1.4 tsi mı 1.6 tdi comfortline mı

@ansolak tesekkurler ayrıntılı cevabınız için.Ben istanbul da yasadıgım ıcın trafık olmama gıbı bır durum yok malum istanbul da her yerde ve her saat trafık var artık

80 - 90 bin bandı yuksek gelıyor bana ıkıncı el de onerınız nedır.

malum siteye baktıgımda bazı aracların 2015 olmasına ve km lerı az olmasına ragmen 71 bın bandında oldugunu goruyorum dıgerlerıne gore 5-6 bın ucuzlar bunun bır sebebı var mıdır ? Expertiz garantisi de veriyorlar  
Tdi motorlar cok saglam hocam. Kaportasi duzgun dusuk km temiz kullanilmis bir tdi cok kar ettirir. 0 almak biraz pahali ama.madem km ve trafik var alin tdi. Ayrica bakimlari hemen hemrn ayni fiyat dizeller eskisi gibi degil. Satilan golflerin %50 den fazlasi dizel satımı da nispeten kolay.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSI motor tavsiye etmiyorum. 

Yakıt tüketimi yüksek olduğu için, LPG uyumu olmadığı için, takılsa bile verim alınamadığı için TSI 2. elde zarar ettiriyor.

TSI için uyumlu olduğu iddia edilen bir kaç LPG markası taktıranlar da verimden, yakıt tasarrufundan memnun değiller. 

Binerken de satarken de TDI. 

TSI alıp zararına satarsın, TDI alıp kar ederek satarsın. 
Sırf tartışma çıkarmak için düşünüp forumu trollemeye geliyorsunuz. Bir bitmediniz.

Tsi nasıl çok yakıyor da kullananlar haberdar değil. 

Satan nasıl zarar ediyor da yine satanlar farkında değil. 

Yazdığınız şeyleri destekli yazın bari.

1.4 TSI BMT Manuel Şehir içi 6,7 Litre Benzin yakıyor

1.6 TDI BMT Manuel Şehir içi 4,4 Litre Mazot yakıyor. 

Dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkelerden birinde yaşıyoruz. Türkiye'de Benzinli araca binmek bence uygun değil. 
Forumda kullanıcı değerleri var bakın bilgilenin ;)

TSI motor tavsiye etmiyorum. 

Yakıt tüketimi yüksek olduğu için, LPG uyumu olmadığı için, takılsa bile verim alınamadığı için TSI 2. elde zarar ettiriyor.

TSI için uyumlu olduğu iddia edilen bir kaç LPG markası taktıranlar da verimden, yakıt tasarrufundan memnun değiller. 

Binerken de satarken de TDI. 

TSI alıp zararına satarsın, TDI alıp kar ederek satarsın. 
Hocam etmeyin eylmeyin tsi zarar ettirmez Allahın izniyle. Vosvosun keyfi tsi motorda çıkar. Bu arada sormadan edemeyeceğim daha önce hiç tsi vw grup arabasına bindiniz mi? sattınız mı ? tecrübeniz var da buna binaen tsi zarar ettirir demektesiniz çünkü vosvosun benzinli tsi araçları baya baya tutulur.  revaçtadır.

1.4 TSI BMT Manuel Şehir içi 6,7 Litre Benzin yakıyor1.6 TDI BMT Manuel Şehir içi 4,4 Litre Mazot yakıyor. 

Dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkelerden birinde yaşıyoruz. Türkiye'de Benzinli araca binmek bence uygun değil. 
Elbetteki benzinli arac fazla yakacaktır, fizik kuralları gereği benzinli motor verimi %38 civarı iken dizelde bu %41 e kadar gelmektedir. Ancak ülkemizde alınan ekstra fiyat farklı, doğuş kaynaklı ayrıca da 1.2 motora gore vergi farkı göz önüne alınca benzinli arac da mantıklı olmaktadır.

