Motor titremesi ve gaz yememesi

jaluer

Üye
İsim
Bekir
Araç
Golf 7 1.4 TSI
Merhaba 2014 golf 7 1.4 tsi kullanıcısıyım, az önce arabada motor ışığı yanıp yanıp sönüyordu ve esp ışığı yaktı. Ardından start stop hatası verdi. Ayrıca araç çekişten düştü gaz verdiğimde aracın motoru aşırır derecede sallanıyor ve egzozdan pat pat hafif sesler geliyordu. Hatta vitesi 2 den 3 e attığımda 3. vitesi hiç yemiyor. Sebebi ne olabilir?

Buji yada bobinler bozulmuş olabilir.
Hocam bu dediğim arızaları almadan öncede araç rölantide çalıştığında 2-3 saniyede bi sallanıyordu, yani titreme vardı koltuktan hissediyordum. Az önce araştırdım biraz bazıları da enjektörlerden olabilir diyor.

Upvote 0
Hocam bu dediğim arızaları almadan öncede araç rölantide çalıştığında 2-3 saniyede bi sallanıyordu, yani titreme vardı koltuktan hissediyordum. Az önce araştırdım biraz bazıları da enjektörlerden olabilir diyor.
O hissettiğin sallantı bende de var ne yazıkki. Enjektörden dediler götürdüm bıraktım aracı baktılar makinaya bağlamışlar sorun yok dediler. Yollarken de motor kulakçığı ile sibopa baktırın dediler daha baktıracam. Ama ben hala enjektör diye düşünüyorum..

Upvote 0
Ateşleme bobini kablo girişlerini tek tek sökerek hem kabloda hem ateşleme bobini tarafta oksitlenme oluşup oluşmadığını kontrol edin. Oksitlenme varsa bir tornavida ucu, ince bir zimpara ile silip ve ispirto/alkol ile temizleyin. Aynı şekilde buji taraflara da bakın. Başıma gelmişti. Anlattığım şekilde çözdüm.

Upvote 0
Bugün aracı ustaya götürdüm, 1 adet buji değiştirdi komple sorun ortadan kalktı. Aracın rölantide titremesinide buji yapıyormuş arkadaşlar bilginiz olsun.

Upvote 0
İşlem ne kadar sürdü ve maliyet söylermisiniz lutfen

Upvote 0
Bugün aracı ustaya götürdüm, 1 adet buji değiştirdi komple sorun ortadan kalktı. Aracın rölantide titremesinide buji yapıyormuş arkadaşlar bilginiz olsun.
Söyledim size . Buji yada bobin diye. 1.4tsi enjektör bozma ihtimali çok düşüktür. Fakat size tavsiyem bujileri 4 takım halinde değişmeniz en doğrusu.

Upvote 0
Söyledim size . Buji yada bobin diye. 1.4tsi enjektör bozma ihtimali çok düşüktür. Fakat size tavsiyem bujileri 4 takım halinde değişmeniz en doğrusu.
Teşekkür ederim hocam. Bosch marka 4 adet buji aldım değiştiricem inşallah.

Upvote 0
Bende de var titreme ama dizel bendeki. Enjektörcü bişi anlamadı sorun bulamadı başka bi enjektörcüye götüreceğim

Upvote 0
Bende de var titreme ama dizel bendeki. Enjektörcü bişi anlamadı sorun bulamadı başka bi enjektörcüye götüreceğim
Sizdeki titreme nasıl sabah motor soğukken mi yoksa motor ısınınca ışıklarda beklerken sarsıntı şeklinde bir titreme mi ve aracınız dsg mi.

Upvote 0
Sizdeki titreme nasıl sabah motor soğukken mi yoksa motor ısınınca ışıklarda beklerken sarsıntı şeklinde bir titreme mi ve aracınız dsg mi.
Araç soğukken titreme tekleme olurdu. Manuel dizel bendeki araç. Motor ısınınca sorun geçerdi. Egr ye baktırdım yazılım ile kapattılar sanırım sorun bitti @Ayhan5353

Upvote 0
Merhaba. Benim de rölantide titreme var bariz şekilde hissediliyor. Forumda arkadaşlar bujileri değiştr sorun gider dediler. 60bin de buji değişiyor. Yakın bir zamanda değiştireceğim inşallah titreme sorunu ortadan kalkar. Bu arada ngk platinyum aldım bosch un ki ile arasında gittim geldim.

Upvote 0

Merhaba. Benim de rölantide titreme var bariz şekilde hissediliyor. Forumda arkadaşlar bujileri değiştr sorun gider dediler. 60bin de buji değişiyor. Yakın bir zamanda değiştireceğim inşallah titreme sorunu ortadan kalkar. Bu arada ngk platinyum aldım bosch un ki ile arasında gittim geldim.
Aynen hocam bende bosch marka aldım şuan memnunum bir sorun yok.

Upvote 0

Geri
Üst Alt