma geldi.sağ ön camı aralamıştım yolda giderken sonra kaldırdım kapandı sonra cam yine kendi kendine aşaya kadar indi.2 defa daha kaldırdım yine indi sonra düzeldi birdahada olmadı.umarım araba kilitliyken inmez kendi kendine[emoji53]

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Benim bir kere şöyle bir durum başıma geldi.sağ ön camı aralamıştım yolda giderken sonra kaldırdım kapandı sonra cam yine kendi kendine aşaya kadar indi.2 defa daha kaldırdım yine indi sonra düzeldi birdahada olmadı.umarım araba kilitliyken inmez kendi kendine
emoji53.png

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.
Değerli Hocam

Daha önce örneği yaşanmış bir durum. Hemen servise gösteriniz garantiden gerekli değişim yapılıyor.

Geçmiş olsun 

Cam otomatigi sorununu her gün yaşıyorum çok can sıkmaya başladı motorun değişmesi sorunu çözecek mi acaba ve bir de fiyat ne kadardır garanti bitti..

Ön camlarda karşılaşılan otomatik özelliğinin kaybolması bende de bir süredir tekrar eden bir durum. Sürücü ya da yolcu camlarında karşılaştığım sorunu yine forumdaki üstatların ve polo kullanan bir yakınımın önerileri doğrultusunda aç-kapa 10 sn bekle uygulaması ile bir iki tekrar sonucu çözmeyi başardım. İki yılda en az altı yedi kez bu durumla karşılaştım.

Anahtardan camları kapatmayı çok kullandığımdan en göze çarpan durum ise böyle bir sorun olduğunda anahtardan kapatma yaparken iki kez sarı lambaların yanıp sönmemesi. Sadece ilk basışta yanıyor ikinci ise yanmıyor. Klima kullanıldığı zamanlarda park durumunda camlar kapalı olsa da anahtardan kilitlerken uzun süre basılı tutuyorum. İki kez ikaz lambaları yanmayınca anlıyorum ki bir camda yine otomatik sorunu var. Aynı yöntemle sinir olsam da düzeltiyorum.

Burada sıkıntısını dile getiren arkadaşlardan arabasında cam filmi olmayan var mı acaba?
Ben bu konuyu serviste dile getirdiğimde ihaleyi cam filmine yıkmışlardı o yüzden soruyorum. Bende de aynı problem özellikle sürücü tarafında mevcut.

Bende de aynı sorun çok sık tekrar ediyor. Özellikle şoför tarafındaki camda. Resetliyorum düzeliyor birkaç gün içinde hatta bazen ertesi gün yine aynı oluyor. Araçta cam filmi yok. Rain closing vb kodlama yok. Bakıma girdiğimde soyledim aracın bir iki gün kalmasi gerekebilir tespit yapmamiz lazim dediler. Acelem oldugu icin birakmadim. Bu arada yeni bir servis aksiyonundan bahsetti. Arka tamponla camurlugun birlestigi yere bir yapistirma uygulamasindan bahsetti servis danismani. Yeni yayinlanmis. Zamanla ayrilma oluyormus tedbiren bu uygulama yapiliyormus. Acelesi yok deyince onu da yaptirmadim. 

Bende de 2012 golf 7 comfortline var. Ön camlar filmli. şoför tarafı daha hiç bu şekilde bir arıza yapmadı ama yolcu tarafı aynen anlatılanlar gibi otomatikte kapatıyor tekrar yarıya kadar açıyor ve sonra otomatikten çıkıyor. kapanıyor. Filmden dolayı olabilir dedim pek üstüne düşmedim. Sizin araçlarda da cam filmi varmı acaba??

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burada sıkıntısını dile getiren arkadaşlardan arabasında cam filmi olmayan var mı acaba?
Ben bu konuyu serviste dile getirdiğimde ihaleyi cam filmine yıkmışlardı o yüzden soruyorum. Bende de aynı problem özellikle sürücü tarafında mevcut.
Benim araç 2014 highline. Cam filmi yok. Ön iki camda tek dokunuşla inip kalkma özelliği kendi kendine bozuluyor. Hiç müdahale etmeden kendince düzeliyor. Gün içinde birçok kez bozulup, tekrar çalışabiliyor. Hatta bir keresinde tam açıkken kapattım, kapanmasına 2-3 parmak kala cam durdu. Yani çalışırken de bozulabiliyor. 10 sn önce çalışan cam 10 sn sonra çalışmayabiliyor. 60 bin bakımında servise bu sorunu ilettim. Aracı aldığımda adaptasyon yapıldı, sıkıntı halloldu dendi. 1 gün sonra yine aynı. Maalesef çok sevdiğimiz belki de gözümüzde çok fazla büyüttüğümüz araçlarımızda inanılmaz kalite zaafları var.

Aynı sorun malesef bende de var. Şoför tarafı sürekli yolcu tarafı ise arada bir yapıyordu. Servise gittim parça sipariş ettiler parça geldi yolcu tarafını değişmişler sizi bir daha çağıracağız şoför tarafıda değişecek dendi. Bende zaten şoför tarafı için geldiğimi söylediğimde bilgisayara bağlıyoruz hangi parçada arıza gösteriyorsa onu yapıyoruz dediler. Muhtemelen cumartesi gidip şoför tarafınıda değiştireceğim. Bu arada aracımda cam filmi yoktu geçen hafta çektirdim. Yani filmle alakası yok

Bende de aynı arıza oluyordu ön cam motorlarının ikisi de garantiden değişti, ve sorun kalıcı olarak çözüldü. 

Arkadaşlar , bu yaşadığınız sorun ön cam motoru ile alakalı bir problem, benim de başıma geldi ,servis garantiden değiştirdi. 1 senedir hiç sorun yaşamıyorum. Cam filmi olan arkadaşlar, servis bahane buluyor ,cam filmi olmayanlarda da çıkıyor bu sorun. 

Geri
Üst Alt