Golf 7 ile Opel Astra'nın karşılaştırması

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Opel_Astra_J_front_20100725.jpg

[027785].jpg

Golf 7'nin  Astra'yla karşılaştırması

Yan yana gelince fark  görülüyor aslında ve boyutlarını resmi verilerden okumaya sıkılacağınızı tahmin ederek şöyle özetleyelim...

Golf 7 Yeni Astra'ya göre

Boyu....................164 mm daha kısa

Eni ........................15 mm daha dar

Yüksekliği...............58 mm daha alçak

Dingil mesafesi........48mm daha uzun

Ön lastik iz genişliği...8mm daha geniş

Arka iz genişliği ......31mm daha dar

yaklaşık olarak........ 129 Kg daha hafif (140Hp benzinli otomatik vites  versiyonuna göre)

Yaklaşık olarak ............1,5/2 lt  az yakıt tüketeni

Astra'da opsiyonel olarak sunulan Auto hold veya benzeri konfor ekipmanlarını standart olarak bulabilirsiniz. Görünüşü kalitesi hakkında fikir sahibi olmamıza faydalı olabilir diye fotoğraflarını ekliyorum.(Bakınız Foto 4'teki Astra'nınki, Foto 5'teki Golf'teki)

Daha daha özeti:

Azıcık daha küçük,hafif ve azıcık daha yere yakını Golf 7

Ama tüm bilim camiası bilir ki mutluluğun ölçüyle korelasyonu 0'a yakın

Özeti: Önemli olan boyutlar değil.....

ya da alternatif bir başka özeti: bazı küçük şeyler de bizi mutlu edebilir....(Amerikalılılar için ne kadar büyük o kadar iyi olduğundan olsa gerek GOLF MK7 hala satılmıyor orada)

Bu yüzden başka bir markada başka bir segmentte başka bir  model alacak yerde GOLF aldım...

Sonuç: ben de camdan bakıııp duruyorum. eminim herkes bakıyor ve fotoğraftakini görüyor ama ben bambaşka bir şey görüyorum...(şu fotoğraftaki adam gibi)

4gr0EJ.jpg

g58X7Z.jpg

Astra'da ekstra ödeme yaparak satın alabildiğiniz elektromekanik el freni Golf'te standart.

Tuşlarının görünüşlerinin kalitesini değerlendirmek ise size kalmış.

1yvN8G.jpg

n7MEXR.jpg

Golf'ün  Boyutları.....

zA5n69.jpg
WnkbNN.jpg
pgzEyq.jpg

Bu da Astra'nın boyutları:

DM23zl.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Astra k akar bence

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Niye Astra ile kiyasliyoruzki.. Ben ancak mercedes a serisi ile kiyaslarim. . Astra ile kiyaslayinca çıtayı aşağıya çekiyoruz

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni astra tamamen hayal kırıklığı. Golf ile karşılaştırma mümkün değil. Astranın tek artısı hafiflemis kasası ile 1.6 136ps dizel motor performansı olabilir. 

Astrayı test ettim.1.6 cdti dizel otomatik yeni kasa.Sanırım K kasa oluyor.

Dsg dizel otomatik kullanmak nasip olmadı.Ancak kullandığım dizel otomatikler içinde en seri ve benzine yakın tepkileri veren araçtı.

Malzeme ve konfor açısından Golfe yakın ama kesinlikle daha iyi değil.Golf mk7 nin yaşayan efsane olduğunu düşünüyorum bu konuda.Çıtayı çok yükseltti C sınıfında.Diğer araçlar çok basit ve kalitesiz geliyor gözüme Golften sonra.

astra k yı kullanmadım ama showroomda incelediğim kadarıyla kötü değil. hatta astra j den sonra malzeme kalitesi olarak daha iyi geldi. donanım olarakta eksiği yok gibi sanki  :huh:

Bence golf7 ile astra k arasında bir kıyaslama yapılacaksa bir çok sebepten dolayı astra k seçilmelidir. Ww imaj için tercih ediliyor. Oysa ki rakamlar tam tersini söylüyor. Geçmişteki motor seçeneklerinde performans olarak hep astranın gerisinde kalmıştır ww. Üstelik şanzıman konusunda da otomatik tecih edenler için dsg gibi sorunlu bir yarı otomatik kullanılmaktadır. Tüm şikayet sitelerinde insanların dsg arızalarından neler çektikleri acı tecrübeleri detaylı anlatılıyor. En dolu paketler kıyaslandığında bile Donanım olarak astra hep öne çıkıyor. Buna rağmen ses-bir fikirli ve imaj öncelikli düşünen kişiler hala ww tercih edebiliyor. Üstelik tüm bu eksilerine rağmen imaj tercihinden dolayı ww tercih edenler hep çok daha fazla ödemek zorunda kalıyorlar. Sonuç olarak Golf7 ile astra k arasında tercih yapılacaksa fayda maliyet değerlendirmesinde ww sınıfta kalır.

@CüneytGokce Lokman Görüşünüzü belirtmeden önce ilk mesajınızı kendinizi tanıtmaya ayırsaydınız.! bu manidar girişiniz, görüşleriniz ve değerlendirmenizi sonrasında hep beraber "medeni insanlar" gibi istişare ederek konuşsaydık..

Bence golf7 ile astra k arasında bir kıyaslama yapılacaksa bir çok sebepten dolayı astra k seçilmelidir. Ww imaj için tercih ediliyor. Oysa ki rakamlar tam tersini söylüyor. Geçmişteki motor seçeneklerinde performans olarak hep astranın gerisinde kalmıştır ww. Üstelik şanzıman konusunda da otomatik tecih edenler için dsg gibi sorunlu bir yarı otomatik kullanılmaktadır. Tüm şikayet sitelerinde insanların dsg arızalarından neler çektikleri acı tecrübeleri detaylı anlatılıyor. En dolu paketler kıyaslandığında bile Donanım olarak astra hep öne çıkıyor. Buna rağmen ses-bir fikirli ve imaj öncelikli düşünen kişiler hala ww tercih edebiliyor. Üstelik tüm bu eksilerine rağmen imaj tercihinden dolayı ww tercih edenler hep çok daha fazla ödemek zorunda kalıyorlar. Sonuç olarak Golf7 ile astra k arasında tercih yapılacaksa fayda maliyet değerlendirmesinde ww sınıfta kalır.
Satış rakamları da sizin dediklerinizin tersini söylüyor nasıl olacak
astra güzel araç lakin bu golf gerçeğini değiştirmez

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Çok sebep var çook... torpidoya ışık koymaya üşenmeleri mesela, acaba kütür kütür plastik gözükmesin diye falan mı? Sahi o vites kolunun yanındaki rezil plastik nedir öyle, yahut onun içine zorla çakmışlar gibi duran elektronik park freni? Arka tarafa kimseyi oturtmazsınız herhalde zira ne kanal konulmuş bir hava gelsin diye ne de arka taraftakiler dışarıya baksın diye cam konulmuş doğru dürüst, gözünüzün yanında sütun görüyorsunuz. Bagajdaki uyduruk ipten tutamaçı olan ip ince zemin keçesi ne kadar gider acaba? Yahut stepnenin etrafındaki soğuk metal yalıtıma ne kadar etkili diye de düşünüyor insan. 

Eh bir de sorunsuz ama vitesi atmak konusunda canım isterse kriterine göre çalışan şanzıman var değil mi? Performanslı olan hani... kranktaki gücüyle yere aktardığı gücü arasında dağlar olan şanzıman. 

Gm bünyesindeyken Alman diye reklam yapacak kadar komik olan marka, bakalım Fransız olunca pr nasıl yapılacak? 

Trollerin yeri bu forum değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vw grubu araçları sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da en çok tercih edilen, 2. elde değer kaybetmeyen araçlardır.Hani Golf Türkiye'de prestij sebebiyle tercih ediliyor diyelim (ki ben prestijle alakali bir marka oldugunu hiç sanmıyorum) Otomotivin merkezi Almanyada'da prestij sebebiyle mi astranın 3-4 katı golf görüyoruz yollarda.

Ayrıca hem Golf hem de Astra kullandım.Astra nın 1.4 t at 150 beygirlik modeli golf 1.2 tsi dsg ile aynı tadı veriyor.Astra yakıt olarak da kesinlikle tüpsüz binilecek gibi değil.Malzeme kalitesi, yalıtım kesinlikle golf.Donanım ve yol tutuş astra derim.

Totalde ise astranın golfle yarışması pek mümkün değil.Bu arada son 2 aracım japon araçları.Golf ile tek bağım bu forum.Yani taraflı yorum yapmıyorum (yapmam da)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamamen kişisel görüşüm nereden bakarsam bakayım opel ile golf aynı kefede olmuyor, bu opel kötü olduğu için değil golf daha iyi olduğu için. .

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt