DSG TİTREME SORUNU ???

Şimdi sürekli 2ye geçişte hafif titriyor diyoruz da, aracın çalıştığı devir aralıkları da aynı manuelde olduğu gibi titremeye müsait zaten. Yani olması gereken titreme var, olmaması gereken titreme var bunu iyi ayırt etmek lazım. Benim aracım da titriyor o zaman aldığım günden beri hemde. Ama nasıl bir titreme derseniz, "olmaması mümkün değil bence" seviyesinde bir titreme. İnsanların kafasında DSG akıcı yağ gibi çalışıyor beklentisi sebebiyle kusursuza çok yakın bir algı oluşuyor, bu da araç sahibi olduklarında bu ince titreme durumları tuhaf karşılanıyor. Ben bile merak ediyorum, acaba? diyorum yazılanları okuyunca.

@Striker02 Büyük ihtimal kavrama arızalı ve değişmesi gerekir. gelecek bakımda değiştirirler garantili zaten, kullanın gitsin.  1.2 geçişlerinde titreme harici bir sıkıntı yaşatmaz. Arızalı kavramanın ölüsü 50/60bin km gider :'(

hocam tam olarak nasıl bir titreme bu ? biraz daha spesifik tarif etme şansınız var mıdır ? 

ben ne zamandır soracaktım ancak unutuyorum başlık açılmış madem bende sorumu sorayım;

yoğun trafikte dur/kalk stilinde ağır ağır ilerlerken hafifçe arada frene/gaza basarız ya, işte tam o esnada araçta sanki bir titreme mi desem altından kayıyormuş hissi mi desem o tarz birşey oluyor. bugün akşam tekrar denerim, tam tarif edememiş olabilirim! 

benzer bir durumu yaşayan arkadaş oldu mu acaba ? 

@calik @EMRAH ATTS  @maniax @ansolak @kimi-emd @burak_ @Orhan Hoca @Şefik

Moderatör tarafında düzenlendi:
@jajaja Kavrama arızası belirtisi; dsg'li aracımız düz bir yolda kalkış yaptığımız zaman, 1.vitesten 2.vitese geçme anında hafif bir sarsıntı olur,bu sarsıntının sebebi kavramanın arızalı olduğunun habercisi olabilir.  1.2 vites geçişi lastik dönme turunu tamamlamadan (bir tur)gerçekleşir(düz zemin için) 4km hız 2.vitese geçer. Test ettim denedim yanılmış da olabilirim :mad:

@Striker02degerli hocam kusura bakmayın yoğunluktan bakamadım size katılıyorum ama bu kez yakıtı arttırabılır  :mad:

Arkadaşlar slm bildiginiz gibi 26 nisandan beri ben de golf 7 1.4 tsi dsg kullanıyorum.DSG de ozellikle yokuş yukari kalkislarda titreme yapıyor. Düz yolda da hafif bir titreme hissi var. Bunun nedeni yüksek devir az gazdan dolayı mi yoksa sanziman problemi mi ? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.
Hiç canınızı sıkacak bir durum yok. DSG arızası.

Arkadaşımın Golf 6 sıfır km aldı 1.6 DSG. İlk 500 km den sonra vites geçişlerinde vurma başladı. 1. bakımda kavrama/mekatronik değişti. Sonra epeyce düzeldi ama mükemmel hiçbir zaman olmadı. 2. vitese düşerken bazen vuruyordu.

Hocamda da Jetta 1.4 TSI 140 vardı o da sürekli vurup duruyordu vites geçişlerinde.

2 araç da yolda kalmadı.

Servise götürün değişsinler ne gerekiyorsa, sizin kullanımızla ilgisi yok.

hocam tam olarak nasıl bir titreme bu ? biraz daha spesifik tarif etme şansınız var mıdır ? ben ne zamandır soracaktım ancak unutuyorum başlık açılmış madem bende sorumu sorayım;

yoğun trafikte dur/kalk stilinde ağır ağır ilerlerken hafifçe arada frene/gaza basarız ya, işte tam o esnada araçta sanki bir titreme mi desem altından kayıyormuş hissi mi desem o tarz birşey oluyor. bugün akşam tekrar denerim, tam tarif edememiş olabilirim! 

benzer bir durumu yaşayan arkadaş oldu mu acaba ? 

@calik @EMRAH ATTS  @maniax @ansolak @kimi-emd @burak_ @Orhan Hoca @Şefik
DSG arıza belirtisine benziyor bence.

@calikkavrama sorunu degerli hocam bu olay başka birşey olamaz tam 1.vitesten 2.vitese geçeçeği zaman yapar 

hocam unutmadan ateşleme bobini arızası tsı motorlarımızda meşhur yüksek vites ve devirde aracı titretip devam ettiriyor

@calikkavrama sorunu degerli hocam bu olay başka birşey olamaz tam 1.vitesten 2.vitese geçeçeği zaman yapar 

hocam unutmadan ateşleme bobini arızası tsı motorlarımızda meşhur yüksek vites ve devirde aracı titretip devam ettiriyor
Evet o bahsettiğim araçlardan TSI olanında ateşleme bobinleri de değişti.

@frhtmst iyi ozetlediniz aynen öyle. Sanki gaz az gelir ya manuel kullanımda aynen öyle. Servise de götürdüm sıkıntı yok dedi bu motorun titremesi dedi. Ki gerçekten de öyle. Sport modda kalkış yapınca nerdeyse hiç yok. DSG çabuk 2 ye attığı için gaz az geliyor. 

Benimkinde araçta değil de gaz pedalinda hissediyorum sanki yani aynen manuelde yüksek vites düşük devir az gaz olayında olduğu gibi bir titreme. Yoksa araçta komple bi sallanti falan yok .

2016 1.4 TSI DSG

45bin km

Düşük hızlarda bende titreme farketmeye başladım. Özellikle park ederken hissediyorum.

Bir sonraki bakıma 9 ay var, öncesinde servise götürtmez inşallah.

Şu anda 1.0 tsi dsg kullanıyorum.Sifir almistim 8000 oldu hiç sorun yasamiyorum ama insan bişi olurmu diye dusunuyor.İzlenimlerim motor cok sakin araci kaldirirken çok hafif gaz veriyorum bazen dokunup birakiyorum sikisik trafikte arac kendisi gidiyor.Kalkista asiri gaz vermemeye calisiyorm.Bi iki kapismada denedim mükemmel.100 le giderken corolla yapisti arkama gaza yuklenince 4. 5. Vitese Hemen düşüyor 140 150 km hiza cok kolay cikiyor.araclarin arkada kaybolusunu izlemek cok zevkli😁 Umarım ilerde bir sorun yasamam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar Selamlar,

2010 golf highline dsg kavrama değişimini özelde  yaptırdım. 1. Vitesten 2 ye geçişteki titreme kayboldu amaaaaa

Araba dur kalklarda böyle rolanti düşerde titrermiş gibi bir ufak titreme var ustaya sordum o kavrama değildir dedi getir dedi gittim bişey yok dedi. Fakat birkaç dsg li araca baktım kıyasladım onlarda yok. Böyle bir sorun kavrama değişimi sonrası usta hatası veya başka bir sorun olmuş olabilir mi? 

konuyla alakalı başına gelen varsa desteğini fikrini rica ederim. 

Geri
Üst Alt