Hangi İlde Nereden ve hangi firmadan yakıt alınır?

Hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

• Opet

Kullanılan: 30 32.6%
  • Shell

Kullanılan: 39 42.4%
  • Bp

Kullanılan: 7 7.6%
  • Po

Kullanılan: 8 8.7%
  • TotAl

Kullanılan: 5 5.4%
  • Diğer?

Kullanılan: 3 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    92
Aracı aldığımdan beri ( 2.5 sene olmuş ne ara oldu anlamadım  :) ) BP Opet gibi bilindik yerlerden 3-5 kere yolda kalmamak için aldıklarımı saymazsak, Shell 'den başka yere girmedim

Bende senelerdir opet ten alıyordum yalnız burdaki opet oldu shell.pompa görevlileri ile gide gele arkadaş oldum zaten bundan sonra shell.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

theGenius dedi:
Opetten şaşmıyorum genelde. Gerçi benzin çok farketmiyor mazot gibi değil. Doğu bölgeleri dışında hepsi Tüpraş rafinerisi. Eski bir Aliağa Tüpraş personeli olarak söylüyorum tabi bunu :) ama mazotta spot ve kaçak ürün çok fazla. Akaryakıt firmaları kendileri spot olarak gemilerle ihraç edebiliyorlar. Ayrıca mazotun depolanması, sevkiyatı vs gibi şeyler kalitesini etkileyebiliyor.

Opet evime yakın. Opet workdcard'ı otobilim anartalığa tanımladım. Pompacı anahtarlığımı pompaya okutuyor ve aldığım yakıt kadar kredi kartımdan kesiliyor. Bu şekilde arabadan inmeden işim halloluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bir Opet sevdalısı olarak mesajınızdan sonra Opet'in internet sitesinden Bireysel Otobil'e üye oldum. Opet Worldcard tanımlamasını gerçekleştirdim. Şu an her şey tamam fakat anahatarlık yok ortada  :D Kargo ile mi gönderecekler yoksa istasyona gidip, herhangi bir anahtarlığa tanımlama falan mı yapılıyor acaba?

Bir de merak ettiğim şey, Opet Worldcard ile kazandığımız Yakıt Puanlarını  yine kazanmaya devam edecek miyiz?

SSS'da puanlarınız işlenir diyor fakat Parolu Opet Kart'ı kasdediyor orada.. Benim merak ettiğim World Puan (Yakıt Puan) kazanmaya devam edecek miyiz?

gdervisoglu dedi:
Opetten şaşmıyorum genelde. Gerçi benzin çok farketmiyor mazot gibi değil. Doğu bölgeleri dışında hepsi Tüpraş rafinerisi. Eski bir Aliağa Tüpraş personeli olarak söylüyorum tabi bunu :) ama mazotta spot ve kaçak ürün çok fazla. Akaryakıt firmaları kendileri spot olarak gemilerle ihraç edebiliyorlar. Ayrıca mazotun depolanması, sevkiyatı vs gibi şeyler kalitesini etkileyebiliyor.

Opet evime yakın. Opet workdcard'ı otobilim anartalığa tanımladım. Pompacı anahtarlığımı pompaya okutuyor ve aldığım yakıt kadar kredi kartımdan kesiliyor. Bu şekilde arabadan inmeden işim halloluyor.

Bir Opet sevdalısı olarak mesajınızdan sonra Opet'in internet sitesinden Bireysel Otobil'e üye oldum. Opet Worldcard tanımlamasını gerçekleştirdim. Şu an her şey tamam fakat anahatarlık yok ortada  :D Kargo ile mi gönderecekler yoksa istasyona gidip, herhangi bir anahtarlığa tanımlama falan mı yapılıyor acaba?

Bir de merak ettiğim şey, Opet Worldcard ile kazandığımız Yakıt Puanlarını  yine kazanmaya devam edecek miyiz?

SSS'da puanlarınız işlenir diyor fakat Parolu Opet Kart'ı kasdediyor orada.. Benim merak ettiğim World Puan (Yakıt Puan) kazanmaya devam edecek miyiz?
Evet hocam kazanmaya devam edeceksiniz. 10 gün içinde, anahtarlığınız kayıt olduğunuz adrese kurye ile gelecek :)

Ankarada batikent carefour karşısında jandarmanın petrol ofisi istasyonu var. Hep oradan alırım. Ankarada tek güvendiğim yer orası.

Yıllardır bende Shell istasyonlarını tercih ediyorum. Özellikle bostancıda bulunan karşılıklı 2 Shell istasyonu kendi işlettiği şahıs'a ait olmayan istasyonlardır. ( Ama şuan ikiside kapandı ne hikmetse :( )

Ben o 2 istasyon dışında çok nadir almışımdır uzun yollar dışında yine Shellden.

Bir önceki aracım sport bir araçtı onada shellde alıyordum. 45lt'lik depoda toplam menzilim 600km gidiyordum ve depo bitiyordu tamamen. Sonrasında 1-2 defaya mahsus Opetten full doldurdum kullanış biçimi aynı lmakla beraber 650 km'de depom bitti.

Ama 2 firma arasındaki farkı rahatlıkla hissedebildim. Shellde araç performans olarak daha iyiydi gaza tepkisi. Opette daha geçti. Ama öyle çok aman aman da değil yani.

Burdan çıkardığım sonuç :

Shell'in yakıtı daha ince daha performanslı daha düşük km.

Opet'in yakıtı biraz daha kalın normal performans biraz daha fazla km.

Bugün Golf'ümün deposunu opetten dolduracağım bakalım yine aynı kullanım şeklinde verilerim nasıl olacak.

Son depo doldurmamda Shell'de 210 TL benzin aldım şuan 850 km yaptım ve menzilim 50 km gösteriyor. Kısacası 900 km net yaptım.

Opet'i denedikten sonra yine merak edenler için burdan bilgi vereceğim.

Ben biraz milliyetçi düşünüyorum sanırım, daha önce de söylemişimdir, yerli sermaye koç kazansın. Opet kullanıyorum. ama alternatif olarak shell alıyorum, her ikisinden de herhangi bir problem yaşamadım.  Herkes shell öneriyor gibi ama ben ortalama kullanıcıyım sanırım fark hissedemedim :)

enpisagor dedi:
Ben biraz milliyetçi düşünüyorum sanırım, daha önce de söylemişimdir, yerli sermaye koç kazansın. Opet kullanıyorum. ama alternatif olarak shell alıyorum, her ikisinden de herhangi bir problem yaşamadım.  Herkes shell öneriyor gibi ama ben ortalama kullanıcıyım sanırım fark hissedemedim :)
Hocam bence shell ile opet esit kalitede. Bu iki markada tamamen size hangisi daha yakinsa yada tanıdığıniz ise ona gore tercih edilmeli. Ama sizin yerli sermaye dusuncenizde ayri ve guzel bir boyutu olayin :D

Yıllardır bp den alıyordum,son 1-2 aydır shell e geçtim(yaklaşık 3 aylık golf R maceramın 1.5 ayı bp ile idi) araç 98 uyumlu olduğu için shell de v power nitro(katkılı imiş ne kattılarsa) kullanıyorum şu an nasıl fark varmı derseniz valla ben bi fark hissetmedim ama shell le devam edeceğim...Genel tavsiye o yönde diye...İnternetten araştırdığımda kimilerine göre fuel save ve v power nitro farkını araba uçak oldu gibi anlatmışlar demek onlarda öyle olmuş. :D Ama inancım şu ki bilinen baba markaların eli ayağı ve hizmeti düzgün bir istasyonundan almak,ne bile yim yarın bir gün yakınıma güzel bir opet bayi açılırsa oradan da devam edebilirim...
Bu mesajı 27 ekim de yazmışım...

Bu gün itibarı ile tekrar BP ye döndüm.Işık yanmak üzere idi yarım depo benzin aldım gazladım gayet iyi idi( hayvan gibi hemi de)...

Sonuç olarak benim algısızlığım mı bilemem ama shell, Bp hiç bir fark yok bana göre...

Yakıt almak için istasyon seçmiyorum,opet,bp,po,shell,karışık.

OPET her daim...

dizel aracım varken total'den alıyordum, benzinde de total'den devam ediyorum

Geri
Üst Alt