1.4 daha kuvvetli olmasına rağmen 12 bin lira ucuz

Benzin 6,7 *4.58 tl= 30 lira

Dizel 4.4 * 3,86 tl = 17 lira 100 km tüketimi

Aradaki fark 13 lira

Bu 10.000 km de 1300 eder

Yaklaşık 90.000 km de 12.000 tl eder ve siz 90 bin km sonra kara geçmeye başlarsınız.

Bunun icin kredi çekerseniz ödediğiniz faiz ve motorun bakim masrafı dahil etmedim. Ayrıca gürültülü ve daha performanssiz bir araba ? [emoji5]

1.4 TSI BMT Manuel Şehir içi 6,7 Litre Benzin yakıyor

1.6 TDI BMT Manuel Şehir içi 4,4 Litre Mazot yakıyor. 

Hocam türkiyede benzinli arabaya binmek neredeyse sadece vosvosla mümkün. Şehir içinde kafan rahat  basarak gez vosvosla max9-10 lt civarında yakarsın buda 1.4 tsi la siz heralde tsi motoru honda  motoruyla filan karıştırdınız zira hondanın benzinli motoru eco mode da 11-12 lt yakıyor şehir içinde  tecrübeyle sabittir. 

@Volkswagen Golf 1.2 tsi tutmuyor dediniz ya. Hiç satış rakamlarına baktınız mı. Ya da 1.2 kullanıp pişman olan kaç kişi tanıyorsunuz?

Yorumlarınız için çok tesekkur ederım.
İstanbul Bayilerinden aldığım fiyatlar 

Golf 1.2 TSI Comfortline  (metalik) 65,800

Golf 1.4 TSI Comfortline  (metalik) 69.000

Golf 1.6 TDI Comfortline  (metalik) 81.000

Bu fiyatlar mı yoksa 2015 ikinci el bir tdi mı sizce ? 
Bende neden diyorum pardon hocam dsg var sandım ben /monthly_2016_05/Image1464005545.341562.jpg.92259c56d16a5070a83e5b474490de42.jpg

@Volkswagen Golf Siz sadece lpg kullanan kişilere göre yorum yapıyorsunuz. Ben dahil çevremde hiç kimse lpgli araca bile binmek istemiyor. Lpg bağlanmayan araç tutmaz gibi bir yorum ancak sizin çevreniz için geçerli. 

Bu benzinli dizel kavgası arkadaşlık bozdurur evet tsi deli gibi yakan lpg işe çalışmayan bir motordur aşırı zenginlikten ben tsi aldım :) şaka bir yana 5. Aracım 4 ü dizeldi 6-7 litre yaktığı sürece bir daha dizel almam kendi adıma ama ben 12 litre yakan benzinli bir araç kullandıktan sonra dizel almıştım golf başta çok korkarak aldım şimdi kendi adıma mutluyum dizel aracı anca hergün işe 20-30 km gidersem düşünebilirim haftanın 5 günü yatan dizel bana mantıksız geliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Elbetteki benzinli arac fazla yakacaktır, fizik kuralları gereği benzinli motor verimi %38 civarı iken dizelde bu %41 e kadar gelmektedir. Ancak ülkemizde alınan ekstra fiyat farklı, doğuş kaynaklı ayrıca da 1.2 motora gore vergi farkı göz önüne alınca benzinli arac da mantıklı olmaktadır. 1.4 daha kuvvetli olmasına rağmen 12 bin lira ucuz

Benzin 6,7 *4.58 tl= 30 lira

Dizel 4.4 * 3,86 tl = 17 lira 100 km tüketimi

Aradaki fark 13 lira

Bu 10.000 km de 1300 eder

Yaklaşık 90.000 km de 12.000 tl eder ve siz 90 bin km sonra kara geçmeye başlarsınız.

Bunun icin kredi çekerseniz ödediğiniz faiz ve motorun bakim masrafı dahil etmedim. Ayrıca gürültülü ve daha performanssiz bir araba ? [emoji5]

Dizel alacagi zaman niye kredi cekiyor bu senaryodaki insanlar? Kredisiz alamiyor mu? Benzinli alirken kredi cekmiyorlar mi? :)

Birde GTA nin testleri sonucunda

Mythbuster gibi olduk.

