Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

Yarin bidaha deneyeyim ozaman kafayı yiyecem bütün kodları girmeme rağmen olmadı. Gelen sensörde rlhs kodlu çıktı. Yağmurda camlar kapanmıyor
emoji54.png

Sent from my SM-N920C using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Rain closing özelliğini açmamanızı öneririm. Arac kontak kapaliyken de akuden enerji çektiği için akünün ömrü kısalacaktır.

Rain closing özelliğini açmamanızı öneririm. Arac kontak kapaliyken de akuden enerji çektiği için akünün ömrü kısalacaktır.
Açıkçası çokta önemli bir özellik değil çalışmadı zaten kodları takrar eski haline getirmem gerekiyor mu? Bu arada coming leaving home özellikleri için ışık ayarlarını fabrika ayarlarına dönderdim aktif oldu. Auto konumunda farlar yanıyor gece olduğu için gündüz sönecekmi bilmiyorum inşallah bir aksilik olmaz sabah söner [emoji3]

günaydınlar. sabah farlarım sönmedi. ama arabayı kitleyip açtığımda coming leaving home devreye girmedi. yani sensör çalışıyor zannedersem. fakat farlarım neden sönmüyor. ışık siddeti ayarı varmıydı? 

selamlar 

golf aracıma yağmur ışık sensörü alacağım ama aliexpress de iki model buldum hangisi uyumlu dur yada ikisi arasında ne fark vardır yanlış birşey almak istemiyorum yardımlarınızı bekliyorum

https://www.aliexpress.com/item/5Q0955559-Original-Rain-light-humidity-Sensor-For-VW-Golf-MK7-Skoda-Octavia-2015-5Q0-955-559/32707264418.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.283.IZaMye

https://www.aliexpress.com/item/-/32839867271.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.263.IZaMye
Merhabalar. Bende bu hafta itibariyle Golf 7 kullanıcı olsum. Aracımda far ve yağmur sensörü uygulaması yok ve yapmak istiyorum. Bende yanlış bir sipariş vermek istemiyorum. Hangi ürünü sipariş vermeliyiz? Önceki sayfalardaki ürünler satışta yok. Yardımlarınız için teşekkürler.

Merhabalar. Bende bu hafta itibariyle Golf 7 kullanıcı olsum. Aracımda far ve yağmur sensörü uygulaması yok ve yapmak istiyorum. Bende yanlış bir sipariş vermek istemiyorum. Hangi ürünü sipariş vermeliyiz? Önceki sayfalardaki ürünler satışta yok. Yardımlarınız için teşekkürler.
Benim aldığım ürünler

Sensör :

1 * Golf MK7 Için 7 PCS uygula yağmur sensörü nem sensör ışık sensörü 8U0 955 559 B 8U0955559B veya 8U0 955 559 C

http://s.aliexpress.com/iAVbiaiq

(from AliExpress Android)

Far anahtarı:

OEM VW Krom Far Anahtarı için geçerli Oto VW golf MK7 7 Için RLINE 5GG 941 431 D

http://s.aliexpress.com/fqIRnIVv

(from AliExpress Android)

11ec163ace76823d5c6e9fe82411b1ff.jpg

Kablo için ayrı soket almıştım. Fakat gelen soket büyük çıktı olmadı burada bir arkadaş yanlış soket olduğunu söylemişti ama siparişim kargoya verildiği için iptal edemedim. Sensör ve far anahtarı geldiğinde sanayide bi dükkanda soketleri tam uyumlu olmasada bularak montajı yaptım.

Üstteki mesajlarda yazdığım gibi ilk başta sorun yaşadım. Farlar otomatik sönmüyordu. Kodları tekrar attım düzeldi şuan sorun yok çalışıyor.

Bu arada aldığım sensör rlhs kodlu rain closing kodlanmıyor. 2016 highline araca kod atmaya çalışmıştım ondada rlhs kodlu sensör vardı.

Son olarakta benim sormak istediğim bir soru var: coming leaving home özelliği ile farların otomatik yanıp sönmesi birbiriyle bağlantılı olması gerekmiyor mu? Yani mesela akşam üzeri hava daha aydınlıkken arabayı çalıştırdığımda farlar devreye giriyor ama coming leaving home özelliği devreye girmiyor. Hava iyice kararınca devreye giriyor. Bu fabrika çıkışlı sensmrlü araçlarda da böylemi

Herkese merhaba

yağmurda otomatik kapanma için RLFS sensör gerekli mi? 5Q0955547 ile 5Q0955547A ve B kodlar arasında bir fark var mı? 5Q0955547 sensör yerine başka sensör takılabilir mi? 2012 sonu araç için teşekkürler

Arkadaşlar sensörün montajını yaptım şimdilik silecekler otomatik çalışmaya başladı. Kabloyuda temin edip montajını yaptıktan sonra farlarda otomatik yanacak inşallah :))
Benim neredeyse 1 yıldır öyle kaldı hocam, kodlama işini halledemeyince sadece yağmur sensörü var. 8D 8D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, bunu tecrübe eden arkadaşlar, sensör ve anahtar takımını aliexpressten alıp kendimizin yapmasını ya da bilen birine götürüp yardım almamızı mı yoksa Ender Elektronikte bin TL vererek orjinal yaptırmamızı mı tavsiye ederler ? Enderde 500TL ek ile kararan dikiz aynası da pakete dahil ediliyor. Teşekkürler

Sanıyorum makyajlı kasa için sağlıklı bir uygulama yapan hala olmadı aramızda

bugün iltan hocam ile beraber aliexpressten sipariş verdiğimiz far anahtarı+ kablo + sensör leri araçlarımıza montajını ve kodlamasını yaptık. parçalar sorunsuz çalışıyor İNŞAALLAH arıza yapmaz

bence hiç başka firmalara 1200 tl bayılmayın zor birşey değil kendiniz 220 tl civarı yapabilirsiniz.

bu konuyu açan eren hocama ve yardımlarından dolayı iltan hocama teşekkür ederim

Merhaba, bunu tecrübe eden arkadaşlar, sensör ve anahtar takımını aliexpressten alıp kendimizin yapmasını ya da bilen birine götürüp yardım almamızı mı yoksa Ender Elektronikte bin TL vererek orjinal yaptırmamızı mı tavsiye ederler ? Enderde 500TL ek ile kararan dikiz aynası da pakete dahil ediliyor. Teşekkürler
El beceriniz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Parçaları sökerken ve ana üniteye kablo çekerken biraz zorlanabilirsiniz okadar. Tabi bide kodlama için vagcom gerekecek. Kendiniz yaptığınız zaman verdiği haz mutluluk çok daha başka oluyor. Denemenizi öneririm yapamazsanız zaten mecbur bir ustaya gideceksiniz [emoji4]

Peki güvenlik açısından bir sakıncası olabilir mi? Özellikle anahtarın bize çıkartabileceği bir sıkıntı olur mu, çinden alınan orjinal olmayan ürünler sonuçta değil mi ? Kusura bakmayın biraz fazla irdeliyorum ama orjinallik konusunda biraz hassas olabilirim, konuyla ilgili çok bilgim olmadığından saçma bir sorun da sormuş olabilirim

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Peki güvenlik açısından bir sakıncası olabilir mi? Özellikle anahtarın bize çıkartabileceği bir sıkıntı olur mu, çinden alınan orjinal olmayan ürünler sonuçta değil mi ? Kusura bakmayın biraz fazla irdeliyorum ama orjinallik konusunda biraz hassas olabilirim, konuyla ilgili çok bilgim olmadığından saçma bir sorun da sormuş olabilirim :)

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Şimdi dün biz Erman abimle montaj yaptık 2 araçta da sorunsuz çalışıyorlar. Far anahtarı çin'den geliyor diye içinizde kuşku oluşmasın baya orjinalinden bir farkı yok ve tüm fonksiyonları ile çalışıyor kaliteli duruyor yani far anahtarı. Bence bu kadar hassas olmayın ben o konforun tadını aldım bambaşka bir şey bence yapılması gereken bir uygulama :)  

işlemi yapacak arkadaşlar olursa bana forumdan mesaj atarak ulaşabilirler bende yardımcı olurum telefon ile.

Geri
Üst Alt