[ÇÖZÜLDÜ] 15.000 Bakımı sonrası Yakıt tüketimi iki katına çıktı ve rölanti düzensizliği başladı.

Araciniz dizel sanirim. Ismini tam hatirlamiyorum ama dizellerde bisey temizleme olayi vardi. Bunu yapamadiginda yakit artiyordu. Cozumu 10-15 dakika kadar araci zorlamak devirli kullanmakti. Bilenler varsa sebebi buda olabilir mi ki ?
Dizel partikül filtresi dolduğunda dediğiniz şeyı uyarı lambası verip yakiyordu hocam. Fakat şu an öyle bir uyarı bulunmamakta.

@silverknight Hocam şimdi ustayla görüştüm şikayetinizi aynen ilettim,ustanın söylediğine göre olası bir arıza durumunda arıza lambasının yanacağını ve tüketimin yoğun trafik ve yokuşlu yollarda malum yüksek olacağını ve ortalama tüketim değerlerinin de  daha yüksek görüleceğini söyledi. Rolantide devir saatinin titremesi bazı zamanlarda olabilirmiş. Servise baktırın içiniz rahat etmiş olur. Artvin rize yolu zaten  s=bigstar  vospa  :'(
Hocam çok zahmet vermişiz sizede. Ne kadar teşekkür etsem azdır :) çarşamba günü için randevu aldım. Çok sağolun varolun. :)

Hocam tüketimi tam değerlendirmemiz için ortalama hızı da görsek iyi olur.
Tabiki. Ek olarak yolluyorum hocam konuya.

Screenshot_2016-05-06-19-19-45.png

@silverknight

Aynı durum benim başıma geldi.

Servise iki üç kez gittim. Sözde test sürüşü de yapmışlar ne mi oldu...?

Hiç bir şey ...

Değerler normal dediler.

Ama benim teorim ...

Aracın yazılımının güncellendiği yolunda...

Ancak bunun açıkça değil de gizlice yapıldığı. 
Bana açık açık dediler abi, yazılım güncelledik ondan olabilir diye. Getirin tekrar yazılımı kontrol edelim dediler en son. Tepeden tırnağa bi genel kontrol yaptırayım da gönlüm rahat olsun diyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

@silverknight ortalama hız çok düşük ama yine de bukadar olmaması lazım tabi. Kontrol etsinler bakalım. Düzelir merak etmeyin ;)

Arkadaşlar bende muayene hemen uyarısı alıyorum bakımı 67binde dışarıda yaptırdım araç şuan 74binde muayene hemen diyor ne yapmalıyım
54fd46b6797bb9ffda9bd3fa3e806faf.jpg
2ba97ecf87f96ae9760eff63eff110f5.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Hüseyin380 yetkili servis değil gördüğüm kadarı ile. Sayacı düzgün ayarlamamış olabilirler

Sanırım öyle olmuş [emoji17]

Sent from my iPhone using Tapatalk

@silverknight

Aynı durum benim başıma geldi.

Servise iki üç kez gittim. Sözde test sürüşü de yapmışlar ne mi oldu...?

Hiç bir şey ...

Değerler normal dediler.

Ama benim teorim ...

Aracın yazılımının güncellendiği yolunda...

Ancak bunun açıkça değil de gizlice yapıldığı. 
Bu hafta ben de AutoHold için Uzay da idim @yusuf bilir, o da bana yardımcı oldu kendi aracının bilgilerini paylaşarak.

Benim de motor yazılımı 04L906021M 7635 sürümden 9210 a yükselttiler. Şu an için ciddi bir fark görmedim (1.6 TDI BMT 90).

@silverknight 16 km/saat ortalama hız çok düşük, yakıt tüketimi fazla çıkabilir. 11 l / 100 km değerleri de çok yüksek.

Depo ibreniz 64 km için uygun bir yerde duruyor fotoda. Normalde ortaya düştüğünde kabaca 450 - 500 km yol yapmış olmanı gerek.

Bence Salı akşamına kadar yol yaparsanız değerleri tekrar paylaşın bizimle.

Merhaba Hocam

Eğer aldığınız yakıt ile gittiğiniz yolu hesap ediyor ve bir fark görüyorsanız evet sorun var diyebiliriz ama aksi durumda araç tüketim verilerinde saçmalayabiliyor :)  Kendimden biliyorum 1.2 DSG aracım her gün gittiğim yolu 6- 7 LT gidiyordum artık araç 15-16 LT gösteriyor. @theGenius Hüseyin hocamda yazılımda sorun olduğuna kanaat getirdi.Ben halen 100 TL yakıt ile 350 km gidiyorum ama araç fazla yakıyormuş gibi gösteriyor.

