Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

@fcsrn çakma Leaving-Coming Home şimdilik işimizi görüyor ama yine de olması gereken bir özellik bu uygulama

@fcsrn selamlar 

Far sensörü için de Select>Central electrik>coding>long coding helper>BYTE 6>bit 0-1 Light sensör installed yapılacak.

bu kodlamanın ekran görüntüsünü veya daha ayrıntılı olarak yazabilirmisiniz

Kardeşim güzel günlerde kullan. Anlatımın içinde teşekkürler yapmayı düşünen dostlar için yardımcı kaynak olacak bunlar.

@fcsrn selamlar 

Far sensörü için de Select>Central electrik>coding>long coding helper>BYTE 6>bit 0-1 Light sensör installed yapılacak.

bu kodlamanın ekran görüntüsünü veya daha ayrıntılı olarak yazabilirmisiniz
Merhaba hocam, aramıza hoşgeldiniz. :)

Malesef elimde resim yok. Aracı bilgisayara bağlayıp Options-->Test  yaptıktan sonra ana ekrandan Select-->09 Central Elektrik--->07 Coding -->Long Coding Helper'a girdikten sonra, BYTE 6 kısmında birinci seçenek olan Bit 0-1 "Light sensor NOT installed" seçeneğini "Light Sensor İnstalled" olarak değiştireceğiz ve sonraki adımı da yapıp işlemi tamamlayacağız. 

Ekleme: Burada ki resimde sizin sorduğunuz kısımın devamında ki kodlama işlemi yapılmakta. Kırmızıyla işaretli "FB" yazan kutuğun bir sol tarafında ki kutucuğu("02" yazana) tıklayıp Turuncu ile işaretli yerden BİT 1'i değiştireceksiniz. Bu başka kodlama olduğu için Bit 5'i yuvarlak içine aldım ama onu dikkate almayın, Bitleri belirtmek amaçlı o. (Devamında ki kodlmayı bu resime bakarak yapabilirsiniz.)

YbJV4Z.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fcsrn yardimlariniz icin teşekkur ederim.bende kablodan olamasi yuksek ihtimal bende ekran farklı gorunmekte.Ama sayenizde becerebildim.

Byte 6 degeri 02 olarak tanimlanirsa sensör aktif oluyor.

Emeği geçen herkesin eline sağlık.Çok güzel bir iş çıkmış ortaya.Bende geçen hafta far anahtarı,kablo ve sensör siparişimi geçtim.Elime geçtiği an, bu konuyu kılavuz alarak takacağım hepsini :)

merhaba. ben de bu konudan cesaret bulup, güya comfortline ama boş trendline gibi olan arabamın hakkı olan donanımları eklemek istiyorum. montaj kısmını yapabilirim gibi geliyor ama kodlama için yardıma ihtiyacım var. istanbulda yardımcı olabilecek bir arkadaş olursa çok makbule geçer. Hatta benim gibi yeni başlayacak arkadaşlar varsa biraraya da gelebiliriz.

merhaba. ben de bu konudan cesaret bulup, güya comfortline ama boş trendline gibi olan arabamın hakkı olan donanımları eklemek istiyorum. montaj kısmını yapabilirim gibi geliyor ama kodlama için yardıma ihtiyacım var. istanbulda yardımcı olabilecek bir arkadaş olursa çok makbule geçer. Hatta benim gibi yeni başlayacak arkadaşlar varsa biraraya da gelebiliriz.
Aramıza hoşgeldiniz değerli Hocam. :)

İstanbul'da bir çok gönüllü Hocamız mevcut, @yusuf ve @EMRAH ATTS Hocalarımız aklıma ilk gelenler. Yardımcı olacaklardır. :)

@fcsrn hocam ben kodlama kısmında kaldım 09 central elektrik long coding helper bölümüne giremiyorum girsem bile bitlerde numara yazıyor ama içine girince kanallar boş kablo 15.7.1 arabam 2016 1.4 comfortline 

Bugün bende abimle annemin arabası icin yağmur & far sensörü montajını gerçekleştirdim. Kablolama ve tüm detaylarda bizden yardımını esirgemeyen güzel insan @fcrsn Eren kardeşime ne kadar teşekkür etsem az. Eyvallah bro cok saol [emoji5][emoji106]

Kodlamaları da yaptım coming home vb de oldu, sadece soktuğum plastik parçaları toparlayacağım yarın [emoji5][emoji5]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt