Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

@yusuf Bu sensörde far sensörü yok Abi, bir üyemiz almış bundan ama far sensörü değil sadece yağmur var bunun içinde. Eve geçince link atarım far ve yağmur sensörü için.
bu ürün sadece yağmur sensörü. ben aşağıdaki linkten pazalıkla 28 dolara aldım. sorunsuz olarak geldi, diğer parçalar (auto far anahtarı ve kablo) henüz gelmediği için montaj yapılmadı.

https://tr.aliexpress.com/item/Fit-For-VW-Golf-MK7-7-rain-sensor-humidity-sensor-light-sensor-8u0-955-559-B/32646862301.html?detailNewVersion=&categoryId=200000228

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mrb far ve yağmur sensörünü nereden aldınız öğrenebilir miyim ?

Hocam sizin resimli anlatımınızdan gaza geldim. Bende far, yağur sensörü takmak istiyorum ancak aracı daha yeni aldım 250km'de falan, bu sebeple biraz çekiniyorum. Birkaç sorum olacak:

1. Garantiden çıkma durumu olmuyor demiş herkes forumda ancak ben VW servise sorduğumda araca eklenen herşey garantiyi bozar dedi. Kesin bilginiz var mı bu konuda?

2. Bağlantıları ve yazılımı yanlış yapacağımı düşünmüyorum. Kablo pim bağlantıları falan bildiğim işler ancak sökme konusunda çekiniyorum. Parçalar zorlanarak mı çıkıyor? Yanlışlıkla tırnaklarını falan kırma riski var mıdır?

3. Yazılım stabil çalışıyor mu? Sürekli bağlantı kopması vs. öyle durumlar oluyor mu?

Eğer cesaret eder bu işe girişirsem, yazınızı açıp baka baka yapacağım muhtemelen. :)

Hocam sizin resimli anlatımınızdan gaza geldim. Bende far, yağur sensörü takmak istiyorum ancak aracı daha yeni aldım 250km'de falan, bu sebeple biraz çekiniyorum. Birkaç sorum olacak:

1. Garantiden çıkma durumu olmuyor demiş herkes forumda ancak ben VW servise sorduğumda araca eklenen herşey garantiyi bozar dedi. Kesin bilginiz var mı bu konuda?

2. Bağlantıları ve yazılımı yanlış yapacağımı düşünmüyorum. Kablo pim bağlantıları falan bildiğim işler ancak sökme konusunda çekiniyorum. Parçalar zorlanarak mı çıkıyor? Yanlışlıkla tırnaklarını falan kırma riski var mıdır?

3. Yazılım stabil çalışıyor mu? Sürekli bağlantı kopması vs. öyle durumlar oluyor mu?

Eğer cesaret eder bu işe girişirsem, yazınızı açıp baka baka yapacağım muhtemelen. :)
Garantiden bişey olmaz büyük ihtimalle. Serviste çalışan ısta kendi aracına da yapmıştı. 

Sıkıntı olmaz, kolay çıkıp giriyor parçalar. Tırnak kırmazsınız büyük ihtimalle. 

Yazılım derken, ben taktığımdan beri bi sıkıntı yaşamadım iyiki yapmışım diyorum.

bu far sensörü uygulamasını montaj dahil 350 tlye yaptırmak mantıklı mı üstadlar? elim pek yatkın değil de böyle işlere.

apo usta 200tl işçilik istedi  geçen gün aradığımda

150 TL parça desek 200 TL işçilik demek. 

Acilen uzaklaşın oradan. :)
hocam yorumunuzu dikkate aldım sahibinden com'da bir ilan gördüm ,150 tlye far sensörü takan bi arkadaş varmış

(far anahtarı+sensör) biraz önce kendisine sensörü taktırdım.Fakat sensör kablo ile anahtardan çıkıyor ve camın önüne doğru bir yere yapıştırılıyor.Biraz geç algılıyor gibi geldi bana.Ayrıca montaj parası da vermedim.İyi mi ettim ne dersiniz.(sistem analog işliyor gibi.Herhangi bir kodlama da yapılmadı)

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam yorumunuzu dikkate aldım sahibinden com'da bir ilan gördüm ,150 tlye far sensörü takan bi arkadaş varmış

(far anahtarı+sensör) biraz önce kendisine sensörü taktırdım.Fakat sensör kablo ile anahtardan çıkıyor ve camın önüne doğru bir yere yapıştırılıyor.Biraz geç algılıyor gibi geldi bana.Ayrıca montaj parası da vermedim.İyi mi ettim ne dersiniz.(sistem analog işliyor gibi.Herhangi bir kodlama da yapılmadı)
Hocam aracınız midline mı confort mu?

Geri
Üst Alt