Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG - Fazla mı uç oldu bilemedim :(

KuntiZ

Yeni Üye
İsim
Ömer
Arkadaşlar forumda ki konfigüratör den yararlanarak bir araç oluşturdum. Açıkcası bu almayı düşündüğüm ikinci aracım olacak ve uzun süre kullanmak
istiyorum. 2001 model reno clio otomatik den sonra sanırım Golf benim için inanılmaz konforlu, kullanımı rahat, sürüş seyri zevkli bir araç olacak diye
düşünüyorum. Beklentilerim cidden yüksek. Aslında araca eklediğim opsiyonlar ile bütçemi oldukça aşmakta. Eğer aracı bu şekilde almaya kalkarsam tahmini 20
-25 bin liralık bir kredi çekmem gerekecek gibi duruyor. (Dost Drive ve bayi indirimi ile ne olur bilmiyorum) Belki benim fark edemediğim siz kullanıcı
tecrübeleriniz ile gereksiz gördüğünüz ve hiç kullanmıyacaksın bile diyebileceğiniz opsiyonlar vardır. 

Biraz da kısaca nasıl bir kullanıcı olduğumdan bahsetmem gerekirse, genelde çok agresif olmayan sakin ama yeri geldiğinde ufaktan gazlamayı severim. Öyle sürekli
gezen tozan bir tip değilim belki bunun nedeni eski aracımdan da kaynaklanıyor olabilir. Çünkü kullanırken pek zevk almıyordum. Daha çok sanki standart
eğitim aracı kullanıyor gibiydim. Yani öyle her sene deli gibi km yapacağımı sanmıyorum. Belki Golf den sonra öyle olmaz bilemiyorum :)

Model: Highline + 78.400,00 ₺
Motor Seçimi: Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG + 15.600,00 ₺ 
Renkler: Saf Beyaz
Kapı Seçenekleri: 4 Kapı
İç Döşeme Renkleri: TW - Titanyum Siyahı (Antrasit/Koyu gri)
Multimedya Highline: ZCB - Radio "Composition media"
Geri park kamerası: KA1 - Geri park kamerası (ZBA ile alınamaz) + 609,11 ₺
Anahtarsız giriş çalıştırma: 4I3 – Anahtarsız giriş çalıştırma + 1.095,04 ₺
ergoActive: PB4 - 14 yöne manuel ayarlanabilen ergoActive spor sürücü koltuğu + 1.172,03 ₺ - Çok met ediliyor ve tavsiye ediliyor
Adaptif şasi kontrolü "DCC": PDD - Adaptif şasi kontrolü "DCC" ve sürüş profili seçme + 2.652,05 ₺ - Kimine göre harika bir opsiyon
Adaptif hız sabitleyici ve şehir içi acil fren desteği (ACC): PF2 – Adaptif hız sabitleyici ve şehir içi acil fren desteği + 1.873,54 ₺ - Uzun yol yapmıyorsan çokda gerekli değil deniyor.
Highline Donanım Seviyesinde Jantlar: PJ5 - 17" Dijon Alüminyum Alaşım Jantlar - 225/45 R17 lastikler (1G6 ya da 1G3 ile alınabilir)
Stepne (Dynaudio alınırsa 1G6 zorunlu): 1G6 - Yer tasarrufu sağlayan stepne - 429,46 ₺
Panaromik açılır cam tavan: PS1 – Panaromik açılır cam tavan + 3.100,33 ₺
Dinamik light asist: Dinamik light asist + 1.454,35 ₺ 
Ön Farlar - DLA ile zorunlu: PXD - Bi-Xenon farlar, led gündüz farlar ve dinamik far asistanı + 1.593,00 ₺
Paralel park asistanı: WDB – Paralel park asistanı + 2.018,98 ₺ - Bu opsiyon içinde güzel diyorlar ama çok gerek var mı bilemedim.

Dynaudio Excite Ses sistemi : 9VH - Dynaudio Excite Ses sistemi + 1.945,00 ₺ - Olmazsa olmaz istediğim bir opsiyon müzik dinlemeyi severim :)

Toplam:    111.580,16 ₺ 

Not: İlk defa yeni bir araç almayı düşünüyorum. Sanırım Plaka, Ruhsat, sigorta gibi bedeller ek masraf olarak karşıma çıkacak. Ayrıca ek ücret vererek garanti uzatma yaptırılmalı mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ÖTV olmadığı için sonra içinizde kalmasın hiç birşey ama sadece park pilot çok elzem değil, reelde kendiniz park etseniz belki daha çabuk olur.

