Direksiyondan gelen ses

Şimdi görüştüm sipariş verilen parçalar;
Direksiyon kilidi
Kontak
Airbag sabitleme plakası
Elektronik modül bilgisi verildi.
Teşekkür ederim aynı şikayetle 2. Kez servise gideceğim onun için öğrenmek istedim. 

Sorunla ilgili serviste elektronik modül değişti fakat ses kesilmedi. Ustaya sesin kesilmediğini söylediğimde yine sesin normal olduğunu söyledi. Ben ısrarcı olunca aracımı yeniden incelemeye alacaklarını söylediler. Fakat usta bu sesin kesileceğinden ümitsiz. Tekrar randevu alacağım. Direksiyon kolonu ve direksiyon kutusu değiştiren arkadaşlar işlemler nasıl yapıldı? Direksiyon kolonunu değiştirip öyle deneyecekler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorunla ilgili serviste elektronik modül değişti fakat ses kesilmedi. Ustaya sesin kesilmediğini söylediğimde yine sesin normal olduğunu söyledi. Ben ısrarcı olunca aracımı yeniden incelemeye alacaklarını söylediler. Fakat usta bu sesin kesileceğinden ümitsiz. Tekrar randevu alacağım. Direksiyon kolonu ve direksiyon kutusu değiştiren arkadaşlar işlemler nasıl yapıldı? Direksiyon kolonunu değiştirip öyle deneyecekler.
hocam gelen sesi tarif edebilirmisiniz. Ses olayı bnmde başıma geldi ilk gittiğimde normal dediler ikinci gittiğimde elektronik modül değişecek dendi değişti aracı babam alıp geldi ben bindiğimde sesin aynen geldiğini hiç bi değişiklik olmadığını fark ettim, bunun üstüne birde arka sileceklerim çalışmadı tekrar gittim gelen parça bozukmuş bi daha değiştirdiler problem kalmadı

hocam gelen sesi tarif edebilirmisiniz. Ses olayı bnmde başıma geldi ilk gittiğimde normal dediler ikinci gittiğimde elektronik modül değişecek dendi değişti aracı babam alıp geldi ben bindiğimde sesin aynen geldiğini hiç bi değişiklik olmadığını fark ettim, bunun üstüne birde arka sileceklerim çalışmadı tekrar gittim gelen parça bozukmuş bi daha değiştirdiler problem kalmadı
Selamlar hocam. Bende benzer sorunla servise başvurdum ve servis bunun normal olduğunu söyledi. Israr edince de elektronik modül siprariş verilip aracıma takıldı fakat ses hala var. Konuyla ilgili usta sesin hala normal olduğunu söylüyor fakat ısrarcı olunca tekrar incelemeye alacaklarını söylediler yeniden servise gideceğim. Gönderdiğim videodaki gibi sizin de direksiyonunuzdan gelen ses böyle miydi? Videoda çıt çıt gelen seslerden bahsediyorum düşük desibelli bir ses. Diğer sesler elimden kaynaklanıyor direksiyondan gıcırtı yada başka bir ses sorun yok. @iamalegend hocam sizdeki ses de böyle miydi? Son durum nedir?

Ekli dosyayı görüntüle IMG_7191.MOV

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar hocam. Bende benzer sorunla servise başvurdum ve servis bunun normal olduğunu söyledi. Israr edince de elektronik modül siprariş verilip aracıma takıldı fakat ses hala var. Konuyla ilgili usta sesin hala normal olduğunu söylüyor fakat ısrarcı olunca tekrar incelemeye alacaklarını söylediler yeniden servise gideceğim. Gönderdiğim videoda sesi duyabilirsiniz sizin de direksiyonunuzdan gelen ses böyle miydi? Videoda çıt çıt gelen seslerden bahsediyorum diğer sesler elimden kaynaklanıyor direksiyondan gıcırtı hışırtı gelmiyor. @iamalegend hocam sizdeki ses de böyle miydi? Son durum nedir?

Ekli dosyayı görüntüle 12325
Merhaba , videodaki ses benim yaşadığım sorun ile aynı değil, siz direksiyonu çevirirken sürekli bir ses duyuyorsunuz, bendeki sorun direksiyonu sadece tam sol yaptığımda tek seferlik bir tıkırt sesiydi.

Merhaba , videodaki ses benim yaşadığım sorun ile aynı değil, siz direksiyonu çevirirken sürekli bir ses duyuyorsunuz, bendeki sorun direksiyonu sadece tam sol yaptığımda tek seferlik bir tıkırt sesiydi.
Teşekkür ederim hocam. Bende de ilk çalıştırdıktan sonra veya normal kullanımda ses bu kadar fazla değil nadiren çıt sesi duyuluyor 30 km/h üstünde duyulmuyor şehir içinde veya park sırasında aşırı manevra yapıp aracı bir süre kullandıktan sonra bu kadar fazlalaşıyor.

Teşekkür ederim hocam. Bende de ilk çalıştırdıktan sonra veya normal kullanımda ses bu kadar fazla değil nadiren çıt sesi duyuluyor 30 km/h üstünde duyulmuyor şehir içinde veya park sırasında aşırı manevra yapıp aracı bir süre kullandıktan sonra bu kadar fazlalaşıyor.
Bir ara sizin sese benzer bir ses olmuştu, serviste direksiyon milini yağlamışlardı :)  belkide sorun bu kadar basittir?

İşyerinde olduğum için videoyu izleyemedim fakat tarif ettiğiniz gibi bi sesti benimki, ben bunun parçadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum tamamen montaj ile alakalı veya yağlanması gereken ufak bi yer var diye düşünüyorum..

İşyerinde olduğum için videoyu izleyemedim fakat tarif ettiğiniz gibi bi sesti benimki, ben bunun parçadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum tamamen montaj ile alakalı veya yağlanması gereken ufak bi yer var diye düşünüyorum..
Haklı olabilirsiniz. Videoyu izleyince sizin araçtaki ses ile benzerlik var mı bilgi verirseniz sevinirim. 

Geri
Üst Alt