Direksiyondan gelen ses

@EMRAH ATTS Sıkıntı tam olarak şöyle 20 - 40 km hızlarda, direksiyon tam düzken sağa veya sola çevirirken ilk yarım turunda "çıt, çıt ,çıt" die bi ses yapıyo bu ses sinyal kolunun atmasındaki sese çok benziyor ama çok düşük bi ses bazen arka arkaya yapıyor bazen tek servis gibi yerlerde hiç yapmadığıda oluyo işte, ama kesinlikle bi sorun var daha önce böyle bişey kesinlikle yoktu en yakın zamanda başka servise gitmeyi düşünüyorum..
İlk yarım turunda olması bana sinyal kolu mekanizmasıyla alakalı olduğunu düşündürdü, sesi de benziyor diyorsunuz. 

Sinyal kolunun otomatik atması için çalışan mekanizma da sorun olabilir bence.

Aynı sorun benim polo'da da ortaya çıktı 40 binde filan direksiyonu çevirince tık diye bir ses gelyor genelde kalkışta hissediliyor diğer türlü pek duyulmuyor,daha baktırmadım ama diyecekleri şey orayı sökmek için şu kadar para istiyoruz muhtemelen mekanizmadan ve çok önemli birşey değil isterseniz yapabiliriz ama biraz masraflı olur...

Geçen serviste kapıdan ses geliyor dedim 170 lira sökmeye alırız kapıyı dediler ve yukarda yazdığım şekilde aynı muhabbeti yaptılar,bende şu an çok pişman oldum yaptırmadığıma çünkü ses çok arttı muhtemelen bu da ilerleyen safhalarda daha kötü bir hal alabilir...Bu defa her ikisinide ne derlerse desinler yaptıracağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ibrahim043degerli  hocam direksiyonun dönen kısmında aırbag ve kornaya voltaj aktarımı yapan zemberek sargısı var passat b7 kasalardada bu sorun çıkmıştı çok buyuk bir ihtimalle bu parça ses yapıyor başka bir servise bu konuda ısrar etmenizi tavsıye ederim 

durduğu yerdede belli bir yerde çevirdikçe tık tık tık tık diye ses duyurur size çok biyük bir sorun degil zarar vermez ama sesi insanı çıldırtıyor

mobilden gönderildı eksikler için kusura bakmayın

@fcsrn

onuda düşündüm hocam ancak sinyalin sesi biraz daha sol taraftan gelmekte ama bu ses tam direksiyonun içinde gibi.. yarım turda olmasının sebebi yüksek hızlarda direksiyonu tam çeviremediğim için yüksek hızda kesiliyor ses, hıza karşı duyarlı bi direksiyon olduğu için bu mekanizmasında sorun olabilir diye düşünüyorum bide.

@zambor007

İşte benim araç garantili bitmeden yaptırsam diyorum ama servis para almıyacağı için pek ilgilenmedi, bakıma gittiğimdeki ilgi ile bu sorun için gittiğimdeki ilgi arasında epey bi fark vardı. Garantisi olmasa heryerini söküp bulurlardı bu sesi eminim :)  yalnız bu sorunu çözemezler ise bi daha bakım için asla servise gidip 300 tl hava parası vermicem.

@EMRAH ATTS

Orayı yağladığını söyledi bana servisdeki arkadaş ama bindiğimde aynı ses olduğu gibi duruyodu, bunu söylediğimde içinde bir sürü mekanizmanın olduğunu ve bu sesin normal olarak kabul edildiğini söyledi ama bence alakası yok normal olsa eskidende olurdu, onun yanında çok yapmadığından üstüne fazla düşemedim malesef, şansımı başka servisde denicem bakalım

Bende bu tık sesi araç park halinden sola çevirirken kalkarken oluyor tak diye sürüşte hiç ses gelmiyor ama. Sorun 6. aydan sonra meydana geldi bu arada.   

@ibrahim043orası yağlanmaz degerli hocam elektronik kısım sıkıntılı olur  değişim şarttır

görmediğim bir arıza için yardımcı olmaya çalışıyorum degerli hocam yanılmak istemiyorum

daha önceki tecrübelerimden dolayı ses yapabilecek tek yer orasıdır

@zambor007

İşte benim araç garantili bitmeden yaptırsam diyorum ama servis para almıyacağı için pek ilgilenmedi, bakıma gittiğimdeki ilgi ile bu sorun için gittiğimdeki ilgi arasında epey bi fark vardı. Garantisi olmasa heryerini söküp bulurlardı bu sesi eminim :)  yalnız bu sorunu çözemezler ise bi daha bakım için asla servise gidip 300 tl hava parası vermicem.
Servisler garantiden işlem yapmayı aksine çok severler.

Bu işlerin karşılığında elbette para alıyorlar. O nedenle garanti kapsamına giren arızaları gidermek servisler için temiz ve garantili gelir demek. İmalatcıya fatura ediyorlar VW ye yani.

Garantiniz bitmeden her tür şikayetlerinizi yaptırmanızı öneririm.

@calik

Dediğiniz doğru hocam seviyorlar ama sanırım servis için gittiğiniz zaman ekstra işlerle zaman kaybetmek istemiyorlar,birde garantim devam etmesine rağmen hadi kapı sökmek için işçilik isteyebilirler de mekanizmada sıkıntı varsa pahalı olabilir filan dediler,garanti kapsamında değilmiydi o parça ya da o an yapmak mı istemediler nedir birde şimdiki kadar fazlada ses gelmeyince kapıdan bende çok üstelememiştim ama servise gelmeden bir ay önce aküm bitti yolda kaldım gelip sıfrıyla değiştirmişlerdi aküyü.Normal garantim bitti normald aküyü değiştiren elemanda iyi niyet garantisinden değiştiriyorum demişti ama en son gittiğim servisteki eleman iyi niyet garantisi diye bir garanti yok dedi...Servise göre değişirmi garanti süresi tamam ama iyi niyet garantisi sanırım servisin kendi tercihine kalmış birşey sanırım.

Ancak iyi niyet garantisinden veya değil direksiyondan gelen ses ve kapıdan gelen ses daha da büyümeden o parçaları değiştireceğim,çünkü sorun parçadan önceden sorunsuz çalışan bir parçadan ses gelmeye başlıyorsa bunu normal kabul etmek bence doğru değil ilerle daha sıkıntılı bir soruna yol açabilir

Merhabalar, aracın ilk kalkış veya sıkışık trafikte 10-20 km hızla giderkenki durumunda ben de duyuyorum o sesi çıt çıt diye. Düşük amplitüdlü.  30 km/h den sonra ya duymuyorum ya da kesiliveriyor. Dönüş mekanizmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Ufak metal bilyaların birbirine değme sesi gibi. Bakımda aklıma gelmedi söylemek. Ekran kararması kadar rahatsız etmedi belki de. Güncelleme oldu olalı kararmadı hiç ekran buarada.

Merhaba Arkadaşlar,

far lekelenmesi nedeni ile aracı servise götürmüş ve bu sorundan da bahsetmiştim, direksiyon kutusunu garantiden değiştirdiler ve çok şükür artık bu sorunu yaşamıyorum. Benzer sorunu olan arkadaşların servise gitmelerini öneriyorum. yalnız dikkat edin direksiyon kutusu değiştikten sonra direksiyonu düz tutunca araç sağa / sola gitmesin :)  benimki şuan sağa gidiyor, kısmetse yarın tekrar aracı servise götürüp bu sorunu da çözdüreceğim.

saygılarımla

Geçmiş olsun @iamalegend Nadir Hocam. Direksiyon kutusuyla ilgili yapılanların yazdığı servis faturasını paylaşabilirseniz eğer, değişim yapılan parça kodları vs görme imkanımız olur. Bu sorundan bahsederken derdimizi daha rahat anlatırız. 

Geçmiş olsun @iamalegend Nadir Hocam. Direksiyon kutusuyla ilgili yapılanların yazdığı servis faturasını paylaşabilirseniz eğer, değişim yapılan parça kodları vs görme imkanımız olur. Bu sorundan bahsederken derdimizi daha rahat anlatırız. 
Teşekkür ederim Bora Hocam, yapılan işlemler ile ilgili belgeyi paylaşıyorum.

saygılarımla

erel.JPG

@iamalegend

Hocam bende bu sıkıntıyı yaşıyodum son zamanlarda ve baya rahatsız olmaya başladım servise gittiğimde airbag sargısını değiştirdiler, ses azaldı ancak tamamen gitmedi, parça değişince arka silecekler çalışmadığı için tekrar sipariş ettiler. Şimdi sizin direksiyon kutusu değişince şaşırdım çünkü sıkıntı aynı gibi.. hangi servise yaptırdınız acaba?

@iamalegend

Hocam bende bu sıkıntıyı yaşıyodum son zamanlarda ve baya rahatsız olmaya başladım servise gittiğimde airbag sargısını değiştirdiler, ses azaldı ancak tamamen gitmedi, parça değişince arka silecekler çalışmadığı için tekrar sipariş ettiler. Şimdi sizin direksiyon kutusu değişince şaşırdım çünkü sıkıntı aynı gibi.. hangi servise yaptırdınız acaba?
Merhabalar,

Maltepe Erel e gitmiştim, test sürüşündeki sesi Almanya ya bildirmişler ve hemen garantiden değişsin onayı gelmiş.

Merhabalar,

Maltepe Erel e gitmiştim, test sürüşündeki sesi Almanya ya bildirmişler ve hemen garantiden değişsin onayı gelmiş.
anladım hocam bnm tam sağ veya tam sol değil ortalarda yapıyo sesi ve düşük hızlarda "çıt,çıt,çıt" tarzında düşük bi ses araçlar aynı tarihte trafiğe fln çıkınca benzer bişey olabilirmi dedim ama farklı sanırım

Geri
Üst Alt