Hangi İlde Nereden ve hangi firmadan yakıt alınır?

Hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

• Opet

Kullanılan: 30 32.6%
  • Shell

Kullanılan: 39 42.4%
  • Bp

Kullanılan: 7 7.6%
  • Po

Kullanılan: 8 8.7%
  • TotAl

Kullanılan: 5 5.4%
  • Diğer?

Kullanılan: 3 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    92

aracı alalı 3 kez benzin istasyonuna gitmiştim ve 3ündede shell den aldım mazotu, fakat bugün opetten almak durumunda kaldım ve bakalım şimdilik bir sıkıntı sezmedim, gayet iyi durumda.

eskiden çalıştıgım sirket petrol ürünleri ile alakalı bir sirketti..orada çalışırken Tr de dönen tüm dolapları ögrendim..yakıt konusunda shell, total ve ovm(petrol ofisi) baya iyi firmalar özllikle dizelleri iyi..benzinde ise durum biraz farklı dizelin yüzde 90 ı yurtdısından ülkemize gelmekte...genelde yakın ülkelerden dizeli alırız..bazende dünyanınuzak yerlerinde de mazot geliyor..venezuella rusya abd kalite olarak iyi mazot veriyor..özellikle gravitesi en iyi ülkeler suudi arabistan cezayir venezuella ve abd yakıtları..her kurum spot piyasadan yakıtı baglar gemıyle tupraşa iner..orada yakıta her dagıtıcı için geçerli makerlar konur katkılar eklenır ve piyasaya surulur..bazen o kadar kotu yakıt gelirki o yakıt hangi illere dagıtılırsa o illerde yakıt kötü çıkar..ancak  üste saydıgım firmalar kaliteli yakıt alır...benzinin yüzde 90 ı tuprastan çıkar...genelde standardı yüksek yakıttır avrupa normlarına yaklaşır.Türkiyede yüzde 90 (kaçaklar hariç) hepsi aynı kalitede yakıttır çünkü tüpraş malıdır..benzinin kalitesini 100 birim dersek 95 i tüpraştan çıkan ,  5i ise katılan ekstra katkılar ile belirlenir yanii katkıların kaliteye çok fazla etkisi yoktur..kaliteyi etkileyen en önemli nokta yakıtı taşıyan tankerin temizliği istasyon depolarının temizliğidir..epdk Türkiyedeki tüm istasyonları online takip etmektedir.o yüzden firmalar katakullu yapamazlar..birde 97 yada 95 oktan olayı için şunu soyleyeyım hangisi ucuzsa onu alın..97 oktanın performasa etkisi %1 bile değildir..bazı yakıtların verimi ile ilgili itüde raporda aldırmıştım..dediğim gibi en iyiler üsteki firmalar..siz hangi kart ne kadar promosyan veriyor onu takip edin bence..

Moderatör tarafında düzenlendi:
:mad:

QylAh31.png

Bende shell ciyim daha uzun gidiyor yakıt sanki :)

reko dedi:
eskiden çalıştıgım sirket petrol ürünleri ile alakalı bir sirketti..orada çalışırken Tr de dönen tüm dolapları ögrendim..yakıt konusunda shell, total ve ovm(petrol ofisi) baya iyi firmalar özllikle dizelleri iyi..benzinde ise durum biraz farklı dizelin yüzde 90 ı yurtdısından ülkemize gelmekte...genelde yakın ülkelerden dizeli alırız..bazende dünyanınuzak yerlerinde de mazot geliyor..venezuella rusya abd kalite olarak iyi mazot veriyor..özellikle gravitesi en iyi ülkeler suudi arabistan cezayir venezuella ve abd yakıtları..her kurum spot piyasadan yakıtı baglar gemıyle tupraşa iner..orada yakıta her dagıtıcı için geçerli makerlar konur katkılar eklenır ve piyasaya surulur..bazen o kadar kotu yakıt gelirki o yakıt hangi illere dagıtılırsa o illerde yakıt kötü çıkar..ancak  üste saydıgım firmalar kaliteli yakıt alır...benzinin yüzde 90 ı tuprastan çıkar...genelde standardı yüksek yakıttır avrupa normlarına yaklaşır.Türkiyede yüzde 90 (kaçaklar hariç) hepsi aynı kalitede yakıttır çünkü tüpraş malıdır..benzinin kalitesini 100 birim dersek 95 i tüpraştan çıkan ,  5i ise katılan ekstra katkılar ile belirlenir yanii katkıların kaliteye çok fazla etkisi yoktur..kaliteyi etkileyen en önemli nokta yakıtı taşıyan tankerin temizliği istasyon depolarının temizliğidir..epdk Türkiyedeki tüm istasyonları online takip etmektedir.o yüzden firmalar katakullu yapamazlar..birde 97 yada 95 oktan olayı için şunu soyleyeyım hangisi ucuzsa onu alın..97 oktanın performasa etkisi %1 bile değildir..bazı yakıtların verimi ile ilgili itüde raporda aldırmıştım..dediğim gibi en iyiler üsteki firmalar..siz hangi kart ne kadar promosyan veriyor onu takip edin bence..
aynı şey benzin konusunda türkiye petrolleri içinde geçerli hocam degilmi...

tskler paylaşımınız cok faydalı oldu

arkadaşlar Bp den sizede sms gelmisdir sanırım %3 indirim ile ilgili

ne düşünüyorsunuz vw daha önce bu sekilde kampanya yapmışmıydı

yada bi petrol şirketine yönlendirme yapmısmıydı

Dizel ise kesinlikle shell. Golf7'im geldikten sonra ise; benzinde dizel kadar kritik olmadığını bilsem de shell ile devam ederim diye düşünüyorum.

Ben aracı aldığım zaman bana satış görevlisi Shell tavsiye ederiz demişti ordan alin dedi yada Opet. Ama genelde Shell tercih edin dedi valla.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bir çok yerden yakıt almış biri olarak Shell diyorum. 

Istasyonların kalitesi.  Tankerlerin kontrolü ve bakımı titiz bir şekilde gerçekleştiriliyor. 

Araca ayrıca tepki hissi kazandırıyor. Daha önceki Ford aracım ile birçok yerden yakıt aldım ve sonunda Shell de karar kıldım. Golfüm elime ulaşınca çok Zor durumda kalmadıkça shell harici başka bir yerden yakıt almam.  :'(

@Furkan

fuel save mi nitro+ mı alıyosunuz hocam? ben de önümüzdeki çarşamba ya da perşembeden itibaren yakıt almaya başlicam çünkü  :)

5 yıldır dizelimi hep shell'den aldım. yine ordan devam edicem gibi

@maniax

Sayın Murat hocam;

shell V-power nitro+ nun biraz daha performansa katkı yaptığını,BMW 3.20 i kullanan arkadaşımdan biliyorum.  0.02 kr biraz daha pahalı ama; kesinlikle kaliteli yakıt kullanmanın avantajını hissediyorsunuz uzun vadede. 

@Furkan

hani performanstan ziyade insana fuel save olan sanki dandikmiş te motora zarar verecekmiş gibi geliyo nedense. belki de çok saçma bi düşünce ama  ;)

ben petrol ofisini tercih ediyorum.

Geri
Üst Alt