Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG - Fazla mı uç oldu bilemedim :(

Hocam sene sonunu beklemenin çok mantığı yok. Bu sefer aldığıniz anda 1 yaşında oluyor. Oluşacak indirim de arada gelen zam kadar olur. 

Arkadaşlar forumda ki konfigüratör den yararlanarak bir araç oluşturdum. Açıkcası bu almayı düşündüğüm ikinci aracım olacak ve uzun süre kullanmak
istiyorum. 2001 model reno clio otomatik den sonra sanırım Golf benim için inanılmaz konforlu, kullanımı rahat, sürüş seyri zevkli bir araç olacak diye
düşünüyorum. Beklentilerim cidden yüksek. Aslında araca eklediğim opsiyonlar ile bütçemi oldukça aşmakta. Eğer aracı bu şekilde almaya kalkarsam tahmini 20
-25 bin liralık bir kredi çekmem gerekecek gibi duruyor. (Dost Drive ve bayi indirimi ile ne olur bilmiyorum) Belki benim fark edemediğim siz kullanıcı
tecrübeleriniz ile gereksiz gördüğünüz ve hiç kullanmıyacaksın bile diyebileceğiniz opsiyonlar vardır. 

Biraz da kısaca nasıl bir kullanıcı olduğumdan bahsetmem gerekirse, genelde çok agresif olmayan sakin ama yeri geldiğinde ufaktan gazlamayı severim. Öyle sürekli
gezen tozan bir tip değilim belki bunun nedeni eski aracımdan da kaynaklanıyor olabilir. Çünkü kullanırken pek zevk almıyordum. Daha çok sanki standart
eğitim aracı kullanıyor gibiydim. Yani öyle her sene deli gibi km yapacağımı sanmıyorum. Belki Golf den sonra öyle olmaz bilemiyorum :)

Model: Highline + 78.400,00 ₺
Motor Seçimi: Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG + 15.600,00 ₺ 
Renkler: Saf Beyaz
Kapı Seçenekleri: 4 Kapı
İç Döşeme Renkleri: TW - Titanyum Siyahı (Antrasit/Koyu gri)
Multimedya Highline: ZCB - Radio "Composition media"
Geri park kamerası: KA1 - Geri park kamerası (ZBA ile alınamaz) + 609,11 ₺
Anahtarsız giriş çalıştırma: 4I3 – Anahtarsız giriş çalıştırma + 1.095,04 ₺
ergoActive: PB4 - 14 yöne manuel ayarlanabilen ergoActive spor sürücü koltuğu + 1.172,03 ₺ - Çok met ediliyor ve tavsiye ediliyor
Adaptif şasi kontrolü "DCC": PDD - Adaptif şasi kontrolü "DCC" ve sürüş profili seçme + 2.652,05 ₺ - Kimine göre harika bir opsiyon
Adaptif hız sabitleyici ve şehir içi acil fren desteği (ACC): PF2 – Adaptif hız sabitleyici ve şehir içi acil fren desteği + 1.873,54 ₺ - Uzun yol yapmıyorsan çokda gerekli değil deniyor.
Highline Donanım Seviyesinde Jantlar: PJ5 - 17" Dijon Alüminyum Alaşım Jantlar - 225/45 R17 lastikler (1G6 ya da 1G3 ile alınabilir)
Stepne (Dynaudio alınırsa 1G6 zorunlu): 1G6 - Yer tasarrufu sağlayan stepne - 429,46 ₺
Panaromik açılır cam tavan: PS1 – Panaromik açılır cam tavan + 3.100,33 ₺
Dinamik light asist: Dinamik light asist + 1.454,35 ₺ 
Ön Farlar - DLA ile zorunlu: PXD - Bi-Xenon farlar, led gündüz farlar ve dinamik far asistanı + 1.593,00 ₺
Paralel park asistanı: WDB – Paralel park asistanı + 2.018,98 ₺ - Bu opsiyon içinde güzel diyorlar ama çok gerek var mı bilemedim.

