Sogutma suyu degisimi yardim

Fikirmizah

Üye
İsim
Doğu
Arkadaslar aracim 2016 tdi dsg.ustundeki sogutma suyu fabrikasyon hic degismedi artik degismesi lazim.istanbulda avrupa yakasinda bilinen iyi bir vw ustasi ariyorum sogutma suyunu layikiyle degistirecek.gecen derecesini olcturdum -32 cikti.7 senelik antifriz nasil -32 cikti onu da anlamadim da neyse.bu is bana kaca patlar

Genleşme kabı üst hortumdan eski sıvı akarken genleşme kabına bir taraftan yeni sıvıyı koyun örnek video ekledim. Aynı mantık.. İlk turda 7-8 litre saf su ile bir gün kullanın durulama yapsın sonraki turda Kaliteli G12++ veya G13 Antifriz alın soğuk iklim bölgesinde %60 konsantre antifriz + %40 kadar saf su işinizi görür .. 2013 model Clh tdi araçların geneli sorun çıkartıyor. ( Kalorifer peteği - Devirdaim klapesi- Manifolt soğutucusu )
Değişirseniz aracın ömründen gitmemiş olur. İçerden pas korozyon yapmaması adına 5/6 yıl max değişmeli.. Özellikle dizelde erken bozuluyor.!
Hazır karışım antifrizler de var. Konsantre olmayan, onlardan alırsanız tamamı antifriz olacak. Sulandırılmış oluyor. 7.8 litre kapasitesi aracın 8 litre durulama suyu - 8 litre sonraki turda -35 -40 denk gelecek şekilde karışım. Kendiniz yaparsınız zor değil.. Hava yaptırmayın yeter..

Geri
Üst Alt