GOLF 7'ye uygun çıkma jant tavsiyeleri

@yusuf gelip görmek farz oldu o zaman cunku cok begenmiştim bir de yakından göreyim. birkaç ay ödemem cok fazla aylık 2350. 7 ay sonra bitecek ondan sonra artık planlarımın basında lastik-jant var. kışlık lastiklerim de vat 205-55-16 ona da sac jant mı alsam yoksa cıkma celik jant mı taksam bilemedim

@yusuf gelip görmek farz oldu o zaman cunku cok begenmiştim bir de yakından göreyim. birkaç ay ödemem cok fazla aylık 2350. 7 ay sonra bitecek ondan sonra artık planlarımın basında lastik-jant var. kışlık lastiklerim de vat 205-55-16 ona da sac jant mı alsam yoksa cıkma celik jant mı taksam bilemedim
Hocam şöyle yapsaniz nasıl olur. Elinizdeki jantlara sizin kışlık lastikleri takarsınız. Yazlık lastikleri satarsınız. Yeni janta yeni lastik ;)

Hocam şöyle yapsaniz nasıl olur. Elinizdeki jantlara sizin kışlık lastikleri takarsınız. Yazlık lastikleri satarsınız. Yeni janta yeni lastik ;)
ya şimdi 17" jant nerden baksan 900 falan 4 tane de lastik o da 1000 den aşağı zor gibi yaklasık 1900.

benim 16" yazlıklar henuz 750 km :)  de ama kac para edecek ki? 150 eder mi tanesi? etse diyelim 600 tl arada 1300 var o da baya zorlar.

Ben 7 ay mecbur bekleyeceğim bu arada kış dönemi için tenekeler şart oldu. Onları da boyayıp takarım artık :) :)  

Konuyu açalı epey olmuş, en sonunda bir modelde kara kıldım. 2015'ten sonra Vw'nin Scirocco modellerinde çıkardığı "shangai" adlı 7.0j - et:33 değerlerine sahip modeli aldım. Jantlar akşam üzeri 7 gibi elime geçti. Dayanamadım akşam 8 ila 9 arası garajımda söktüm ve yeni jantları taktım. (takmasan o gece rahat edemezdim zaten :)  ) Lastikler Bridgestone Turanza ER300 91W. Jantlar olabildiğince dışarı çıkık halde. Spacer'a gerek kalmıyor, eğer alacağınız jantı et değerlerine göre alırsanız.

Golf'üm alıştığım haline göre yükseldi tabi ki. Ama bana çok daha fazla yükselmiş gibi geliyor.

Yay düşünüyorum fakat bildiğim en küçük düşüm sağlayan 3,5 cm indiriyor ki, bu bana fazla gözüküyor. Önlere 3 parmak, arkalara 3,5 parmak giriyor.

Bu konuda yorumlarınız bana yardımcı olacaktır.

20160930_221955.jpg

20160930_222000.jpg

20160930_222916.jpg

20160930_222010.jpg

20160930_222941.jpg

20161001_132049-1.jpg

20161001_175733.jpg

20161001_175739.jpg

20161001_175842.jpg

20161002_193249.jpg

@aaron Güzel günlerde kullanın , valla çok şık olmuş şahsen çok beğendim

@aaron

Maşallah 

Şahsen Luxor jantlara benzettim. Gayet güzel 

Sanırım 18" değil mi?

Yaylardan sonra tam anlamıyla görünüş ortaya çıkacaktır. 

Hayırlı olsun 

@aaron Hayırlı olsun çok şık olmuş. 

Yay çok geliyorsa aracın üstünde ki yayları presletebilirsiniz. Yalnız güvenilir bir yere yaptırın, orantısız olabiliyor bazen.

Hayırlı olsun Harun bey. Çok güzel olmuşlar. Bunuda benim jantları sattığım arkadaş gönderdi.

63d8edada5e5c58fcfbf85d768ae7d78.jpg

@DoğanARABACI teşekkürler Doğan hocam. 

@silvershadowteşekkür ederim Murat hocam. Belirtmeyi unutmuşum jantlar 17 inç ama tasarı nedeniyle daha büyük gösteriyor. Biraz klasik tarz jantlar sanırım.

@fcsrn teşekkürler Eren hocam. Sanırım dediğin gibi yapacağım. Çünkü daha az düşüren başka bir yay bulamayacağım.

@Olcay paylaşım için teşekkürler Olcay hocam. Az daha alan olmasaydı ben alacaktım sizden :)

A3 ün buna benzer bir jantı da vardı aslında. Ona da yakışmış, hayırlı olsun arkadaşa da.

@silvershadowMurat hocam sizin yorumlarınız bizim için değerli bir büyüğümüz olarak. Yay konusunda düşüncüleriniz ne olur? 3.5 yay fazla gelir gibi düşünüyorum, ortalama olarak 3 parmak giriyor boşluğa. Soğuk pres için ne dersiniz, 2cm yeterli benim için yeterli gibi aslında.

@silvershadowMurat hocam sizin yorumlarınız bizim için değerli bir büyüğümüz olarak. Yay konusunda düşüncüleriniz ne olur? 3.5 yay fazla gelir gibi düşünüyorum, ortalama olarak 3 parmak giriyor boşluğa. Soğuk pres için ne dersiniz, 2cm yeterli benim için yeterli gibi aslında.
Orijinal yaylar bana kalırsa yeterli olacaktır. 

Hem konfor kaybı da olmadan 1.5 cm lik düşük profil elde edersiniz.

Dover dan sonra jant çok iyi durmuş farklılık katmış araca 

@aaron 

Eğer bir defa press yaptırırsanız yayınızın tüm geometrisini bozarsınız.

3,5 cm yaylarla her yere girer çıkarsınız tedirginlik yapacak bir boyut değil gerçekten. İşimi garantiye alayım derseniz mubea alabilirsiniz.

Geri
Üst Alt