Dynaudio Excite Ses sistemi : 9VH - Dynaudio Excite Ses sistemi + 1.945,00 ₺ - Olmazsa olmaz istediğim bir opsiyon müzik dinlemeyi severim :)

Toplam:    111.580,16 ₺ 

Not: İlk defa yeni bir araç almayı düşünüyorum. Sanırım Plaka, Ruhsat, sigorta gibi bedeller ek masraf olarak karşıma çıkacak. Ayrıca ek ücret vererek garanti uzatma yaptırılmalı mı?
hocam ben şahşen bunları çıkartırdım nedenlerinide yanlarına yazdım.

Dinamik light asist: Dinamik light asist + 1.454,35 ₺ - neden? - biraz yavaş ateş ediyor, detayları @ansolak hocam aktarır. benim xenonlar tabiri caizse sniper ;)

Paralel park asistanı: WDB – Paralel park asistanı + 2.018,98 ₺ - Bu opsiyon içinde güzel diyorlar ama çok gerek var mı bilemedim. neden? tembelliğin lüzumu yok, bunun yerine durban alırım parayı yol tutuşa ve araç dinamiğine harcarım.

Dynaudio Excite Ses sistemi : 9VH - Dynaudio Excite Ses sistemi + 1.945,00 ₺ - Olmazsa olmaz istediğim bir opsiyon müzik dinlemeyi severim - neden? Golf7 default ses sitemi gayet tatmin edici yok ben DJ'im ben anlarım o işlerden derseniz saygılar ;)

Durbanlar'ı alırsanız benim @silvershadow hocama her fırsatta teşekkür ettiğim gibi forumda öneren bütün arkadaşlara teşekkür edersiniz o derece eminiz hocam.

Dinamik light asist: Dinamik light asist + 1.454,35 ₺ - neden? - biraz yavaş ateş ediyor, detayları @ansolak hocam aktarır. benim xenonlar tabiri caizse sniper [emoji6]

Paralel park asistanı: WDB – Paralel park asistanı + 2.018,98 ₺ - Bu opsiyon içinde güzel diyorlar ama çok gerek var mı bilemedim. neden? tembelliğin lüzumu yok, bunun yerine durban alırım parayı yol tutuşa ve araç dinamiğine harcarım.

Dynaudio Excite Ses sistemi : 9VH - Dynaudio Excite Ses sistemi + 1.945,00 ₺ - Olmazsa olmaz istediğim bir opsiyon müzik dinlemeyi severim - neden? Golf7 default ses sitemi gayet tatmin edici yok ben DJ'im ben anlarım o işlerden derseniz saygılar [emoji6]
DLA gece yola cikarsaniz muthis bir keyif.

Farlarin akilli olup devamli uzunlarda kalmasi ve hangi modda nereye perde yaptigini gormeniz muthis tadilmasi gerekir. Ayrica dla ile lane asist ve sign asist i de acabiliyorsunuz. 1 tasla 3 de degil cok kus.

Spotify premium en yuksek kalitede muzigi acin standart sistemde ses bozulmuyor bana yeterli geldi.

Acc ise hayat kurtarici.

Ankaradaki dostlar bilirler acc nin nasil efektif calistigini.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@KuntiZ hocam son durumda neye karar verdiniz ?

