Hangi İlde Nereden ve hangi firmadan yakıt alınır?

Hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

• Opet

Kullanılan: 30 32.6%
  • Shell

Kullanılan: 39 42.4%
  • Bp

Kullanılan: 7 7.6%
  • Po

Kullanılan: 8 8.7%
  • TotAl

Kullanılan: 5 5.4%
  • Diğer?

Kullanılan: 3 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    92

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Değerli Dostlar;

Lütfen Bu kısıma Bulunduğunuz ya da yakıt aldığınız İl, İlçe, Mevki, Semt, Firma, benzin mi? dizel mi? ve neden tercih ettiğinizi  paylaşır mısınız?

Nereden ve Hangi Marka yakıt almalı?

Artık 97 oktan benzin diye birşey yok çünkü pazarlama hilesi olduğu kanıtlanınca katkılı benzin olarak satıldığı anlaşılınca yasaklandı. Şimdi sadece 95 oktan var.

Araçalrımızın kılavuzunda ve depo kapağıda tek bir ibare var: "95 Oktan benzin"

Bunun dışından Volswagen'in önerdiği bir yakıt firması yok..

Çok öncelerde konuşulmuş bir konuydu bu, henüz forumda yazmaya yeni başladığım zamanlardı sanırım...

Sonuç:

Üretici/dağıtıcı firmanın ana bayii ya da kendi iştiraki olan ya da doğrudan kar gözetmeyen Mehmetçik vakfına ait olduğu gibi vakıf bünyesindeki kuruluşlara ait istasyonları tercih etmenizi öneririz.

Hepsi ticaret için varsa bile ticari mantığı daha saldırgan olarak algılayan, firmaların kendine ait istasyonlarından ve vakıfların işlettiği istasyonlardan almanızı öneririm.

Mecbur kalmadıkça bir daha belki hiç geçmeyeceğiniz şehirler arası yollardaki kuş uçmaz kervan geçmez yerlerdeki ister bilindik isterse bilinmedik markalara ait benzinliklerden(istasyon diyerek diğerlerine haksızlık etmeyeyim) almanızı önermiyorum.

Ana bayilerin yakıt kalitesi ve pompa kalibrasyonlarının kontrolünü doğrudan yapmalarıdır.

Aslında Tarık Hocamın Shell'in bilgi işlemde çalışan bir yakın arkadaşı da var. Shell'in güvenilir bazı istasyonlarını size önerebilir. @M.L.Crassus

Yakıt alırken sabah erken saatlerde ve yola en yakın olan pompadan almanız dinlenmiş ve daha temiz bir yakıt alma ihtimalinizi güçlendirecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orijinalden alıntı: M.L.Crassus  95 Oktan katkısız alabilirsiniz hocam. Katkililar akaryakıt firmalarının daha çok kâr etmek için geliştirdikleri ürünler. Araca veya performansa aman aman katkısı olmayacaktır. Zaten pahalı aldığımız akaryakita kuruş fazla vermek istemediğim için ben daima katkısız alıyorum. İstasyon güvenilir, yakıtları sorunsuz. Gönül rahatlığı ile katkısız alabilirsiniz oradan. Pompacilar katkılı satmaları için yönlendiriliyor, siz bildiginiz yolu tercih edin onların yönlendirmelerini boşverin. Her benzin veya motorin alisimda bana da aynısını söylüyorlar

Ben zorda kalmadikca sürekli aynı istasyondan alıyorum hocam. Kozyatağı ( E-5 üzeri ) iki Shell istasyonu da SPAS istasyonudur. Maltepe'deki Shell de eski isletmecisinin dolandırıcılık vak'asından sonra yine SPAS a geçti. BP olsun Shell olsun ana firmanin istasyonlarına ulaşabilirseniz yakıt kaliteniz garanti olur. OPET de iyi denetim yapıyor. Mehmetçik Vakfi'na ait istasyonlar da gönül rahatlığıyla tercih edilebilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Belki konuyu arayanlar icin bir başlangıç olabileceğini düşündüm

Evet benim ilk benzinli aracım olacak daha doğrusu sadece benzin ile kullanabileceğim ilk aracım olacak

yakıt konusu çok değişken..şehir-bayi-yoğunluk gibi bir sürü faktör var.

bunların arasında asıl sormak istediğim türkiye petrollerinden golf 'üne kurşunsuz benzin yada eurodizel kullanıcılarının yorumlarını alabilirmiyiz

Benim dizel 206 varken hep shell'den alırdım mazotu. Golf TSI'a geçince de devam ediyorum şu anda. Üçkuyular Shell'den alırım genellikle. Urla'da otururken Mercanlar Shell'den alırdım. Dizelde önemli olduğu söyleniyor ama benzinde firmalar arasında aracın motorunu olumlu veya olumsuz etkileyen bir fark var mıdır bilmiyorum.

Genel kanı büyük firmalardan fakat benim asıl merak ettiğim türkiye petrollerinden alanlar varmı

SATURNUS2015 dedi:
bir defasında BP den aldım hocam. depoyu doldurmuştum. pişman oldum. araç gitmiyordu. hissediyor insan. sonra Petrol ofisinden alınca tekrar kaçmayı hissettim.

dağıtıcı ile alakalı sorunda olabilir bilmiyorum.
Ben de bir kere mecburiyetten BP'den almıştım mazotu bana da arabanın motor sesi arttı gibi gelmişti hocam.

Uzun yolda bp almıştım bir kere. Bir daha alacakken egzos kapkara olmuştu. Daha da almadım ondan sonra. Opet-Shell arası geziyorum.

Bence shell den şaşmayın.Birde full doldurmamak lazım uzun yola çıkılmayacaksa hem araç ağırlaşır hemde fazla yakar bunuda burdan öğrendim yine hatırlatim dedim ;)

"Aklı kelden benzini Shell den alıcaksın"  ;D ;D

Redline dedi:
Bence shell den şaşmayın.Birde full doldurmamak lazım uzun yola çıkılmayacaksa hem araç ağırlaşır hemde fazla yakar bunuda burdan öğrendim yine hatırlatim dedim ;)

Hocam bize akıl verdiniz kellik varsa uygulayalım hemen :)

Motosikletime sürekli Petrol Ofisinden aliyodum ilk kmden itibaren 3000 km civarinda karbirator tıkandı. Golfe Opetten başka yerden yakıt almadim

yusuf dedi:

Hocam bize akıl verdiniz kellik varsa uygulayalım hemen :)
Allaha çok şükür yok  :) :) ama tecrübeyle sabit  ;D

bende yıllardır opet ten alıyorum

ama birkac kez Türkiye Petrolleri nden almaya başladım

kartla beraber anında indirimde yapıyor şu ana kadar sıkıntı yaşamadım

umarım yaşamam

Geri
Üst Alt