Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG - Fazla mı uç oldu bilemedim :(

tungsten+durban demek bu aracın alamet-i fabrikası demektir.

tunsten_katalog.jpg

@ansolakpassattada var sanırım hocam uzaklaşınca kilitleme. O yuzden umudumu kesmeyelim :)

@ansolak hocam artık reno araçlarında da yok bu özellik diye biliyorum. Uzaklaşınca kilitleme güvenli değil diye düşünüp iptal etti markalar. VW ileriyi görüp hiç yapmadı ;) son incelediğim renolarda talisman kadjar megane dokunarak kilitliyor yanlışım yoksa. 

@ansolak hocam artık reno araçlarında da yok bu özellik diye biliyorum. Uzaklaşınca kilitleme güvenli değil diye düşünüp iptal etti markalar. VW ileriyi görüp hiç yapmadı [emoji6] son incelediğim renolarda talisman kadjar megane dokunarak kilitliyor yanlışım yoksa. 
Yok hocam dugme var ama uzaklasinca kitleniyor guzel bir bibip sesiyle.

Bu ses cliodan talismana kadar hepsinde ayni :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolakpassattada var sanırım hocam uzaklaşınca kilitleme. O yuzden umudumu kesmeyelim [emoji4]

Passat da varsa videosu atarmisiniz? Benim bildigim golf le ayni passatin, fark sadece arka kapilarda da sensor olmasi.

Şimdi 18 jant için Murat abinin bir yazısını okudum. Anladığım kadarıyla:

+Artıları
1. Daha spor bir görünüm
2. Daha kısa fren mesafesi
3. Daha iyi bir yol tutuşu

-Eksileri
1. Aracın içeri daha fazla ses alması da dahil daha az konfor
2. Daha fazla yakıt tüketimi
3. Aracın daha hızlı yıpranması

Sanırım burada 17 jant da kalmayı tercih ederim gibi duruyor.  Ayrıca Tungsten Gri de beğendim renklerden renk seçimini de tekrar gözden geçirebilirim. İnsanın karşısına bir çok seçenek çıktığında karar vermesi de gerçekten zorlaşıyor :(

sesi tam ölçemedim @burak_ hocamın aracında ancak konfor anlamında benim dijonlardan çok farkı yok. yani size 18 olduğunu söylemeseler farkı zor anlarsınız bu şekilde açıklamak istedim. 

GTA olarak testlerimizde bunu gördük, topu GTA'ya paslıyorum; @kimi-emd @maniax@ansolak@burak_

ve @silvershadow hocam burak hocanın arabasına binip test etmişti onun yorumlarınıda alırsak fena olmaz

@ansolakbi hocamızda yeni kasa Passat vardı oldugunu söylemişti ona dayanarak söyledim net bilmiyorum. 

@ansolakpassattada var sanırım hocam uzaklaşınca kilitleme. O yuzden umudumu kesmeyelim [emoji4]
@ansolak hocam artık reno araçlarında da yok bu özellik diye biliyorum. Uzaklaşınca kilitleme güvenli değil diye düşünüp iptal etti markalar. VW ileriyi görüp hiç yapmadı [emoji6] son incelediğim renolarda talisman kadjar megane dokunarak kilitliyor yanlışım yoksa. 
Yok hocam dugme var ama uzaklasinca kitleniyor guzel bir bibip sesiyle.Bu ses cliodan talismana kadar hepsinde ayni [emoji4]

Uzaklaşınca kilitlemeyi yapamadım ancak anahtarı araç dışındayken kapıyı kapattığınız anda otomatik kilitleme yapıyor. Bip sesi geliyor. Aynalar katlanmıyor. Alarm devreye giriyor.

@MSE e müthiş birşey bu. Araç içinde kalan çıkabiliyor mu [emoji4]
Arac icinde kalan 30 sn sonra hareketsiz kalmak zorunda kalir. Alarm cok fena otuyor ya.

Birde alarm ile mi calisiyor Muhammed hocam@MSE

@MSE e müthiş birşey bu. Araç içinde kalan çıkabiliyor mu [emoji4]
Hocam o detayı hatırlayamadım. Başta alarm devreye girmiyor zannediyordum ama kız kardeşim araçtayken alarm ötünce anladım devrede olduğunu :)

Arac icinde kalan 30 sn sonra hareketsiz kalmak zorunda kalir. Alarm cok fena otuyor ya.Birde alarm ile mi calisiyor Muhammed hocam@MSE

Evet alarm devrede oluyor o şekilde kilitlenince. Sadece aynalar katlanmıyor. 10 gün kadar kullandım. Araçtan inip arka koltuktan bişey alacak oluyorum ön kapıyı kapatınca kilitliyor arkayı açamıyorum sinir bozucu oluyordu :) Uzaklaşınca kilitleme yapması kullanışlılık açısından şart bence.

Şimdi 18 jant için Murat abinin bir yazısını okudum. Anladığım kadarıyla:

+Artıları
1. Daha spor bir görünüm
2. Daha kısa fren mesafesi
3. Daha iyi bir yol tutuşu

-Eksileri
1. Aracın içeri daha fazla ses alması da dahil daha az konfor
2. Daha fazla yakıt tüketimi
3. Aracın daha hızlı yıpranması

Sanırım burada 17 jant da kalmayı tercih ederim gibi duruyor.  Ayrıca Tungsten Gri de beğendim renklerden renk seçimini de tekrar gözden geçirebilirim. İnsanın karşısına bir çok seçenek çıktığında karar vermesi de gerçekten zorlaşıyor :(
Hocam net  söylüyorum 18" durban jantı ve tungsten gri renki şiddetle tavsiye ediyorum almazsan çok üzülürsün sonra  pişman olursun tecrübeyle sabit bunların hepsi. Bi benzinlikte  durbanlı hline golf görürsün hayattan soğursun 17" ile 18 " arasında  öyle  ahım şahım fark yok bunu 18 " jantlı ve 17 " jantlı araçları kullanmış biri olarak söylüyorum. Zorlaştırma durumu kendine bence arabaya 18 " durban jantı takınca  taramalı ateş ediyor araç pop star gibi oluyor yaw :)

Geri
Üst Alt