Dinamik light asist: Dinamik light asist + 1.454,35 ₺ - neden? - biraz yavaş ateş ediyor, detayları @ansolak hocam aktarır. benim xenonlar tabiri caizse sniper ;)

Dynaudio Excite Ses sistemi : 9VH - Dynaudio Excite Ses sistemi + 1.945,00 ₺ - Olmazsa olmaz istediğim bir opsiyon müzik dinlemeyi severim - neden? Golf7 default ses sitemi gayet tatmin edici yok ben DJ'im ben anlarım o işlerden derseniz saygılar ;)
- DLA için @ansolak hocam aşağıda bir açıklamada bulunmuş. Anladığım kadarı ile olumlu ve bir çok faydasının olduğunu yazmış. Fakat ateş etme hususunda pek bir detay vermemiş :)  

- Paralel park asistanını almaktan vazgeçtim aslında. Fakat Murat abi nin yorum bu şekilde: Bu iki donanımı aldığınızda sürüş konfor paketi düşüyor ve örneğin;  ACC size 350 liraya geliyor veya Paralel park assist size 500 TL'ye geliyor denebilir. Acaba bu durumda ACC bana çok mu pahalı geliyor ki?

- Dynauido ses sistemi ile ses sisteminde ciddi bir iyileşme oluyormuş. Daha temiz ve yüksek kalite ses sistemine sahip olunuyormuş. Sistemde hoparlörle ve twitter değişiyor, ses yükseltici ve woofer ekleniyor. Yabancı forumlarda izlenimlere baktığımda genelde herkes harika demiş. Bir kaç tane de bununla ilgili video izlemiştim hoşuma gitmişti. Doğuş otoya gittiğimde ses sistemini deneyeceğim ona göre tekrar bakarım  :)

Durbanlar'ı alırsanız benim @silvershadow hocama her fırsatta teşekkür ettiğim gibi forumda öneren bütün arkadaşlara teşekkür edersiniz o derece eminiz hocam.
- 18 Durban jant neden tercih edilmeli? Artısı ya da eksisi nedir?

DLA gece yola cikarsaniz muthis bir keyif.

Farlarin akilli olup devamli uzunlarda kalmasi ve hangi modda nereye perde yaptigini gormeniz muthis tadilmasi gerekir. Ayrica dla ile lane asist ve sign asist i de acabiliyorsunuz. 1 tasla 3 de degil cok kus.

Spotify premium en yuksek kalitede muzigi acin standart sistemde ses bozulmuyor bana yeterli geldi.

Acc ise hayat kurtarici.

Ankaradaki dostlar bilirler acc nin nasil efektif calistigini.

- @jajaja bahsettiği DLA da şu farların ateş etme olayı nedir acaba? Daha mı sönük yanıyor ya da odaklaması daha mı düşük oluyor? 
- ACC olmasını istiyorum.
- Orjinal ses sistemini canlı dinleyip tekrar gözden geçiririm. 

@KuntiZ hocam son durumda neye karar verdiniz ?
Henüz tam netleştirmiş değilim. Haziranın ortasında bir çekim var onu alınca aracın parasını %80 tamamlamış oluyorum. Daha sonra doğuş otoya gidip teklif almayı düşünüyorum. Zaten donanım seviyesi ile ilgili son kararı burada beraber vererek alırız diye düşünüyorum :)  

@KuntiZ hocam ateş etme durumu şudur; benim gibi DLA sahibi olmayıp, xenon'u olanlar uzunları yakıp selektör yaparken şimşek gibi çaktırmaktadır, @ansolak hocamınki biraz daha nazlıdır, daha yavaş hareket etmektedir.

ms cinsinden tepki süresi diyelim teknik olarak. 

18" Durban'ın size avantajları; hem estetik, hem piyasadaki 10 Golf gördüğünüzde benimki farklı dedirtecek bir eşsizlik, son olarakta muazzam bir yol tutuş sunmasıdır, ki bence en önemlisi budur. ST'lerin lafına itibar etmeyiniz bizimkisi gerek yok lastiğe para verirsiniz falan demişti, GTA olsaydı bu ekiple tanışsaydım kesinlikle durban'la ateş ederek geziyor olurdum. @kimi-emd @burak_ hocamın da yorumlarını bekliyoruz. 