Yazan fiyat anahtar teslim fiyat bu nedenle ek bişe ödemezsiniz, sadece raporun iki adet noter onaylı kopyası gerekli.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@enpisagor Evet şu anki opsiyonlar ile beraber 2. el güzel temiz 1 serisi BMW bile alınabilir. Fakat genelde düşünce boş BMW alacağıma Full Golf alırım.

@enpisagor Evet şu anki opsiyonlar ile beraber 2. el güzel temiz 1 serisi BMW bile alınabilir. Fakat genelde düşünce boş BMW alacağıma Full Golf alırım.
Evet hocam BMW 1 yerine dolu golf daha mantıklı, ayrıca 5 yıl sonra satmak istediğinizde golf sizi daha kazançlı yapacaktır.

En son yapılan karşılaştırma testinde BMW 1 , Mercedes A ve golf arasında golf 1. Çıkmıştı, fonksiyonellik, tüketim vb. Derken avantajınız büyük.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Şimdi konu niye 1 serisine geldi :) :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Değerli Hocam;

Öncelikle Golf tutkunu dostlarımızın arasına  hoş geldiniz.

Kapı Seçenekleri: 4 Kapı

Multimedya Highline: ZCB - Radio "Composition media"

Highline Donanım Seviyesinde Jantlar: PJ5 - 17" Dijon Alüminyum Alaşım Jantlar - 225/45 R17 lastikler (1G6 ya da 1G3 ile alınabilir)
Standart donanım olduğu için yoruma gerek olmadığını düşünüyorum

Model: Highline + 78.400,00 ₺
Motor Seçimi: Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG + 15.600,00 ₺ 

Bunlara diyecek sözüm yok çünkü çok başarılı bir motor vites kutusu kombinasyonudur ACT. Bugün imkanım olsa gazlamaktan hoşlanmasam sakin sürüşü tercih eden bir sürüş stilim olsa da yine de ACT derdim. Çünkü silindir kapatma teknolojisi, sabit hızlarda CC ile yol almayı seven benim gibiler için  standart bir benzinli aracın 1 litre altına düşmek anlamına gelir ki; bu da dizellerle boy ölçüşebilecek bir benzinli motor teknolojisine sahip olmak demektir.

Renkler: Saf Beyaz
Araç almaya çok yaklaştığım dönemde renk tercihim benim de bu yönde oldu. İzmir malumunuz yanıp kavruluyor yazın. Bu rengin ısıtma ve soğutma giderlerini de düşürmesinden ötürü oldukça tercih edilesi olduğunu düşünüyorum.

Konfigüratöre eklenmedi, Gözünüzden kaçmış olabilir veya 3100 TL fiyatı nedeniyle tercih etmemiş olabilirsiniz. Ancak Oryx beyazı, yani sedefli beyaz veya metalik beyaz da benim bir zamanlar ciddi ciddi düşündüğüm bir seçenekti. Şu alttaki linke bir göz atın derim son kararınızı vermeden.

ergoActive: PB4 - 14 yöne manuel ayarlanabilen ergoActive spor sürücü koltuğu + 1.172,03 ₺ - Çok met ediliyor ve tavsiye ediliyor

İç Döşeme Renkleri: TW - Titanyum Siyahı (Antrasit/Koyu gri)
Gelelim koltuklarınıza;

İlkini seçince ikincisi zaten seçenek değil mecburiyet çünkü şimdilik siyahtan başka rengi yok.

Kullandıkça ve hatta ilk gördüğünüzde araca kattığı görünüm zenginliği ve detaylara hayran olacağınız ve aracınızı her kullanacağınız zaman kaçınılmaz olarak mutlaka kullanacağınız bir donanım olacağı için kendisine ödenen parayı fazlasıyla hak eden bir opsiyonel donanım olduğunu göreceksiniz.

Geri park kamerası: KA1 - Geri park kamerası (ZBA ile alınamaz) + 609,11 ₺

Her zaman sensörlere güven olmaz, demir çubuk, çit veya çukurları sensörler algılayamazlar. Dolayısıyla mutlaka alınmalı; ayrıca 2. nesil composition media cihazı da geliyor bu donanımla ve bu sayede mirrorLink ile App Connect yükletme imkanı doğabilir. Ne işe mi yara: bedava navigasyon ilk aklıma gelen. ama eminim bu yelpaze daha da çeşitlenecektir zamanla.

Anahtarsız giriş çalıştırma: 4I3 – Anahtarsız giriş çalıştırma + 1.095,04 ₺
Çok şık bir donanım, premium hissini tamamlayan bir özellik. Muhammed Hocam @MSE sanırım çalışmalarını tamamlamıştı, sürücü kapı koluna dokunmadan biz uzaklaştığımız zaman kapıların kilitlenmesi konusunda kodlama konusunda.. Ayrıca bagajda anahtar unutma derdiniz de olmayacak. Çünkü araç içerisinde algıladığında bagaj kilitlenip tekrar açılacak.

