Direksiyondan gelen ses

anladım hocam bnm tam sağ veya tam sol değil ortalarda yapıyo sesi ve düşük hızlarda "çıt,çıt,çıt" tarzında düşük bi ses araçlar aynı tarihte trafiğe fln çıkınca benzer bişey olabilirmi dedim ama farklı sanırım
o bahsettiğiniz ses bende de olmuştu, direksiyon göbeğini yağladılar geçti :)

Özelden de size yazdığım gibi, servislerimiz gerçekten beş para etmiyor, şansa iyi usta denk gelirse sorunu çözebiliyorsunuz. 

Merhabalar arkadaşlar aynı sorundan bende müzdarip olmakl beraber aracımı servise test için bırakma sonucumda aracın basık olmasından yapıyor gibi saçma bir cevap aldım

Merhaba

Aynı sorun bende de var. İlk kalkışlarda aracımın direksiyonun tam sağdan veya soldan düz konuma çevirince lastikten bir tık sesi geliyor. Yazlık lastik değişimine denk gelince buna bağlamıştım sesi. Sanki lastik altına sıkışan taşın fırlaması gibi bir ses. Ani bir tık sesi. Sürüş sırasında olmuyor fakat yavaş hızlarda sert dönüşlerde de duyuyorum. Sizin yaşadığınız durumlara benziyor sanırım. Şu 2 ayda far değişimi, kavrama değişimi oldu. Şimdi bir de direksiyon kutusu olayı. Ciddi anlamda aracımdan soğudum.

Aynı sorun için servise başvurdum. Kalkışlarda ve yavaş hızlarda manevra esnasında gelen elektronik olarak ara ara çıt sesi geldiğini belirttim. Teste çıktık testte de o ses duyuldu airbag sargısının sarma işlemi esnasında o sesi çıkardığı ve sesin normal olduğu söylendi. Bu konuda yapacak pek birşey yok sanırım. 

Direksiyon kolonu denen parça değişecek herşey eskisi gibi olacak çıkacak karanlıklar aydınlığa [emoji23]

Aynı sorun için servise başvurdum. Kalkışlarda ve yavaş hızlarda manevra esnasında gelen elektronik olarak ara ara çıt sesi geldiğini belirttim. Teste çıktık testte de o ses duyuldu airbag sargısının sarma işlemi esnasında o sesi çıkardığı ve sesin normal olduğu söylendi. Bu konuda yapacak pek birşey yok sanırım. 
Peki normal bir ses olabilmesi için bütün hepsinde olması gerekmez mi peki? Benim araçta yok mesela..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki normal bir ses olabilmesi için bütün hepsinde olması gerekmez mi peki? Benim araçta yok mesela..
Haklısınız ustaya aynı şekilde söyledim daha önce de bu şikayetle başka bir aracın geldiğini airbag sargısını değiştirdiklerini yine de sesin kesilmediğini söyledi. Zamanım olmadığı için üstelemedim. Müsait bir zamanda tekrar servise gitmeyi düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
20 bin km de benim araçtada bu ses var. Ben ses geldikten sonra eşimle direksiyonun ortasının üst kısmındaki yere bastırıyorum o seslerden 3-4 tane daha duyuyorum (sanki çok küçük minik haşhaş tanesi kadar bir şeyi tırnaklarımızın arasında sıkıp patlatıyormuşuz gibi bir ses)  :))

20 bin km de benim araçtada bu ses var. Ben ses geldikten sonra eşimle direksiyonun ortasının üst kısmındaki yere bastırıyorum o seslerden 3-4 tane daha duyuyorum (sanki çok küçük minik haşhaş tanesi kadar bir şeyi tırnaklarımızın arasında sıkıp patlatıyormuşuz gibi bir ses)  :))
Hocam benzetmeniz süper olmuş vallahi çok beğendim tebrikler :)  Bizim vw  servisteki ustalarımıza bu şekilde anlatmamız daha doğru olacak sanki  :'(

Aynı problem benim aracımda da var. 50.000 km civarında başladı şuan 52 binde. Sola dönüşlerde geliyor, yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi çıt çıt çıt şeklinde. Bir de direksiyondan düz yolda sürekli olacak şekilde tıkır tıkır çok ince ama devamlı ses geliyor. Bazen hiç gelmiyor, bazen başlayınca bitmiyor. İki farklı durum, iki farklı ses var. Servise uğradığımda mutlaka soracağım ben de. Bakalım bana ne cevap verecekler, araç orijinal, sağında solunda oynama yok. Fabrika çıkışı haliyle duruyor, garantisi Nisan 2017 de bitti. Sesler de o tarihten sonra gelmeye başladı.

Aynı problem benim aracımda da var. 50.000 km civarında başladı şuan 52 binde. Sola dönüşlerde geliyor, yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi çıt çıt çıt şeklinde. Bir de direksiyondan düz yolda sürekli olacak şekilde tıkır tıkır çok ince ama devamlı ses geliyor. Bazen hiç gelmiyor, bazen başlayınca bitmiyor. İki farklı durum, iki farklı ses var. Servise uğradığımda mutlaka soracağım ben de. Bakalım bana ne cevap verecekler, araç orijinal, sağında solunda oynama yok. Fabrika çıkışı haliyle duruyor, garantisi Nisan 2017 de bitti. Sesler de o tarihten sonra gelmeye başladı.
Düz yolda gelen tıkırtı için direksiyonun hemen üzerinde ki plastik parçaya bastırabilir misiniz ? Bende oradan tıkırtı geliyor ve çok sinir bozucu. 

Düz yolda gelen tıkırtı için direksiyonun hemen üzerinde ki plastik parçaya bastırabilir misiniz ? Bende oradan tıkırtı geliyor ve çok sinir bozucu. 
O kısım zaten havada duruyor gibi, hiç aklıma gelmemişti. Bir bakayım, sonucu yazarım yine.

Aynı problem bende de oldu. Araç 30.000 km de. Fabrikadan sipariş geçtik parça gelince değişecek dediler. Parça değişince ayrıntılı bilgi verebilirim

Geri
Üst Alt