burak hocam sie daha detaylı bilgi verecektir 18 jant konusunda kendisi aktif olarak kullanıyor. + ları - lerinden fazla bence bunları değerlendirdiğimizde de durban hayırlı olsun diyoruz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
- DLA için @ansolak hocam aşağıda bir açıklamada bulunmuş. Anladığım kadarı ile olumlu ve bir çok faydasının olduğunu yazmış. Fakat ateş etme hususunda pek bir detay vermemiş :)  

- Paralel park asistanını almaktan vazgeçtim aslında. Fakat Murat abi nin yorum bu şekilde: Bu iki donanımı aldığınızda sürüş konfor paketi düşüyor ve örneğin;  ACC size 350 liraya geliyor veya Paralel park assist size 500 TL'ye geliyor denebilir. Acaba bu durumda ACC bana çok mu pahalı geliyor ki?

- Dynauido ses sistemi ile ses sisteminde ciddi bir iyileşme oluyormuş. Daha temiz ve yüksek kalite ses sistemine sahip olunuyormuş. Sistemde hoparlörle ve twitter değişiyor, ses yükseltici ve woofer ekleniyor. Yabancı forumlarda izlenimlere baktığımda genelde herkes harika demiş. Bir kaç tane de bununla ilgili video izlemiştim hoşuma gitmişti. Doğuş otoya gittiğimde ses sistemini deneyeceğim ona göre tekrar bakarım  :)

- 18 Durban jant neden tercih edilmeli? Artısı ya da eksisi nedir?

- @jajaja bahsettiği DLA da şu farların ateş etme olayı nedir acaba? Daha mı sönük yanıyor ya da odaklaması daha mı düşük oluyor? 
- ACC olmasını istiyorum.
- Orjinal ses sistemini canlı dinleyip tekrar gözden geçiririm. 

Henüz tam netleştirmiş değilim. Haziranın ortasında bir çekim var onu alınca aracın parasını %80 tamamlamış oluyorum. Daha sonra doğuş otoya gidip teklif almayı düşünüyorum. Zaten donanım seviyesi ile ilgili son kararı burada beraber vererek alırız diye düşünüyorum :)  
@KuntiZ hocam Dynaudio hakkındaki görüşlerinizi bende çok merak ediyorum. İsterseniz bunun için ayrı bir topic açıp detayın dibini verip bizleri çooook mutlu edebilirsiniz. 

Bu arada Doğuş'un elinde varmıymış test aracında dynaudio falan ?

@KuntiZ

Henüz tam netleştirmiş değilim. Haziranın ortasında bir çekim var onu alınca aracın parasını %80 tamamlamış oluyorum. Daha sonra doğuş otoya gidip teklif almayı düşünüyorum. Zaten donanım seviyesi ile ilgili son kararı burada beraber vererek alırız diye düşünüyorum
Tabii ki hocam, elimizden geldiğince fikirlerimizi paylaşırız. Renk olarak ne düşünüyorsunuz, önceki iletilerde yazdıysanız unuttum kusuruma bakmayınız. 

İçimden bir ses size forumdaki en güzel araclardan birini oluşturacağımızı fısıldıyor :)

dcc alacaksanız bu donanımı 18" jant ile tamamlamanız çok daha doğru olur. 

dynauido benzeri bir ses sistemini sonradan yaptırmaya kalksanız en az bu kadar para cebinizden çıkacaktır. orta seviye focal componenetlerin fiyatları kur arttığı için uçmuş durumda. sağda solda, sanayi köşelerindeki bol ışıklandırmalı bilmemne audio diye yer açıp tesisat yapan yerlerdeki ayarısz baslı bol distorsiyonlu dandik sistemler karşılaştırmamak gerekir.

PLA bence en gereksiz. geri park kamerası da var.

bir de bu kadar güzel bir arabaya opak beyaz olmaz arkadaşım.

alacağın renkler:

opak olacaksa: tornado kırmızı (yanında bolca nazar bonus olarak geliyor)

değilse

- pasifik mavi

- gün batımı kırmızısı ( geçen akşam forumdan bir arkadaşı maltepe sahil yolunda gördüm. hakketen gün batımında süper bir renk. 34 pf 46** plakalı tsi highline)

- tungsten gri

Çok şık bir donanım, premium hissini tamamlayan bir özellik. Muhammed Hocam @MSE sanırım çalışmalarını tamamlamıştı, sürücü kapı koluna dokunmadan biz uzaklaştığımız zaman kapıların kilitlenmesi konusunda kodlama konusunda.. Ayrıca bagajda anahtar unutma derdiniz de olmayacak. Çünkü araç içerisinde algıladığında bagaj kilitlenip tekrar açılacak.
Murat hocam bunu kodlamayla halledebilirsek harika olur heyecanla bekliyorum, çok sevindim görünce.

Orhan Hoca dedi:
renk beyaz denilmiş ama bana göre bu donanıma tungsten de iyi gider.
bencede @Orhan Hoca `m

tungsten ve durban apayri bir hava katiyor.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)

@KuntiZ hocam ateş etme durumu şudur; benim gibi DLA sahibi olmayıp, xenon'u olanlar uzunları yakıp selektör yaparken şimşek gibi çaktırmaktadır, @ansolak hocamınki biraz daha nazlıdır, daha yavaş hareket etmektedir.

ms cinsinden tepki süresi diyelim teknik olarak. 

18" Durban'ın size avantajları; hem estetik, hem piyasadaki 10 Golf gördüğünüzde benimki farklı dedirtecek bir eşsizlik, son olarakta muazzam bir yol tutuş sunmasıdır, ki bence en önemlisi budur. ST'lerin lafına itibar etmeyiniz bizimkisi gerek yok lastiğe para verirsiniz falan demişti, GTA olsaydı bu ekiple tanışsaydım kesinlikle durban'la ateş ederek geziyor olurdum. @kimi-emd @burak_ hocamın da yorumlarını bekliyoruz. 

burak hocam sie daha detaylı bilgi verecektir 18 jant konusunda kendisi aktif olarak kullanıyor. + ları - lerinden fazla bence bunları değerlendirdiğimizde de durban hayırlı olsun diyoruz :)
18 jant ile 17 yi kıyasladığımız da  yol tutuş daha iyi diyorsun. Peki konfor ve yakıt tüketimine nasıl bir etkisi olur acaba ?

@KuntiZ hocam Dynaudio hakkındaki görüşlerinizi bende çok merak ediyorum. İsterseniz bunun için ayrı bir topic açıp detayın dibini verip bizleri çooook mutlu edebilirsiniz. 

Bu arada Doğuş'un elinde varmıymış test aracında dynaudio falan ?
Daha önce gezmek ve bakınmak için gitmiştim doğuş otoya ve açıkcası Dynaudio lu bir araç var mı diye sormadım. Fakat tekrar gittiğimde sorucam.

@KuntiZ

Tabii ki hocam, elimizden geldiğince fikirlerimizi paylaşırız. Renk olarak ne düşünüyorsunuz, önceki iletilerde yazdıysanız unuttum kusuruma bakmayınız. 

İçimden bir ses size forumdaki en güzel araclardan birini oluşturacağımızı fısıldıyor :)
Beyaz rengi seviyorum. Panaromik açılır cam tavan ile de gayet güzel gözüküyor :)

Murat hocam bunu kodlamayla halledebilirsek harika olur heyecanla bekliyorum, çok sevindim görünce.
Bence bu imkansiz cunki moduller farkli.

Bu isi en iyi yapan reno.

Kapi kolundan direk giris yapiyorsunuz, aynalar her acilis kapanista acilip kapanmiyor. Motor calisinca aciliyor. Anahtar cepte arabadan uzaklasinca otomatik kapaniyor. Arac ve aynalar.

Belki zamanlama koyarak olabilir bizde ama oda risk sanki. Bekleyip gorelim.

Geri
Üst Alt