DSG TİTREME SORUNU ???

Striker02

Üye
İsim
Cihad
Arkadaşlar slm bildiginiz gibi 26 nisandan beri ben de golf 7 1.4 tsi dsg kullanıyorum.DSG de ozellikle yokuş yukari kalkislarda titreme yapıyor. Düz yolda da hafif bir titreme hissi var. Bunun nedeni yüksek devir az gazdan dolayı mi yoksa sanziman problemi mi ? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

Konuyu yanlış yere actiysam düzeltin lütfen . 

degerli hocam özellikle ısınınca olur titreme sıkışık trapıkte kalkarken 1.vitesten 2. vitese geçerken kasa sallanır 

evet bu dsg şanzımanın kavrama problemi aracın garantisi varsa servir değişim konusunda yardımcı olucaktır.

@EMRAH ATTS araç daha 1 haftalık sıfır aldım ben . Araç komple sallanmiyor ama hafif bi titreşim var araçta . Özellikle yokuş yukarı kalkislarda daha fazla hissediliyor.  Keşke manuel alsaydım arabanın tadına varamiyorum arıza verir mi diye ürkuyorum

@Striker02vermez hocam korkmayın ama götürün degiştirsinler belli bir hata var sonra kanıtlamanız güç olur

@EMRAH ATTS Yarın götüreceğim inşallah gittikçe de daha fazla hissediliyor sanki . Gazı mi eksik veriyorum diyorum ama hayır gayet düzenli veriyorum. Tesekkur ederim ilginiz için ilk hafta böyle bir sorun olması can sıkıcı 

@Striker02olsun degerli bir haftada araçta bir sorun bulmuşsunuz

çözdürün ki farklı sorunlarla karsılaşmayın yoksa hep aklınızda kalır  şimdiden geçmiş olsun 

Araç manuelde olsa yüksek vites düşük devirde titreme yapacaktı, korkmayın binin gitsin.

Servis doğru yolu gösterecektir. Gidin içiniz rahat olsun ;)

@Striker02 kapalı kullanmakta aracı sürekli kavrama halınde tutacağından sorun yaratbilir diye düşünmüştüm ama ..ben de 5000 km dir tdi-dsg kullannıyorum tek sıkıntım hemen 2. vitese geçiyor ve 2. vitesde kalkarken zorlanıyor eğer sorun sayılırsa.;) dsg iyi bir teknoloji teknoloji şans işi..ayrıca 5 yıl tsi manuel kullanan biri olarak tsi kalkışlarda titreme yapardı.

@arfkync aynen öyle oluyor zaten ikiye hemen geçiyor zorlanıyor ve hafif titriyor 

Geri
Üst Alt