Tekerlerden Gelen Ses

adnanerol

Yeni Üye
Merhaba,

Dün aracımı yıkattıktan sonra otoparka bıraktım. Bugün yaklaşık 30-40 km yol yaptım. Düşük hızlarda çok rahat duyabildiğim balata sürtmesi gibi (cik cik) bir ses var. Hızlandıkça ses de artıyor. Yarın kontrol tekrar kontrol edeceğim. Önerisi olan var mı acaba neyden kaynaklıdır?

Hiç sert fren yapmayı denediniz mi ?

Upvote 0
Bazen Türk usülü çözümler işe yarıyor :D. İsterseniz bir deneyin. Balatalar mevcut kullandığınız balatalar değil mi ? Yeni değişmediniz.
Teşekkür ediyorum. Bugün önerdiğinizi denedim ses kesildi :D 3-4 defa sert fren yaptım. Hatta bi defa abs bile çalıştı. (Bu arada balataları yılbaşında değiştirmiştim.)

Upvote 0
Kulağıma küpe olan bir hadise bu ses oldu bana 2 disk değişimine sebep olmuştu :) Aman sıcakken disklere tazikli su tutmayın. Yoksa 3-4 sert frende dahi gitmiyor bu ses :) Bu olaydan sonra 2 saat kuralı koydum kendime 2 saat durakladıktan sonra yıkatıyorum

Upvote 0
Kulağıma küpe olan bir hadise bu ses oldu bana 2 disk değişimine sebep olmuştu :) Aman sıcakken disklere tazikli su tutmayın. Yoksa 3-4 sert frende dahi gitmiyor bu ses :) Bu olaydan sonra 2 saat kuralı koydum kendime 2 saat durakladıktan sonra yıkatıyorum
Tabii sıcakken su vurmak çok ciddi zarar verir. 2 saat fazla da yine beklemelisiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt