Şifreli bijon anahtarının kullanılması

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Şifreli bijon anahtarının kullanılması:

öncelikle neye benzediğini gösterelim:

a5f977b3ac538940575b229bde057a47.jpg2354735182f1.jpg

( alet takımına ) avandanlığa ulaşmalı.

Avadanlık bagaj içerisindeki kapağın altında

v52Bgm.jpg

Avadanlıkta neler bulunur?

Ekran Alıntısı.JPG

bijonların üzerindeki plastik kapakların çıkartılması gerekli.

Bunu çıkartmak için ucu kanca biçimindeki tel alet kullanılmalı..

pnnkj.jpg5x-font-b-Wheel-b-font-font-b-Bolt-b-font-Caps-font-b-Wheel-b.jpg

Ekran Alıntısı.JPG

daha sonra da stepne yuvasındaki alt edevatlar arasındaki bijon şifresi başlığı videodaki gibi takılarak uygulanır.

size bir sır daha vereyim....

tekerlekte 2 veya 3 konumuna veya lastik sibobu konumuna göre 1 takılmalıdır. Aksi takdirde jant kapağı yerine takılamaz.

Ekran Alıntısı1.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abi emeğine sağlık , birçok kişinin haberi bile olmayan bir parça , faydalı bilgilerin için sana ne kadar teşekkür etsek azdır.

Sağolun hocam bu değerli bilgiler için. İnşallah gerek duymayız :D

Şifreli bijonlar ayarsız yüksek basınçlı hava tabancası ile sıkılır-gevşetilir ise kolayca sıyırabilirler. El ile sıkıp-gevşetmek en iyisi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Önceki aynı model 3 aracımızda olmasına rağmen, son araçta çıkmadı :D   Doğuşa neden yok diye sordum cevap olarak, 120 lira isterseniz gidin alın dediler .  :-

Emeğe saygı @silvershadow teşekkürler üstadımız :)  

bi defa karşılaştık kendisiyle bir lastik patlama olayında :(   çok da üzmedi hemen görevini yaptı şifreli bijon. şayet araçta olmasaydı şehirler arası dağlık arazide ne yapardım bilinmez ama illaki bir golf geçer belkide aynı seri bijon anahtarı denk gelirdi en iyimser tarafından :)  saygı ve selamlar 

@enpisagor 120 lira  8|  orjinal değilmi diye sormak lazımdı:) ucuz olunca şüpheleniyor insan. Ederi 10 lira.

.

Doğrudur benim aracım 2016 Comfortline. Kullanım klavuzunda da "Alet takımının içeriği, araç donanımına bağlıdır." olarak belirtilmiş. Muhtemelen bizim dönemin araçlarında Highline donanımında var bu özellik.
Doğrudur aracım 2016 Highline ve şifreli bijon mevcut .

Aracım 2016 comfortline şifreli bijon mevcut .. haberim yoktu lastiğe çivi girince öğrenmiş oldum 

IMG_1035.PNG.jpg

IMG_1036.PNG.jpg

23 şubat 2017 tarihinde teslim aldım.. aralik sonu üretim aracım

Geri
Üst Alt