Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

@fcsrn hocam kablonun girdiği pin numaralarını paylaşmamışsın hatırlıyorsan paylaşırmısın 

@fcsrn hocam ben kodlama kısmında kaldım 09 central elektrik long coding helper bölümüne giremiyorum girsem bile bitlerde numara yazıyor ama içine girince kanallar boş kablo 15.7.1 arabam 2016 1.4 comfortline 
Değerli Hocam, şu şekilde dener misiniz.

Kontağı yarım kontak pozisyonuna getirin.

Kabloyu araca bağlayın.

Usb girişini bilgisayara bağlayın.

Bilgisayardan programı açın. 

Bu şekilde olması lazım.

@fcsrn hocam kablonun girdiği pin numaralarını paylaşmamışsın hatırlıyorsan paylaşırmısın 
Değerli Hocam, pin numaralarını bilmiyorum malesef, resimlerde nerelere yapılacağını yazmıştım ama pin numaralarını bilen Hocalarımız varsa onlar bilgilendirecektir sizi. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam, şu şekilde dener misiniz.

Kontağı yarım kontak pozisyonuna getirin.

Kabloyu araca bağlayın.

Usb girişini bilgisayara bağlayın.

Bilgisayardan programı açın. 

Bu şekilde olması lazım.
denerim tabiki ama ben sadece bit açıklamalarını göremiyorum sanırım bu şekilde kodlama yapılıbiliyormuş :)

Montaj aşamalarından bir an [emoji5]
2adc3994979f8111fc2aeddc515b0d66.jpg

7d62563fdf95734be54c1c3fd0fa3bfc.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

@fcsrn

Eren Kardeşim senin de ustalığının resmidir bu çalışmalar ve yapmak bir meziyet ama anlatmak aktarmak ayrı bir meziyet. Maşallah sende hepsi var. 

Artık seninle dikkatli konuşmalı.... forumda takılmaktan forum kuruculuğa kuruculuktan  Vag-Com a Vag com dan parça değişimine doğru ilerledin kararlı adımlarla.... bakalım bundan sonra ne gelecek diye merakla bekliyorum. 

Murat Hocamın da sizin de ellerinize sağlık  @murat_kurt

Sanırım bu kadar derin toplu ve net anlatım başka bir forumda bulunamaz...

Ne kadar şanslıyız  =)

@fcsrn ellerinize emeğinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş, tebrikler. 2 sorum olacak;

1) Bu işlem garantiyi bozar mı? (Örneğin, rutin bakıma gittiğimizde serviste pc ile kontrolde veya genel gözlemde, arabanın paketine dahil olmayan bu ekipmanlar farkedilirse, servis dosyamıza kullanıcı hatası olarak işlenmez mi?)

2) Forumda okuduklarıma göre bu tarz döşemede yapılan sökme takma işlemleri sonrası oluşan trim sesi riski bu işlemde ne kadardır?

@fcsrn elelrinize emeğinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş, tebrikler. 2 sorum olacak;

1) Bu işlem garantiyi bozar mı? (Örneğin, rutin bakıma gittiğimizde serviste pc ile kontrolde veya genel gözelmde, arabanın paketine dahil olmayan bu ekipmanlar farkedilirse, servis dosyamıza kullanıcı hatası olarak işlenmez mi?)

2) Forumda okuduklarıma göre bu tarz döşemede yapılan sökme takma işlemleri sonrası oluşan trim sesi riski bu işlemde ne kadardır?
Teşekkürler değerli Hocam. :)

1) Sanmıyorum. Çünkü bu işlemi yaptıktan yaklaşık 1 ay sonra ikinci yıl bakımına girdi araç, 30'a yakın kodlama da açıktı ama bir sorun olmadı. Belki bir yerlere not düşmüşlerdir farkettilerse ama ben bakım süresi boyunca bayide idim, tarafıma iletilen olumsuz bir durum olmadı. Onlarında farkettiğini sanmıyorum zaten.

2) Sökülen plastik parça 2-3 adet ve ayak bölmesinde olduğu için ben herhangi bir ses olacağını düşünmüyorum. 

Benim işlem bittikten sonra krom eşik kaplaması yapıştırdığımız yerin orada ki plastik parçadan ses geliyordu, eve gelince baktım.tam oturmamış yerine. Onu oturttum ses kesildi. Yani söktüğünüz tüm parçaları yerine tam oturtursanız sorun olacağını sanmıyorum.

@fcsrn ellerinize emeğinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş, tebrikler. 2 sorum olacak;

1) Bu işlem garantiyi bozar mı? (Örneğin, rutin bakıma gittiğimizde serviste pc ile kontrolde veya genel gözlemde, arabanın paketine dahil olmayan bu ekipmanlar farkedilirse, servis dosyamıza kullanıcı hatası olarak işlenmez mi?)

Forumda en çok eklentisi olan araçlardan biri benimki olabilir. Servisteki adamın aracı görüp bir şey eklendiğini anlamamasına imkan yok. Garantiden daha geçenlerde ön burçları yağlattım. 

2. soruya gelirsek golfte sök tak esnasında içerde vide unutmaz ya da kabloları boşta bırakmazsanız trim sesi çok zor. Parçalar birbirine çok sağlam geçmeli ve coğu yerde kaucuk malzeme var. 

Merhabalar, ben ertugrul isci, istanbuldan. Foruma ilk mesajimi yaziyorum :)  kessinlikle sahane bir paylasim olmus elinize saglik. Gozum yemiyodu normalde bu kablo cekme isine, bu konuyu gorur gormez yapmaya karar verdim ve yaptim. Bu paylasim sayesinde butun kablo cekme dugme ve sensor montaji ve kodlama toplam 40dkya bitti. 

Montaj sirasinda ben de ayni problemi yasadim. Dugmenin pin mosuju bilmiyorum ama resimde acikca gorunuyor. Bcm unitte resim de biraz parlamis, ama sablonu vardi bende oradan baktim bcm c 16 noya takilmasi gerekiyor. Ama gercekten supper bir paylasim olmus. Elinize emeginize saglik

@fcsrn Eren hocam elinize sağlık çok faydalı bir konu olmuş. 

Fakat anlamadığım bir nokta var far anahtarınının 8 mi 9 kablolu mu olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Bi de bu uygulamayı Yeni tiguan'a yapmam mümkün müdür. Golf'le aynıdır diye düşündüm. O ayna kısmı far anahtarı falan tamamen aynı.

@yer_ucagi_34 hocam far anahtarını çıkarmak için içeri bastırıp hafif sağa çevirin sonra kendinize doğru çekin kabloları sayın ;)  muhtemelen tüm işlemler aynıdır.

@yer_ucagi_34 hocam far anahtarını çıkarmak için içeri bastırıp hafif sağa çevirin sonra kendinize doğru çekin kabloları sayın ;)  muhtemelen tüm işlemler aynıdır.
Yusuf hocam bu işlemleri yapmadan önce kutup başlarını sökmemiz gerekmiyor değil mi ?

Geri
Üst Alt