Asagida yanlis bilinen herseyi yaziyorum.

Gercek testlerle bu tezlerin hepsini curuttuk.

Bilgiler guncellensin lutfen.

-Dizelin bakimlari daha masraflidir.

-Durban 18 inch iciniz disiniza cikar konforsuzdur Türkiye yollarinda.

-Dizel cok gurultulu alinmaz bu sebepten dolayi.

-Sirf bagimsiz suspansiyon icin bile 1.4 alinir 1.2 yerine vs.

-1.2 motor gucsuzdur cekmez.

Su batıl inanclarimizdan ne zaman kurtulacagiz acaba. Eskiden bende oyle saniyordum ama yanıldığımı anladim.

Test edin sizde mutlaka.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.2 TSI şu anda Volkswagen'in şu anda kullandığı en ucuz motorlardan biri olduğu için illaki satış yaparlar. 

1.2 TSI motora razı olan 60.000 TL civarına Golf sahibi olabilir.

İkinci elde durum böyle olmaz. "LPG uyumlu mu ? 1.2 motor bu kasayı çeker mi ?" gibi bir çok soru gelir ve laf anlatmaya çalışırsınız. 

Ben Dizel araç alır geçerim, satarken de kısa sürede satarım. 

TSI kimseye al demem, ama alacak olanlar zaten Golf'e binmiş olmak için alır. 

Bence gerçek bir Golf TDI DSG olandır.

1.6 102 Hp olanları şu anda daha çok para ediyor. 

TSI motorlara LPG takılabilse ve takılanlardan verim alınabilse güzel olurdu
Hocam senin vw grubunun motorları hakkında  kara cahilsin heralde durum aşikar sana kimse zorla tsi al demiyo ikinci elde de 1.2 tsi larda öyle çekmez gitmez muhabbetleride dönmüyo hayırdır sana  gayipten biri söyledi de böyle  saplantılar oluştu. ha bu arada 1.6 102 lik hitler motoru da çöp oldu artı bi kıymeti kalmadı devir turbo devri turbo motorlara da tüp takılmaz vw servislerinde danışmanlar bas bas bağırıyor araçlar turbo sisteme sahip patlama tehlikesi söz konusu diye  neyse uzun lafın kısası sen bi dizel golf alda artık dsg mi alırsın manuel mi alırsın sonra kritiğini yapalım burda.

Dizel alacagi zaman niye kredi cekiyor bu senaryodaki insanlar? Kredisiz alamiyor mu? Benzinli alirken kredi cekmiyorlar mi? :)

Birde GTA nin testleri sonucunda

Mythbuster gibi olduk.

Asagida yanlis bilinen herseyi yaziyorum.

Gercek testlerle bu tezlerin hepsini curuttuk.

Bilgiler guncellensin lutfen.

-Dizelin bakimlari daha masraflidir.

-Durban 18 inch iciniz disiniza cikar konforsuzdur Türkiye yollarinda.

-Dizel cok gurultulu alinmaz bu sebepten dolayi.

-Sirf bagimsiz suspansiyon icin bile 1.4 alinir 1.2 yerine vs.

-1.2 motor gucsuzdur cekmez.

Su batıl inanclarimizdan ne zaman kurtulacagiz acaba. Eskiden bende oyle saniyordum ama yanıldığımı anladim.

Test edin sizde mutlaka.
Ahmet hocam eline sağlık yazdıklarının hepsine  katılmaktayım. Gta yukarıdaki tezlerin hepsini bizzat deneyerek çürütmüştür. :mad:

Boşa laf anlatmaya ve ortamı bozmaya gerek yok. Tdi tsi hepsi güzel. Trolleri biraz daha çabuk banlayacağım bundan sonra ;)

Geri
Üst Alt