Difüzör ve egsoz ucu

erenn16

Yeni Üye
İsim
Eren
Araç
Golf 7
Merhaba golf 7 aracıma gti difüzör ve egsoz ucu yaptırmayı düşünüyorum köşelere 1er tane. Hangi difüzörü ve egsoz ucunu önerirsiniz, susturucuyu deldirmeyi düşünmüyorum sağdaki yalandan olacak sadecd görsel için soldaki egsoz biraz kesilip ucuna kaynat atılacak daha önce yaptıranlarınız var mı tavsiyede bulunabilir mi? Ve kullandığınız difüzör linklerini paylaşabilir misiniz

Zaten son susturucunun delinmesi buyuk sorunlara neden olabilecek bir yaklasım.
İlerleyen surecte benzer calismayi bende yapacagim.
Hazir T susturucu kitler var ama tabiki masraf artar. Onun haricinde arkaya iki egzoz kafasi koymanin kaynaklama vidalama yapistirma gibi altarnatif yolllari var. Ustanin bilgisi ilgisi ve yetenegine gore degisir.
Kaynak var, kalemle cizilmis gibi
Kaynak var, camur yumagi gibi

Klasik köşeli 7.5 golflerde olan difizör en güzeli bence eksozu da ucundan biraz kesiyorlar plastiğe sıcak hava üflemesin diye

Zaten son susturucunun delinmesi buyuk sorunlara neden olabilecek bir yaklasım.
İlerleyen surecte benzer calismayi bende yapacagim.
Hazir T susturucu kitler var ama tabiki masraf artar. Onun haricinde arkaya iki egzoz kafasi koymanin kaynaklama vidalama yapistirma gibi altarnatif yolllari var. Ustanin bilgisi ilgisi ve yetenegine gore degisir.
Kaynak var, kalemle cizilmis gibi
Kaynak var, camur yumagi gibi

Ben son susturucunun delinmesini doğru bulmuyordum ancak 2 seçenek var temiz işçilik için . Eğer aktif olunması isteniyorsa susturucuya ufak bi delik açılıp dirsekle beraber aktif edilmesi (görsel ekledim) , ya da orijinal çıkışından 2 ayrı boru çekilip aktif edilmesi . Maliyeti 2 kat artıyor ek boru işciliği vs vs derken .

Ben son susturucu delindiğinde seste değişim, geri basınç düşmesi (alt devirlerin ölmesi) gibi sorunlara sebep olacağını düşünüyordum veya egzoz emisyondan kalır tüv muayenesden geçemez gibi sorunlar çıkaracağını sanıyordum ancak hiçbir sorun yaratmıyormuş

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-05-10 at 22.50.25.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-10 at 22.50.25.jpeg
    162.3 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba golf 7 aracıma gti difüzör ve egsoz ucu yaptırmayı düşünüyorum köşelere 1er tane. Hangi difüzörü ve egsoz ucunu önerirsiniz, susturucuyu deldirmeyi düşünmüyorum sağdaki yalandan olacak sadecd görsel için soldaki egsoz biraz kesilip ucuna kaynat atılacak daha önce yaptıranlarınız var mı tavsiyede bulunabilir mi? Ve kullandığınız difüzör linklerini paylaşabilir misiniz
Biz bir yakınımın aracına 7.5 gti difüzör taktırdık . 2 seçeneğimiz vardı yukarıda da belirttiğim gibi

1- Golf 7 de orj. egzoz çıkışı uzun olduğundan(tamponun dışına eriştiğinden) muhtemelen bir tarafına kafa takılır, diğer taraf için susturucudan gelen borudan bir delik açılıp yarısından ara boru çekilir ve diğer tarafa egzoz kafası aktif edilir .

2-Ya da susturucunun tampon çıkışına giden borusu kesilir, susturucunun orijinal çıkışından direk bi boru çekilip 2 tarafa dağıtılır.

Son ihtimalde ve size tavsiye edeceğim; susturucuyu deldirip bi tarafı öyle aktif edip, diğer tarafın orjinal borusundan egzoz kafasını takmak olacaktır. En düşük maliyetli ve en kolay şekilde böyle yaptırırdım yerinizde olsam.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-04-28 at 17.35.56.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-28 at 17.35.56.jpeg
    162.3 KB · Görüntüleme: 34
  • WhatsApp Image 2023-04-28 at 17.26.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-28 at 17.26.30.jpeg
    181.4 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Üst Alt