Adaptif şasi kontrolü "DCC": PDD - Adaptif şasi kontrolü "DCC" ve sürüş profili seçme + 2.652,05 ₺ - Kimine göre harika bir opsiyon
Birden fazla karaktere sahip tek bir araca sahip olacaksınız bu donanımla. Ara sıra gazlamak isterseniz, aracın gaz, vites, fren, farlar, klima, motor ve süspansiyon sertliğini bir arada değiştirebilen bir donanıma sahip olmuş olacaksınız. Normal modda, Saniyenin onda birinde sürüş karakterinize göre otomatik olarak tüm bu ayarları değiştirmek gibi mucizevi bir özelliğe de sahip olduğunu yıllar sonra öğrendim ben de..

Panaromik açılır cam tavan: PS1 – Panaromik açılır cam tavan + 3.100,33 ₺
Bir kere kullandıktan sonra eskisi kadar karşı değilim cam tavana, ayrıca beyaz renkteki araca çok ama çok yakışıyor; burası kesin. Artıları ve eksikleriyle değerlendirilmesi gerekir ancak premium algısını tamamlamakta kesinlikle en etkili donanımdır kendileri.

Adaptif hız sabitleyici ve şehir içi acil fren desteği (ACC): PF2 – Adaptif hız sabitleyici ve şehir içi acil fren desteği + 1.873,54 ₺ - Uzun yol yapmıyorsan çokda gerekli değil deniyor.

Paralel park asistanı: WDB – Paralel park asistanı + 2.018,98 ₺ - Bu opsiyon içinde güzel diyorlar ama çok gerek var mı bilemedim.

Bu iki donanımı aldığınızda sürüş konfor paketi düşüyor ve örneğin;  ACC size 350 liraya geliyor veya Paralel park assist size 500 TL'ye geliyor denebilir.

Dynaudio Excite Ses sistemi : 9VH - Dynaudio Excite Ses sistemi + 1.945,00 ₺ - Olmazsa olmaz istediğim bir opsiyon müzik dinlemeyi severim
Stepne (Dynaudio alınırsa 1G6 zorunlu): 1G6 - Yer tasarrufu sağlayan stepne - 429,46 ₺
17" Dijon Alüminyum Jantlar 7JX17_Lastikler 225/45 R17(Tutardan düşülecektir ).: - 539 TL

Buna 18" yer tasarruflu stepne eklenecektir.:118 TL

Toplamda 421 TL fiyattan mecburen düşülecektir.

Dinamik light asist: Dinamik light asist + 1.454,35 ₺ 
Ön Farlar - DLA ile zorunlu: PXD - Bi-Xenon farlar, led gündüz farlar ve dinamik far asistanı = 1.655,00 ₺
U led olmazsa olmazım.

Her zaman uzun yol yapmasanız da uzun yola çıkınca ve özellikle aydınlatmanın yetersiz olduğu yollarda viraj içlerini aydınlatarak sürüş güvenliğinize katkı sağlayan inanılmaz etkin bir donanım. Bu donanım alındığında Lane assist ile Sign assist bedavaya açılacaktır Golftutkusu VAG noktalarında.

Not: İlk defa yeni bir araç almayı düşünüyorum. Sanırım Plaka, Ruhsat, sigorta gibi bedeller ek masraf olarak karşıma çıkacak. Ayrıca ek ücret vererek garanti uzatma yaptırılmalı mı?
Trafik ve Kasko sigortası için aracınızın proforma faturasıyla sigorta şirketlerinden teklif almanızı öneririm. Daha önce kazaya karıştıysanız (varsa) eşinizin; yoksa yaşı çok ileri değilse babanızın  üzerine almanız, kasko bedelini olumlu anlamda etkileyebilir. Trafik sigortaları artık kasko sigortalarını yakalamaya başladı.

Plaka ve ruhsat işlemleri için yapılacak ödeme aracın satış fiyatına dahildir. ayrıca ücret ödemeyeceksiniz.

Sanırım detaycı bir yapınız var ve ben de yapınıza uygun bir yanıt vermeye çalıştım.

Fazla mı detay oldu bilemedim :)

hayırlı olsun şimdiden.

şimdiden hayırlı olsun aracınız. Golf ayrı bir tutkudur :)

Bence böyle full bir araçta 18" jantlarda olmalı. Ve çarpışma özelliği de benim listemde olan bir opsiyon.

7W1 – Çarpışma hazırlığı 496,19 ₺

PJ8 – 18″ Durban Alüminyum Alaşım Jantlar 7.5J x 18 – lastikler 225/40 R18 (1G9 ve PSF ile birlikte alınabilir) 1.329,44 ₺

Renk olarakta Pasifik Mavi, Gün Batımı Kırmızı ve Kurşun Gri sıralamasıyla bir göz atmanızda fayda var :)

Renk beyaz oluyorsa tel sözüm var jantlar madrid olsun. ;)

@silvershadow hoşbuldum burada olmak gerçekten güzel. Tecrübe ve önerileri ile yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Murat abi üşenmemiş saolsun detaylı açıklamalarda bulunmuş. 

Araç almaya çok yaklaştığım dönemde renk tercihim benim de bu yönde oldu. İzmir malumunuz yanıp kavruluyor yazın. Bu rengin ısıtma ve soğutma giderlerini de düşürmesinden ötürü oldukça tercih edilesi olduğunu düşünüyorum.

Konfigüratöre eklenmedi, Gözünüzden kaçmış olabilir veya 3100 TL fiyatı nedeniyle tercih etmemiş olabilirsiniz. Ancak Oryx beyazı, yani sedefli beyaz veya metalik beyaz da benim bir zamanlar ciddi ciddi düşündüğüm bir seçenekti. Şu alttaki linke bir göz atın derim son kararınızı vermeden.
Konfigüratör de olmadığı için Oryx beyazı seçme imkanım yoktu. Fotoğraflarıda inceledim güzel bir renk fakat hem maliyeti yükselten bir seçenek hemde boya konusunda sıkıntı çıkartabilir mi diye düşünmeden edemedim. Fakat yinede canlı olarak görmekte fayda var. 

Trafik ve Kasko sigortası için aracınızın proforma faturasıyla sigorta şirketlerinden teklif almanızı öneririm. Daha önce kazaya karıştıysanız (varsa) eşinizin; yoksa yaşı çok ileri değilse babanızın  üzerine almanız, kasko bedelini olumlu anlamda etkileyebilir. Trafik sigortaları artık kasko sigortalarını yakalamaya başladı.

Plaka ve ruhsat işlemleri için yapılacak ödeme aracın satış fiyatına dahildir. ayrıca ücret ödemeyeceksiniz.

Sanırım detaycı bir yapınız var ve ben de yapınıza uygun bir yanıt vermeye çalıştım.

Fazla mı detay oldu bilemedim 

hayırlı olsun şimdiden.
Çok şükür daha önce hiç bir kazaya karışmadım. Umarım bundan sonrada öyle olur. Zamanı geldiğinde Trafik ve kasko için başka şirketlerden teklif alırım. Anladığım kadarıyla seçtiğim opsiyonlar gayet iyi gereksiz görülmeyen, kullanılabilir, yapacağım ödemenin hakkını veren donanımlar. Bu durumda bütçemi aştığı için şartlarımı biraz zorlamam gerekecek gibi gözüküyor. 

@xxman

şimdiden hayırlı olsun aracınız. Golf ayrı bir tutkudur 

Bence böyle full bir araçta 18" jantlarda olmalı. Ve çarpışma özelliği de benim listemde olan bir opsiyon.

7W1 – Çarpışma hazırlığı 496,19 ₺

PJ8 – 18″ Durban Alüminyum Alaşım Jantlar 7.5J x 18 – lastikler 225/40 R18 (1G9 ve PSF ile birlikte alınabilir) 1.329,44 ₺
Teşekkür ederim. 18 jant bu araçta neden tercih edilmeli acaba? 7W1 – Çarpışma hazırlığı bende opsiyon listesinde eklemiştim. Sanırım seçtiğim başka bir opsiyonla beraber geldiği için görünmüyor. Tekrar bakmak gerekli.

@yusuf

Renk beyaz oluyorsa tel sözüm var jantlar madrid olsun.
Açıkcası anlamadım ne demek istediğini  :(

Anladım şimdi eyvallah. Bu arada yeni araç için genelde sene sonu kampanyalarını bekleyin daha uygun oluyor deniyor. Bu araç opsiyonlu olduğu için sipariş verip 2-3 ay beklemek gerekiyor. Sene sonunu beklemek ne kadar mantıklı.

Sn.hocam ötv siz araç alacağınızı son dakikada söyleyiniz çünkü bayi kendinden indirim yaparken cimri davranmasın.Tecrübeyle sabittir

Sn.hocam ötv siz araç alacağınızı son dakikada söyleyiniz çünkü bayi kendinden indirim yaparken cimri davranmasın.Tecrübeyle sabittir
Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. ÖTV siz araç almıyorum konfigüratör o şekilde çıkarttı şimdi düzeltiryorum.

Geri
Üst Alt