SAYGILARLA

@silverknight 16 km/saat ortalama hız çok düşük, yakıt tüketimi fazla çıkabilir. 11 l / 100 km değerleri de çok yüksek.

Depo ibreniz 64 km için uygun bir yerde duruyor fotoda. Normalde ortaya düştüğünde kabaca 450 - 500 km yol yapmış olmanı gerek.

Bence Salı akşamına kadar yol yaparsanız değerleri tekrar paylaşın bizimle.

Merhaba Hocam

Eğer aldığınız yakıt ile gittiğiniz yolu hesap ediyor ve bir fark görüyorsanız evet sorun var diyebiliriz ama aksi durumda araç tüketim verilerinde saçmalayabiliyor :)  Kendimden biliyorum 1.2 DSG aracım her gün gittiğim yolu 6- 7 LT gidiyordum artık araç 15-16 LT gösteriyor. @theGenius Hüseyin hocamda yazılımda sorun olduğuna kanaat getirdi.Ben halen 100 TL yakıt ile 350 km gidiyorum ama araç fazla yakıyormuş gibi gösteriyor.

SAYGILARLA
Artvin şartlarından dolayı diye düşünüyorum hocam. Bugün dağ bayır 200km civarı yaptım. Ortalama tüketim o yola rağmen 7.2 ye kadar düştü. Yinede bi kontrol ettirelim kontrolden zarar gelmez. Bugün yine ibre sallanmaya başladı canımı sıktı iyice. Videosunu çektim onun da. Videoyu acana kadar azalmıştı fakat yinede belli oluyor.

Konu çözülmüştür. İlk mesajda ayrıntılı olarak yazdım. Herkese tekrar teşekkür ederim :)

Konu çözülmüştür. İlk mesajda ayrıntılı olarak yazdım. Herkese tekrar teşekkür ederim [emoji4]
Hocam merhaba siz Artvin'demi yaşıyorsunuz her yaz geliyoruz biz ailecek bu sene orada olursanız tanışmak isterim :)

Konu çözülmüştür. İlk mesajda ayrıntılı olarak yazdım. Herkese tekrar teşekkür ederim :)
hocam çok sevindim çözülmesine. Şimdi ilk mesajınızı okuyorum. Bakalım nasıl düzelmiş ;)

edit büdüt: hocam şimdi yazılanları okudumda, bu yazılımlar test edilmeden mi basılıyorki kullanıcılara.

böyle saçma bir metod görmedim, görsem söverim. 

Şunu yapmanızı öneriyorum;

1. Doğuş Genel Müdürlük, 
2. Almanya Customer Care'e direk konuyu özetleyen şikayet kayıtları ve e-postalar gönderin.

Zaten kriz eşiğinden hasbel kader sıyrılmış bir marka VW, gene yazılım tarafında test edilmeden deploy ediyorlarsa bizim araçlarımız test aracı değil, arge'lerini gitsinler başka araçlarda denesinler. Servis kayıtlarını da alın şikayet kaydına/e-postaya ekleyip gönderin. 

@HaK hocam ve @silvershadow hocamında görüşlerni almak isterim. 

Böyle bir durumu bizim GTA ekibinin ya da buradan herhangi birinin yaşaması benim yaşamamla aynı durumdur hocam. @maniax @ansolak @kimi-emd @burak_ @yarchi @BİROL BİROL

Değerli Hocam 

Geri dönüşünüz çok önemliydi.

Teşekkür ederim 
Bence bunu bir standart haline getirmekte fayda var.

Her bir sorunda referans olup yanında çözüldüleri görmek bir nevi giderilen bug'larla çıkarılmış kusursuz yeni bir yazılım olacaktır düşüncesindeyim. 

Başlık açılır, t zaman geçer bir şekilde çözülür, çözülünce kullanıcı başlığı editler kullanıcı uygun değilse yöneticilerimiz. 

Hem forum daha derli toplu olur, birisi bir başlık açmadan önce çözüldü'yü görür görmez oradan devam eder.

Bence bunu bir standart haline getirmekte fayda var.Her bir sorunda referans olup yanında çözüldüleri görmek bir nevi giderilen bug'larla çıkarılmış kusursuz yeni bir yazılım olacaktır düşüncesindeyim. 

Başlık açılır, t zaman geçer bir şekilde çözülür, çözülünce kullanıcı başlığı editler kullanıcı uygun değilse yöneticilerimiz. 

Hem forum daha derli toplu olur, birisi bir başlık açmadan önce çözüldü'yü görür görmez oradan devam eder.
Bu ayni guneslikte ki gibi bize ve laylaylom dogus a zaman kazandıracak hamleler kesinlikle paylasilmali.

Hatta bilinen servis mudahaleleri gibi bir topic acilabilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt